Licytacja komornicza działki: nowotomyski, gm. Zbąszyń, Nowy Dwór

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

353 634,75 zł

6,51 zł/m²
54 342 m²
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-04-21

NIERUCHOMOŚĆ-DZ. NR ***/***, ***/***

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Kościanie Przemysław Nieradka

Kancelaria Komornicza nr II w Kościanie

ul. Dworcowa *

64-000 Kościan

Sygnatury: Km 1216/13, KM 2524/12, KM 2964/12, KM 2964/12, KM 557/13, KM 849/13, KM 1529/13, KM 2056/13, KM 21/14, KM 61/14, KM 2094/14, KM 2358/14, KM 535/16, KM 536/16, KM 537/16, GKM 12/20

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kościanie Przemysław Nieradka Kancelaria Komornicza nr II w Kościanie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 21.04.2026 r. o godz. 12:00 w Sądzie Rejonowym w Kościanie, pod adresem pl. Niezłomnych 2, 64-000 KOŚCIAN, poczta KOŚCIAN, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:

1

NIERUCHOMOŚĆ- DZ. NR ***, ***/***, ***/***, ***/***

Działka nr *** o pow. 0,2500 ha (N-0,2500ha) - nr KW ***************, Działka nr ***/*** o pow. 0,3605 ha (RVI-0,3605ha) - nr KW ***************, Działka nr ***/*** o pow. 0,3699 ha (N-0,3699ha) - nr KW ***************, Działka nr ***/*** o pow. 0,3890 ha (RVI-0,3890ha) - nr KW ***************,

Adres nieruchomości
64-010 Łagowo, poczta Krzywiń

Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Nieużytki

Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Kościanie V Wydział Ksiąg Wieczystych

Dłużnik
***************

Cena wywołania
36 288,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

Najniższe postąpienie
363,00 zł

Suma oszacowania
48 384,00 zł

Wysokość rękojmi
4 838,40 zł

2

UŻYTKI ZIELONA - DZ.NR ***

Działka nr *** pow. 0,6800 ha (ŁIV-0,3300ha, ŁV-0,0400ha, N-0,3100ha) - nr KW ***************

Adres nieruchomości
64-010 Jerka, poczta Krzywiń

Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Łąki trwałe

Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja

Dłużnik
***************

Cena wywołania
22 137,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

Najniższe postąpienie
222,00 zł

Suma oszacowania
29 516,00 zł

Wysokość rękojmi
2 951,60 zł

3

UŻYTKI ZIELONE-DZ. NR ***/***

Działka nr ***/*** o pow.0,6100 ha (PsV-0,1400ha, N-0,4700ha) - nr KW ***************,

Adres nieruchomości
64-010 Jerka, poczta Krzywiń

Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Pastwiska trwałe

Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja

Dłużnik
***************

Cena wywołania
22 377,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

Najniższe postąpienie
224,00 zł

Suma oszacowania
29 836,00 zł

Wysokość rękojmi
2 983,60 zł

4

NIERUCHOMOŚĆ - DZ. NR ***

Działka nr *** o pow. 2,5300 ha (RIVa-1,9900ha, RV-0,5400ha) - nr KW ***************

Adres nieruchomości
64-010 Jerka, poczta Krzywiń

Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty orne

Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja

Dłużnik
***************

Cena wywołania
156 940,50 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

Najniższe postąpienie
1 570,00 zł

Suma oszacowania
209 254,00 zł

Wysokość rękojmi
20 925,40 zł

5

NIERUCHOMOŚĆ - DZ. ***

Działka nr *** o pow. 0,4000 ha (RV-0,3400ha, RVI-0,0600ha) - nr KW ***************,

