Licytacja komornicza domu: Grodków, ul. Krakowska
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
576 000 zł
4 035 zł/m²
143 m²
5 pokoi
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-04-27
DOM MIESZKALNY
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Nysie Karol Chrostek
Kancelaria Komornicza nr I w Nysie
Mariacka ***/***
48-300 Nysa
Sygnatury: Km 873/24, Km 1419/25
OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Nysie Karol Chrostek Kancelaria Komornicza nr I w Nysie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 27.04.2026 r. o godz. 10:40 w Sądzie Rejonowym w Nysie, pod adresem pl. Kościelny 6, 48-300 NYSA, poczta NYSA, numer sali 207, odbędzie się druga licytacja nieruchomości:
DOM MIESZKALNY
prawo własności nieruchomości stanowiącej działkę nr ***/***, tereny mieszkaniowe o pow. 0,0628ha zabudowanej jednorodzinnym budynkiem mieszkalnym, budynek oznaczony nr **A stanowi parterowy jednorodzinny budynek mieszkalny z poddaszem użytkowym w zabudowie wolnostojącej, niepodpiwniczony. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 142,75 m2., brak na działce dodatkowych zabudowań.
Adres nieruchomości
ul. Krakowska **A, 49-200 Grodków, poczta Grodków
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Inne tereny zabudowane
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Nysie V Wydział Ksiąg Wieczystych
Dłużnik
*****************
Cena wywołania
576 000,00 zł
(2/3 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
5 760,00 zł
Suma oszacowania
864 000,00 zł
Wysokość rękojmi
86 400,00 zł
Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: BGŻ BNP Paribas 74160014621819906360000001 Rękojmię należy złożyć w terminie do 25.04.2026 r. 23:59.
Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 08:00 do 15:00. Miejsce oględzin: pod adresem ul. Krakowska **A, 49-200 Grodków, poczta Grodków.
Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.