Licytacja komornicza działki: łomżyński, gm. Śniadowo, Śniadowo
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
779 335,50 zł
14,34 zł/m²
54 329 m²
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-05-15
LAS ORAZ TERENY NIEZABUDOWANE
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Łomży Paweł Borowy
Kancelaria Komornicza nr V w Łomży
Dworna ***/***
18-400 Łomża
Sygnatura: GKm 12/25
**OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI**
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Łomży Paweł Borowy Kancelaria Komornicza nr V w Łomży podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 15.05.2026 r. o godz. 09:30 w Sądzie Rejonowym w Łomży, pod adresem ul. Polowa *, 18-400 ŁOMŻA, poczta ŁOMŻA, numer sali X, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:
**LAS ORAZ TERENY NIEZABUDOWANE**
1. nieruchomość gruntowa, niezabudowana, LS - lasy, położona w obrębie Strzeszewo, gmina Śniadowo, województwo Podlaskie, składająca się z dz. ew. nr *** o łącznej powierzchni: 4,4803 ha
suma oszacowania wynosi: 236 789,00 zł., cena wywołania wynosi: 177 591,75 zł., wysokość rękojmi: 23 678,90 zł.
2. nieruchomość gruntowa, niezabudowana, PS - pastwiska trwałe, położona w obrębie Śniadowo, wieś Śniadowo, województwo Podlaskie, składająca się z dz. ew. ***/**, ***/**, ***/**, ***/** o łącznej powierzchni: 0,9526 ha,
suma oszacowania wynosi: 802 325,00 zł., cena wywołania wynosi: 601 743,75 zł., wysokość rękojmi: 80 232,50 zł.
**Adres nieruchomości**
18-411 Śniadowo, poczta Śniadowo
**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Tereny różne
**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Łomży VI Wydział Ksiąg Wieczystych
**Dłużnik**
***************
**Cena wywołania**
779 335,50 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
**Najniższe postąpienie**
7 794,00 zł
**Suma oszacowania**
1 039 114,00 zł
**Wysokość rękojmi**
103 911,40 zł
Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: BGŻ 64 1600 1462 1896 6819 6000 0003 Rękojmię należy złożyć w terminie do 14.05.2026 r. 23:59.
Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 10:00 do 15:00. Miejsce oględzin pod adresem: 18-411 Śniadowo, poczta Śniadowo.
Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.