Licytacja komornicza działki: lubelski, gm. Jabłonna, Piotrków Pierwszy

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

417 808,50 zł

5,01 zł/m²
83 400 m²
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-05-20

NIERUCHOMOŚĆ SKŁADAJĄCA SIĘ Z DZIAŁEK: NR ***, NR ***, NR ***/***, NR ***, NR ***, NR ***, NR ***, NR ***, NR ***/***, NR ***/***, NR ***, NR ***, NR ***, NR ****/***, NR ****

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie Joanna Paluch

Kancelaria Komornicza nr XI w Lublinie

Al. Witosa *

20-315 Lublin

Sygnatury: Km 750/24, Km 751/24, Km 752/24, Km 753/24, GKm 13/24, Km 834/22, GKm 32/22, GKm 25/24, KM 830/25

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

W TRYBIE UPROSZCZONEJ EGZEKUCJI Z NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie Joanna Paluch Kancelaria Komornicza nr XI w Lublinie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 10136 w zw. z art. 867 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc), w dniu 20.05.2026 r. o godz. 10:10 w Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie, pod adresem Kardynała Stefana Wyszyńskiego **, 21-040 ŚWIDNIK, poczta ŚWIDNIK, numer sali Sala Konferencyjna, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:

Nieruchomość gruntowa niezabudowana, składającej się z działek położonych na gruntach wsi Piotrków Pierwszy, gmina Jabłonna, obręb 0009 Piotrków Pierwszy: nr *** o pow. 0,48 ha, nr *** o pow. 0,13 ha, nr ***/*** o pow. 1,61 ha, nr *** o pow. 0,76 ha, nr *** o pow. 0,73 ha, nr *** o pow. 0,71 ha, nr *** o pow. 0,75 ha, nr *** o pow. 0,71 ha, nr ***/*** o pow. 0,67 ha, nr ***/*** o pow. 0,03 ha, nr *** o pow. 0,12 ha, nr *** o pow. 0,26 ha, nr *** o pow. 0,41 ha, nr ****/*** o pow. 0,50 ha, nr **** o pow. 0,47 ha Łączna powierzchnia nieruchomości wynosi 8,34 ha.

Dla nieruchomości Sąd Rejonowy Lublin - Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW **************.

_Działki nr ***/*** i *** stanowią grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych i są porośnięte drzewami i krzakami. Pozostałe działki stanowią grunty orne R i są użytkowane rolniczo. Do działek nie są wykonane żadne przyłącza._

_Działka nr ***/*** przeznaczona pod zabudowę zagrodową położona jest w odległości ok. 100m od sieci uzbrojenia (w, e, g, t) biegnących w sąsiedztwie drogi wojewódzkiej. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego gminy Jabłonna (uchwała nr XXIX/237/2002 Rady Gminy Jabłonna z dnia 30 sierpnia 2002 roku, ze zmianami) działka nr ***/*** położona jest w terenie zabudowy zagrodowej 1RM19, w terenie drogi dojazdowej gminnej KDD-G i w terenie rolnym bez prawa zabudowy._

_Działki nr ****/*** i **** leżą w terenie rolnym z dopuszczeniem siedlisk RPm._

_Działka nr *** leży w terenie leśnym ZL._

_Działka nr *** położona jest w terenie rolnym RP i częściowo terenie leśnym ZL._

_Pozostałe działki położone są w terenie rolnym bez prawa zabudowy_

_Działka nr ***/*** położona jest przy drodze asfaltowej, działki nr ***/***, ***, ***, ****/*** i **** przylegają do dróg gruntowych. Pozostałe działki nie mają bezpośredniego dostępu do dróg publicznych. Działki nr ***, ***, *** i ***/*** przylegają do działki nr ***/*** i ***, które mają dostęp do drogi publicznej. Działka nr ***/*** jak wynika z rysunku MPZP gminy Jabłonna ma zaprojektowany dostęp do drogi gminnej._

UWAGA: Działki będą licytowane pojedynczo, poniżej w uwagach dodatkowych została podana suma oszacowania oraz cena wywołania i wysokość rękojmi każdej działki oddzielnie.

