Przetarg na działkę: gryfiński, gm. Chojna, Jelenin

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

600 000 zł

156 zł/m²
3 855 m²
Organizator przetargu:
Urząd Miejski w Chojnie
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-05-07

BURMISTRZ GMINY CHOJNA OGŁASZA PIERWSZY PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI NIEZABUDOWANEJ, POŁOŻONEJ W OBRĘBIE JELENIN GM. CHOJNA, DZIAŁKA NR 301/13 O POW. 0,3855 HA, KW SZ1Y/00041738/7, 

CENA WYWOŁAWCZA: 600 000,00 zł                         WADIUM: 60 000,00 zł
minimalne postąpienie wynosi 6000,00 zł

Działka niezabudowana,  kształt działki regularny, teren płaski, w pobliżu linii brzegowej jeziora Jeleńskiego, wzdłuż południowej i wschodniej granicy działki przebiega napowietrzna linia elektroenergetyczna, na działce znajduje się nieczynna studnia, dostęp do działki drogą powiatową
i drogę gminną.

Brak planu zagospodarowania przestrzennego, w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego –tereny wskazane do zagospodarowania turystyczno-rekreacyjnego na bazie istniejącego zainwestowania; tereny rekreacyjno-wypoczynkowe i sportowe; w granicach terenów miejscowości rozwojowych; proponowane miejscowości do rozwoju agroturystyki, tereny dla których należy opracować miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, tereny o unikalnych walorach przyrodniczych, obszary o unikalnych walorach krajobrazowych, otulina Cedyńskiego Parku Krajobrazowego; dla działki nie została wydana decyzja o warunkach zabudowy; zgodnie z ewidencją gruntów i budynków działka posiada użytek Bz- tereny rekreacyjno-wypoczynkowe.

Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust.1 pkt 9 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług.