Licytacja komornicza działki: bielski, gm. Bielsk Podlaski, Miękisze

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

14 696,25 zł

2,48 zł/m²
5 933 m²
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-03-27

### Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Bielsku Podlaskim
Łukasz Ignatowicz
Kancelaria Komornicza nr II w Bielsku Podlaskim
17-100 Bielsk Podlaski ul. Kopernika 5
tel. 0-85 730-51-55 e-mail: komornikbielskpodlaski@onet.pl
E-doręczenia: AE:PL-64290-13400-WTGHF-23
GKm 109/21

Bielsk Podlaski, dnia 02-02-2026

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Bielsku Podlaskim Łukasz Ignatowicz na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 27-03-2026r. o godz.12:15 w budynku Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim mającego siedzibę przy ul. 3 Maja 7 odbędzie się

pierwsza licytacja

A) nieruchomości rolnej niezbudowanej oznaczonej numerem geodezyjnym *** położonej w obrębie Miękisze gm. Bielsk Podlaski, dla której Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr KW ********** o pow. 0,5933 ha
Suma oszacowania wynosi 19 595,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 14 696,25zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 1 959,50zł.

B) nieruchomości rolnej niezbudowanej oznaczonej numerem geodezyjnym *** położonej w obrębie Miękisze gm. Bielsk Podlaski, dla której Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr KW ********** o pow. 0,6408 ha
Suma oszacowania wynosi 20 946,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 15 709,50zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 2 094,60zł.

Rękojmia powinna być złożona na konto komornika:
Bank Polska Kasa Opieki SA O. w Bielsku Podlaskim 54 12405253 1111 0010 5382 8298 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 08.00 do godz. 15.00 oraz przeglądać w kancelarii komornika odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Komornik Sądowy
mgr Łukasz Ignatowicz
Kod publikacji Adradar: AWK16 792 006
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla użytkowników PLUS przeszukiwarki