Przetarg na dom: myślenicki, gm. Raciechowice, Krzyworzeka
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
222 972 zł
1 784 zł/m²
125 m²
Organizator
przetargu:
Urząd Skarbowy w Myślenicach
Pozostałe przetargi tego organizatora
Urząd Skarbowy w Myślenicach
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-03-25
OBWIESZCZENIE
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Myślenicach podaje do publicznej wiadomości, że 25.03.2026 r. o godzinie 11:00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Myślenicach przy ul. Hipolita Cegielskiego nr 2, w pomieszczeniu nr 007 (parter), odbędzie się pierwsza publiczna licytacja n/w nieruchomości położonych w Czasławiu, dla których Sąd Rejonowy w Myślenicach V Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Dobczycach prowadzi księgi wieczyste o numerach:
- działka ewidencyjna nr ***/2, objęta KW nr***********
- działka ewidencyjna nr ***/3, objęta KW nr ************
- udział wynoszący 1/11 części w nieruchomości składającej się z działki ewidencyjnej nr ***/1, objętej KW nr *******************,
- udział wynoszący 48/768 części w nieruchomości składającej się z działki ewidencyjnej nr ***/2, objętej KW nr ***********
Działka nr ***/2 o powierzchni 0,0449 ha, zabudowana jest budynkiem letniskowym oznaczonym numerem orientacyjnym Czasław ****. Działka nr ***/3 o powierzchni 0,0089 ha, stanowi część przydomowego ogrodu. Obydwie działki stanowią funkcjonalną całość. Działki nr ***/1 o powierzchni 0,0200 ha oraz nr ***/2 o powierzchni 0,0300 ha stanowią funkcjonalną i użytkową całość będącą drogą dojazdową. Nieruchomość posiada prawnie uregulowany dostęp do drogi publicznej, tj. drogi wojewódzkiej nr 964 (urządzonej w granicach działki 266) drogami wewnętrznymi.
Budynek mieszkalny
Budynek wolnostojący, parterowy z użytkowym poddaszem, podpiwniczony, wybudowany w 1982 r. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi około 125,00 m2. Stan techniczny bardzo zły. Jakość zastosowanych materiałów słaba. W elementach występują znaczne uszkodzenia i ubytki. Cechy i właściwości wbudowanych materiałów mają obniżoną klasę. Wymagany kompleksowy remont kapitalny.
Szczegółowe informacje na stronie:
Oszacowana przez biegłego rzeczoznawcę wartość rynkowa prawa własności nieruchomości objętych księgą wieczystą o nr ********** i *******************, wraz z udziałem w prawie własności nieruchomości gruntowych objętych księgą wieczystą o n********** wynosi 297.296,00 zł.
Cena wywołania wynosi 3/4 wartości oszacowania, tj. 222.972,00 zł.
Licytant przystępujący do przetargu winien złożyć wadium wynoszące jedną dziesiątą sumy oszacowania, tj. 29.729,60 zł. Wadium należy wpłacić na rachunek depozytowy organu egzekucyjnego w NBP O/O Kraków numer 21_ 1010_ 1270_ 0004_ 7513_ 9120_ 0000 z dopiskiem "wadium" oraz oznaczeniem nieruchomości, której wpłata dotyczy. Wadium uznaje się za złożone, jeżeli wpłata wadium zostanie uznana na rachunku organu egzekucyjnego najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, w którym ma odbyć się licytacja publiczna. Informacje dodatkowe można uzyskać również pod numerem telefonu .
Licytacja może być odwołana bez podania przyczyny.
Podstawa prawna: art. 110w, art. 110w § 3, art. 114 ustawy z 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 132 ze. zm.)
m.)
Kod publikacji Adradar: AWK16 878 080
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla
użytkowników
PLUS
przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar
Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz ponad 1000 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.
portali nieruchomości Adradar
Zobacz także: