Przetarg na działkę: rawicki, gm. Miejska Górka, Konary
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
420 000 zł
193 zł/m²
2 175 m²
Organizator
przetargu:
Urząd Miejski w Miejskiej Górce
Pozostałe przetargi tego organizatora
Urząd Miejski w Miejskiej Górce
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-03-27
BURMISTRZ MIEJSKIEJ GÓRKI
OGŁASZA
DRUGI USTNY PRZETARG NIEOGRANICZONY
NA SPRZEDAŻ
Oznaczenie nieruchomości
(nr działki, nr KW,położenie)
działka o nr ewid.gruntu 559/1
(Br-RIVa)
obręb KONARY
(KW – PO1R/00031241/2)
Powierzchnia
nieruchomości (ha)
0,2175 ha
Cena wywoławcza (zł)
420 000,00
Wadium (zł)
42 000,00
_Ww. kwoty są zwolnione z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art.43 ust1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług ( tj Dz. U. z 2024r. poz. 361)._
Nieruchomość zabudowana zabytkowym budynkiem przedszkola (GEZ) oraz budynkiem gospodarczym, na terenie znajduje się drzewo – lipa - pomnik przyrody, działka posiada dostęp do drogi publicznej o nawierzchni asfaltowe
Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego – obręb Konary zatwierdzonym Uchwałą nr XLIII/245/22 Rady Miejskiej w Miejskiej Górce z dnia 29 czerwca 2022 r. (opublikowaną w dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego poz.5630 z dnia 27.07.2022r.) - w/w działka stanowi teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej 13MN.
Pierwszy przetarg odbył się 20 listopada 2025r. i zakończył się wynikiem negatywnym.
Drugi przetarg ustny nieograniczony odbędzie się 27 marca 2026r.
w siedzibie Urzędu Miejskiego w Miejskiej Górce (sala narad) – o godzinie 10.00
Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wpłacenie wadium w terminie do dnia 23.03.2026r. na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Miejskiej Górce w BS Wschowa/o Miejska Górka nr 94 8669 0001 0023 0319 4000 0019 .