Adres nieruchomości
23-114 Piotrków Pierwszy, poczta Jabłonna

Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty orne

Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze **************, Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku V Wydział Ksiąg Wieczystych

Dłużnik
*** ***

Cena wywołania
417 808,50 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

Najniższe postąpienie
4 179,00 zł

Suma oszacowania
557 078,00 zł

Wysokość rękojmi
55 707,80 zł

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: BGŻ BNP Paribas S.A. 46 2030 0045 1110 0000 0287 3290 Rękojmię należy złożyć w terminie do 19.05.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 10:00 do 14:00. Miejsce oględzin pod adresem: 23-114 Piotrków Pierwszy, poczta Jabłonna.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w kancelarii komorniczej.

Przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmi nie składa się, jeżeli suma oszacowania jest niższa niż pięć tysięcy złotych. Rękojmię złożoną przez licytanta, któremu udzielono przybicia, zatrzymuje się; pozostałym licytantom rękojmię zwraca się niezwłocznie. Jeżeli nabywca nie wykonał w terminie warunków licytacji co do zapłaty ceny, traci rękojmię, a skutki przybicia wygasają. Z utraconej rękojmi pokrywa się koszty egzekucji związanej ze sprzedażą, a reszta wchodzi w skład sumy uzyskanej w egzekucji albo jeżeli egzekucja została umorzona jest przelewana na dochód Skarbu Państwa. Rękojmi nie składa wierzyciel przystępujący do przetargu, któremu przysługuje wierzytelność o wartości nie niższej od wysokości rękojmi i jeżeli do tej wysokości jego wierzytelność oraz prawa korzystające z pierwszeństwa przed tą wierzytelnością znajdują pokrycie w cenie wywołania. Jeżeli wartość wierzytelności jest niższa od wysokości rękojmi albo znajduje tylko częściowe pokrycie w cenie wywołania, wysokość rękojmi obniża się - w pierwszym przypadku do różnicy między pełną rękojmią a wartością wierzytelności, w drugim przypadku - do części wartości wierzytelności niepokrytej w cenie wywołania.

W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo, osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym oraz licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu. Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym, chyba że chodzi o pełnomocnictwo udzielone adwokatowi lub radcy prawnemu.

Postąpienie nie może wynosić mniej niż pięć procent ceny wywołania, a jeżeli wartość szacunkowa nieruchomości przekracza sto tysięcy złotych mniej niż jeden procent ceny wywołania, z zaokrągleniem wzwyż do pełnych złotych. Zaofiarowana cena przestaje wiązać, gdy inny licytant zaofiarował cenę wyższą.

Nabywca jest obowiązany zapłacić cenę nabycia natychmiast po udzieleniu mu przybicia. Gdy jednak cena nabycia przewyższa pięćset złotych, obowiązek nabywcy ogranicza się do złożenia natychmiast jednej piątej ceny, nie mniej jednak niż pięćset złotych, przy czym resztę ceny, na którą zalicza się złożoną rękojmię, uiszcza się w dniu następnym w godzinach urzędowania kancelarii komorniczej lub na rachunek bankowy komornika do godziny osiemnastej dnia następnego. Jeżeli ten dzień przypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, cenę uiszcza się w następnym dniu po dniu albo dniach wolnych od pracy.

Nabywca, który w przepisanym terminie nie uiści ceny w całości lub części, traci prawa wynikające z przybicia. Jeżeli nabywca nie uiści w terminie sumy przypadającej do zapłaty natychmiast przy udzieleniu przybicia, komornik wznowi niezwłocznie przetarg tych samych nieruchomości, rozpoczynając od ceny wywołania, przy czym opieszały nabywca nie może nadal uczestniczyć w licytacji. W razie niezapłacenia w terminie reszty ceny płatnej dnia następnego po licytacji, będzie wyznaczona ponowna licytacja na warunkach pierwszej. Od nabywcy zwolnionego z obowiązku wpłacenia rękojmi, który nie dopełnił obowiązku zapłaty ceny lub jej części w przepisanym terminie, komornik ściąga sumę odpowiadającą jednej dziesiątej sumy oszacowania. Na sumę ściąganą przez komornika zalicza się kwoty wpłacone przez nabywcę. Z sumy ściągniętej od nabywcy pokrywa się koszty związane z licytacją. Nadwyżkę należy wpłacić do kasy sądowej na rzecz Skarbu Państwa.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Dodatkowe uwagi:
1. Działka nr *** - suma oszacowania wynosi 24.768,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 18.576,00 zł.
Licytant przystępujący do przetargu obowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej części sumy oszacowania, to jest 2.476,80 zł, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg (art. 867(1) § 1 kpc).

