Licytacja komornicza działki: bialski, gm. Drelów, Dołha
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
133 995 zł
2,98 zł/m²
44 982 m²
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-04-28
DZIAŁKI GRUNTOWE NIEZABUDOWANE NR ***/** O POW. 1,7344 HA, NR ***/** O POW. 2,1639 HA, NR ***/** O POW. 0,5011 HA I NR ***/** O POW. 0,0988 HA POŁOŻONYCH W MSC. DOŁHA GM. MIĘDZYRZEC PODLASKI
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim Andrzej Sienkiewicz
Kancelaria Komornicza nr I w Radzyniu Podlaskim
ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego ***
21-300 Radzyń Podlaski
Sygnatura: Km 2048/23
## OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim Andrzej Sienkiewicz Kancelaria Komornicza nr I w Radzyniu Podlaskim podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 28.04.2026 r. o godz. 09:20 [uzupełnij miejsce licytacji], odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:
działki gruntowe niezabudowane nr ***/** o pow. 1,7344 ha cena oszacowania 52.810,00 zł, nr ***/** o pow. 2,1639 ha cena oszacowania 114.290,00 zł, nr ***/** o pow. 0,5011 ha cena oszacowania 9.660,00 zł i nr ***/** o pow. 0,0988 ha cena oszacowania 1.900,00 zł położonych w msc. Dołha gm. Międzyrzec Podlaski,
Adres nieruchomości
21-570 Dołha, poczta Dołha
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty orne
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy Wydział Ksiąg Wieczystych
Dłużnik
***************
Cena wywołania*
133 995,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
1 340,00 zł
Suma oszacowania
178 660,00 zł (w tym VAT 23%)
Wysokość rękojmi
17 866,00 zł
*) cena wywołania zawiera podatek VAT
Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: BNP Paribas Bank Polska S.A. 16 2030 0045 1110 0000 0339 3750. Rękojmię należy złożyć w terminie do 27.04.2026 r. 23:59.
Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przed licytacją, w godzinach od 10:00 do 18:00. Miejsce oględzin: w kancelarii komorniczej pod adresem ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego ***, 21-300 Radzyń Podlaski, poczta Radzyń Podlaski.
Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie i kancelarii komorniczej.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
W przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
Zgodnie z art. 18 ustawy o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 535) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów kodeksu postępowania cywilnego są płatnikami podatku od dostawy, dokonywanej w trybie egzekucji, towarów będących własnością dłużnika lub posiadanych przez niego z naruszeniem obowiązujących przepisów. Zgodnie z art. 106 c pkt 2 o podatku od towarów i usług faktury dokumentujące dostawę towarów, o której mowa w art. 18 cytowanej ustawy, z tytułu której na dłużniku ciąży obowiązek podatkowy, wystawiają w imieniu i na rzecz dłużnika komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów kodeksu postępowania cywilnego.
Dodatkowe uwagi:
_Licytacji podlegają oddzielnie każda z działek._
_1. działka gruntowa nr ***/** o pow. 1,7344 ha (grunty orne RV i RVI). Cena oszacowania wynosi 52.810,00 zł, zaś cena wywołania 3/4 sumy oszacowania wynosi 39.607,50 zł._
_2. działka gruntowa nr ***/** o pow. 2,1639 ha (grunty orne RV i lasy LsV). Cena oszacowania wynosi 114.290,00 zł, zaś cena wywołania 3/4 sumy oszacowania wynosi 85.717,50 zł._
_3. działka gruntowa nr ***/** o pow. 0,0988 ha (łaki trwałe ŁV i rowy W-ŁV). Cena oszacowania wynosi 1.900,00 zł, zaś cena wywołania 3/4 sumy oszacowania wynosi 1.425,00 zł._
_4. działka gruntowa nr ***/** o pow. 0,5011 ha (łaki trwałe ŁV, ŁVI i rowy W-ŁV). Cena oszacowania wynosi 9.660,00 zł, zaś cena wywołania 3/4 sumy oszacowania wynosi 7.245,00 zł._
_Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania każej z działek_
## UWAGA:
Licytacja może się nie odbyć bez podania przyczyny.
Komornik Sądowy
Andrzej Sienkiewicz
Kod publikacji Adradar: AWK16 940 586
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla
użytkowników
PLUS
przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar
Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz ponad 1000 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.
portali nieruchomości Adradar
Zobacz także:
Przetargi inne niż licytacje komornicze: