Przetarg na działkę: Opole, Leona Wyczółkowskieg
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
350 000 zł
380 zł/m²
921 m²
WYCIĄG Z OGŁOSZENIA PREZYDENTA MIASTA OPOLA
o I przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w Opolu przy ul. Leona Wyczółkowskiego, obejmującej działkę nr 1161 o pow. 0,0921ha, obręb Szczepanowice, KW OP1O/00025488/0
Uzbrojenie techniczne: telekomunikacja, en. elektr., gaz, wodociąg, kanalizacja (w ulicy Leona Wyczółkowskiego).
Przedmiotowa nieruchomość nie jest obciążona ograniczonymi prawami rzeczowymi i nie ma przeszkód prawnych w rozporządzaniu nią.
Przedmiotowa działka leży na terenie nieobjętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
Dla przedmiotowej nieruchomości wydana została dnia 25.11.2025r. przez Prezydenta Miasta Opola decyzja o warunkach zabudowy nr AB.6730.280.2025.PL. Warunki zabudowy: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna – Budowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego na terenie działki nr 1161 obręb Szczepanowice przy ul. Leona Wyczółkowskiego w Opolu.
Przedmiotowa działka leży na obszarze objętym Uchwałą Rady Miasta Opola nr LXX/1234/23 z dnia 30.03.2023r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Zaodrze I”w Opolu.
Przedmiotowa działka zgodnie z ustawą z dnia 3 lutego 1995r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych przed rozpoczęciem inwestycji może wymagać wyłączenia gruntów z produkcji użytków rolnych oraz opłat z tym związanych.
Cena wywoławcza nieruchomości została ustalona w wysokości: 350.000,00 zł + 23% VAT wadium: 35.000,00 zł.
Przetarg odbędzie się w dniu 5 maja 2026r. o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta Opola – nr 312, Rynek 1A, Opole.