Licytacja komornicza domu: mrągowski, gm. Mikołajki, Olszewo
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
244 500 zł
1 326 zł/m²
184 m²
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-04-20
OLSZEWO K. MIKOŁAJEK
Zastępca Andrzeja Popowicza Komornika Sądowego
przy Sądzie Rejonowym w Mrągowie Bartosz Jakub Szaryński
Kancelaria Komornicza nr II w Mrągowie
ul. Królewiecka **/***
11-700 Mrągowo
Sygnatura: Km 889/18
## OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Zastępca Andrzeja Popowicza Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Mrągowie Bartosz Jakub Szaryński Kancelaria Komornicza nr II w Mrągowie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 20.04.2026 r. o godz. 11:00 w Sądzie Rejonowym w Mrągowie, pod adresem ul. Królewiecka 55, 11-700 MRĄGOWO, poczta MRĄGOWO, numer sali 111, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:
OLSZEWO K. MIKOŁAJEK
Działki gruntu numer ** i **/** o łącznej powierzchni 5,62 ha zabudowane budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym parterowym z poddaszem mieszkanym w stanie surowym zamkniętym o łącznej powierzchni użytkowej 184,34 m2 oraz budynkiem gospodarczym, parterowym, murowanym o powierzchni użytkowej 89,26 m2.
**Adres nieruchomości**
Olszewo **, 11-730 Olszewo, poczta Mikołajki
**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Tereny mieszkaniowe
**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Mrągowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych
**Dłużnik**
***************
**Cena wywołania**
244 500,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
**Najniższe postąpienie**
2 445,00 zł
**Suma oszacowania**
326 000,00 zł
**Wysokość rękojmi**
32 600,00 zł
Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: PKO Bank Polski 28 1020 3639 0000 8502 0005 0377. Rękojmię należy złożyć w terminie do 18.04.2026 r. 23:59.
Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 10:00 do 15:00. Miejsce oględzin: pod adresem Olszewo **, 11-730 Olszewo, poczta Mikołajki.
Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.