2. Działka nr *** - suma oszacowania wynosi 6.708,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 5.031,00 zł.
Licytant przystępujący do przetargu obowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej części sumy oszacowania, to jest 670,80 zł, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg (art. 867(1) § 1 kpc).

3. Działka nr ***/*** - suma oszacowania wynosi 96.922,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 72.691,50 zł.
Licytant przystępujący do przetargu obowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej części sumy oszacowania, to jest 9.692,20 zł, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg (art. 867(1) § 1 kpc).

4. Działka nr *** - suma oszacowania wynosi 45.752,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 34.314,00 zł.
Licytant przystępujący do przetargu obowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej części sumy oszacowania, to jest 4.575,20 zł, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg (art. 867(1) § 1 kpc).

5. Działka nr *** - suma oszacowania wynosi 43.946,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 32.959,50 zł.
Licytant przystępujący do przetargu obowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej części sumy oszacowania, to jest 4.394,60 zł, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg (art. 867(1) § 1 kpc).

6. Działka nr *** - suma oszacowania wynosi 42.742,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 32.056,50 zł.
Licytant przystępujący do przetargu obowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej części sumy oszacowania, to jest 4.274,20 zł, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg (art. 867(1) § 1 kpc).

7. Działka nr *** - suma oszacowania wynosi 45.150,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 33.862,50 zł.
Licytant przystępujący do przetargu obowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej części sumy oszacowania, to jest 4.515,00 zł, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg (art. 867(1) § 1 kpc).

8. Działka nr *** - suma oszacowania wynosi 42.742,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 32.056,50 zł.

9. Działka nr ***/*** - suma oszacowania wynosi 109.076,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 81.807,00 zł.
Licytant przystępujący do przetargu obowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej części sumy oszacowania, to jest 10.907,60 zł, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg (art. 867(1) § 1 kpc).

10. Działka nr ***/*** - suma oszacowania wynosi 1.764,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 1.323,00 zł.
Licytant przystępujący do przetargu obowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej części sumy oszacowania, to jest 176,40 zł, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg (art. 867(1) § 1 kpc).

11. Działka nr *** - suma oszacowania wynosi 6.024,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 4.518,00 zł.
Licytant przystępujący do przetargu obowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej części sumy oszacowania, to jest 602,40 zł, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg (art. 867(1) § 1 kpc).

12. Działka nr *** - suma oszacowania wynosi 11.934,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 8.950,50 zł.
Licytant przystępujący do przetargu obowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej części sumy oszacowania, to jest 1.193,40 zł, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg (art. 867(1) § 1 kpc).

13. Działka nr *** - suma oszacowania wynosi 21.156,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 15.867,00 zł.
Licytant przystępujący do przetargu obowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej części sumy oszacowania, to jest 2.115,60 zł, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg (art. 867(1) § 1 kpc).

14. Działka nr ****/*** - suma oszacowania wynosi 30.100,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 22.575,00 zł.
Licytant przystępujący do przetargu obowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej części sumy oszacowania, to jest 3.010,00 zł, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg (art. 867(1) § 1 kpc).

15. Działka nr **** - suma oszacowania wynosi 28.294,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 21.220,50 zł.
Licytant przystępujący do przetargu obowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej części sumy oszacowania, to jest 2.829,40 zł, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg (art. 867(1) § 1 kpc).

O skuteczności złożenia rękojmi na rachunek bankowy decyduje chwila wpływu środków na konto komornika.

W tytule przelewu proszę podać sygnaturę sprawy Km 750/24 oraz numer działki.

_W ciągu dwóch tygodni przed licytacją protokół opisu i oszacowania mona przeglądać w sądzie (I Wydział Cywilny Sądu Rejonowego Lublin - Wschód w Lublinie)._

UWAGA:

Licytacja może się nie odbyć bez podania przyczyny.

Komornik Sądowy
Joanna Paluch
Kod publikacji Adradar: AWK17 133 684
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla użytkowników PLUS przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar

Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz 5001 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.

Aukcja to doskonała okazja do nabycia działki poniżej wartości rynkowej. Pamiętaj jednak, że inwestycja w taką nieruchomość może się wiązać ze zwiększonym ryzykiem.