Adres nieruchomości
64-010 Jerka, poczta Krzywiń

Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty orne

Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja

Dłużnik
***************

Cena wywołania
22 505,25 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

Najniższe postąpienie
226,00 zł

Suma oszacowania
30 007,00 zł

Wysokość rękojmi
3 000,70 zł

6

GRUNT BUDOWALNY-DZ. NR ***/***

Działka nr ***/*** o pow. 0,2280 ha (RIVb-0,0800ha, RVI-0,1480ha) - nr KW ***************,

Adres nieruchomości
64-010 Jerka, poczta Krzywiń

Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Tereny różne

Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja

Dłużnik
***************

Cena wywołania
134 462,25 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

Najniższe postąpienie
1 345,00 zł

Suma oszacowania
179 283,00 zł

Wysokość rękojmi
17 928,30 zł

7

NIERUCHOMOŚĆ-DZ. NR ***

Działka nr *** o pow. 1,2200 ha (RIVa-0,4800ha, RV-0,7400ha) - nr KW ***************,

Adres nieruchomości
64-010 Jerka, poczta Krzywiń

Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty orne

Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja

Dłużnik
***************

Cena wywołania
68 640,75 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

Najniższe postąpienie
687,00 zł

Suma oszacowania
91 521,00 zł

Wysokość rękojmi
9 152,10 zł

8

NIERUCHOMOŚĆ-DZ.NR ***, ***, ***/***

Działka nr *** o pow. 1,2700 ha (RIVa-0,7600ha, RV-0,5100ha) - nr KW *************** Działka nr *** o pow. 0,0300 ha (W-0,0300ha) - nr KW ***************, Działka nr ***/*** o pow. 0,9840 ha (RIVa-0,1200ha, RV-0,2800ha, RVI-0,5840ha) - nr KW ***************,

Adres nieruchomości
64-010 Jerka, poczta Krzywiń

Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty orne

Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja

Dłużnik
***************

Cena wywołania
119 720,25 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

Najniższe postąpienie
1 198,00 zł

Suma oszacowania
159 627,00 zł

Wysokość rękojmi
15 962,70 zł

9

NIERUCHOMOŚĆ - DZ. NR ***

Działka nr *** o pow. 6,0000 ha (RIVa-1,3100ha, RIVb-0,6000ha, RV-1,0000ha, RVI-0,6300ha, PsVI-0,5400ha, LsVI-1,9200ha) - nr KW ***************

Adres nieruchomości
64-010 Jerka, poczta Krzywiń

Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty orne

Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja

Dłużnik
***************

Cena wywołania
305 905,50 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

Najniższe postąpienie
3 060,00 zł

Suma oszacowania
407 874,00 zł

Wysokość rękojmi
40 787,40 zł

10

NIERUCHOMOŚĆ - DZ. NR ***

Działka nr *** o pow. 0,3200 ha (RIVa-0,3000ha, RV-0,0200ha) - nr KW ***************,

Adres nieruchomości
64-010 Jerka, poczta Krzywiń

Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty orne

Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja

Dłużnik
***************

Cena wywołania
19 850,25 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

Najniższe postąpienie
199,00 zł

Suma oszacowania
26 467,00 zł

Wysokość rękojmi
2 646,70 zł

11

NIERUCHOMOŚĆ-DZ. NR ***/***, ***/***

Działka nr ***/*** o pow. 5,2467 ha (RIVa-5,1378ha, RV-0,1089ha) - KW ***************, Działka nr ***/*** o pow. 0,1875 ha (RV-0,1089ha, ŁV-0,0786ha) - nr KW ***************,

Adres nieruchomości
64-010 Nowy Dwór, poczta Krzywiń

Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty orne

Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja

Dłużnik
***************

Cena wywołania
353 634,75 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

Najniższe postąpienie
3 537,00 zł

Suma oszacowania
471 513,00 zł

Wysokość rękojmi
47 151,30 zł

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: BNP Paribas SA 56 2030 0045 1110 0000 0023 5680 Rękojmię należy złożyć w terminie do 20.04.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 12:00 do 14:00.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.