Przetarg na działkę: Bydgoszcz, Rajska


ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

260 000 zł

306 zł/m²
851 m²
Organizator przetargu:
Urząd Miasta Bydgoszczy
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-07-14

PREZYDENT MIASTA BYDGOSZCZY
ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych, stanowiących własność Miasta Bydgoszczy:

Położenie nieruchomości

ulica Rajska
obr. 351

Oznaczenie nieruchomości
według KW

BY1B/00001610/3

Nr
dz.

9/5
8/3
11/1

Pow.
dz.
/m2/

451
389
11
Łącznie 851

Opis nieruchomości, jej przeznaczenie
i sposób zagospodarowania
Teren objęty m. pl. z. p. „Smukała-Elektrownia Wodna”- wchodzi w skład zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej 5.MN. Dla przedmiotowego terenu obowiązują ustalenia określone w § 21 powołanego planu.
Ponadto na dz. nr 9/5 znajduje się altana przeznaczona do rozbiórki, a przy południowej granicy dz. nr 8/3 znajduje się słup energetyczny z napowietrzną linią energetyczną. Obsługę komunikacyjną zaplanowano z ul.Rajskiej (33.KDX), budowa zjazdu na teren posesji, w uzgodnieniu z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, leży po stronie nabywcy.

Cena wywoławcza nieruchomości
(netto)
260 000,- zł*

Wadium

32.000,-zł

* Cena wywoławcza nieruchomości nie obejmuje należności podatkowych, które wprowadziła z dniem 1 maja 2004r. ustawa z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U z 2025r. poz. 775). Do wylicytowanej ceny  zgodnie z art. 41 ust.1 ww. ustawy  zostanie doliczony obowiązujący na dzień sprzedaży podatek VAT.

Przetarg odbędzie się w Urzędzie Miasta Bydgoszczy  przy ul. Jezuickiej 2, w sali Łochowskiego,  w dniu 14.07.2026. r.,  o godz. 1000.

Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wniesienie wadium w gotówce  (PLN) 
w podanej wyżej wysokości do dnia
07.07.2026 r.,  przy  czym 
momentem  spełnienia  świadczenia jest dzień uznania środków
pieniężnych na rachunku bankowym Miasta Bydgoszczy

Aktualne obwieszczenia dostępne są dla użytkowników PLUS przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar


Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz 5040 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.


Przetarg to doskonała okazja do nabycia działki poniżej wartości rynkowej. Pamiętaj jednak, że inwestycja w taką nieruchomość może się wiązać ze zwiększonym ryzykiem.