Przetarg na działkę: Orzysz


ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

110 000 zł

79,77 zł/m²
1 379 m²
Organizator przetargu:
Urząd Miejski w Orzyszu
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-07-20

Zgodnie z art. 39 ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2026 r., poz. 399) ogłaszam czwarty przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej stanowiącej własność gminy Orzysz.

1. Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość gruntowa niezabudowana oznaczona nr geod. 104/16 o pow. 0,1379 ha położona w obrębie geod. miasta Orzysz przy ul. Polnej.

2. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta Orzysz działka oznaczona jest symbolem: b-07MN – tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.

3. Nieruchomość posiada urządzoną księgę wieczystą nr OL1P/00012655/7.

4. Opis nieruchomości:

Nieruchomość położona jest na terenie miasta Orzysz, w strefie peryferyjnej. Działka znajduje się na powstającym osiedlu mieszkaniowym jednorodzinnym. Kształt działki regularny – prostokątny.

Teren działki nieogrodzony, niezagospodarowany. Do działki dojazd drogą asfaltową (w trakcie budowy). Przy działce dostępna jest sieć uzbrojenia energetyczna, sieci: wodna i kanalizacyjna. Użytek: PsIV.

5. Przetarg odbędzie się w dniu 20 lipca 2026 roku, godz. 13:30 w Urzędzie Miejskim w Orzyszu, sala nr 113 (sala posiedzeń).

6. Wadium: 11 000,00 zł.

7. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium na konto Urzędu Miejskiego w Orzyszu Warmińsko Mazurski Bank Spółdzielczy Oddział w Orzyszu nr konta Urzędu Miejskiego w Orzyszu. Ustala się termin wpłacenia wadium na ww. konto do dnia 16.07.2026 roku. Za datę dokonania wpłaty uważa się dzień uznania rachunku Urzędu Miejskiego w Orzyszu kwotą wadium. W tytule treści przelewu należy podać numer geodezyjny nieruchomości i jej położenie.

8. Minimalne postąpienie w licytacji wynosi 1 100,00 zł.

Uczestnicy przetargu zgłaszają ustne kolejne postąpienia ceny, które nie mogą być niższe niż 1 100,00 zł.

9. Kandydatem na nabywcę powyższej nieruchomości zostaje osoba, która zaoferowała najwyższą cenę.

10. Wadium uczestnika, który wygrał przetarg zostanie zaliczone na poczet nabycia nieruchomości.

Pozostałym uczestnikom wadium zostanie zwrócone w ciągu 3 dni od dnia zamknięcia lub odwołania przetargu.

11. W razie uchylenia się uczestnika przetargu, który wygrał przetarg od zawarcia umowy sprzedaży w terminie podanym w zawiadomieniu wadium przepada na rzecz Gminy Orzysz.

12. Przeniesienie prawa własności nastąpi w formie umowy notarialnej sporządzonej w Kancelarii Notarialnej po sporządzeniu protokołu z przetargu. Koszty aktu notarialnego ponosi nabywca.

13. Organizator przetargu zawiadomi uczestnika przetargu, który wygrał przetarg, o miejscu i terminie sporządzenia aktu notarialnego umowy sprzedaży w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu.

14. Nabywca powinien wpłacić cenę przetargową przed zawarciem aktu notarialnego na konto podane w protokole z przetargu najpóźniej w przeddzień podpisania aktu notarialnego.

15. Okazanie granic nieruchomości nastąpi staraniem i na koszt nabywcy.

16. Przetarg zakończy się wynikiem negatywnym, jeżeli, żaden z uczestników przetargu nie zaoferuje ceny wyższej o co najmniej jedno postąpienie od ceny wywoławczej podanej w ogłoszeniu.
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla użytkowników PLUS przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar


Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz 5039 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.


Przetarg to doskonała okazja do nabycia działki poniżej wartości rynkowej. Pamiętaj jednak, że inwestycja w taką nieruchomość może się wiązać ze zwiększonym ryzykiem.