Licytacja komornicza działki: zamojski, gm. Skierbieszów, Podwysokie

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

189 000 zł

6,56 zł/m²
28 790 m²
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-04-24

NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA SKŁADAJĄCA SIĘ Z DZIAŁEK NR ***,*** O ŁĄCZNEJ POW. 2,8790 HA

Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Zamościu Joanna Dzida-Hasiuk
Kancelaria Komornicza nr III w Zamościu
ul. Hrubieszowska 34c
22-400 Zamość

Sygnatura: Km 524/22

## OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Zamościu Joanna Dzida-Hasiuk Kancelaria Komornicza nr III w Zamościu podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 24.04.2026 r. o godz. 09:30 w Sądzie Rejonowym w Zamościu, pod adresem Prymasa Stefana Wyszyńskiego 11, 22-400 ZAMOŚĆ, poczta ZAMOŚĆ, numer sali 33, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:

**NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA SKŁADAJĄCA SIĘ Z DZIAŁEK NR ***,*** O ŁĄCZNEJ POW. 2,8790 HA**

Nieruchomość gruntowa składająca się z działek nr ***,*** o łącznej pow. 2,8790 HA, położona w msc. Podwysokie gm. Skierbieszów, posiadająca założoną księgę wieczystą o nr ************** w Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Zamość. Wartość szacunkowa 252.000,00 zł, cena wywołania 189.000,00 zł, rękojmia 25.200,00 zł, w tym:
- działka gruntu nr *** o pow. 0,4144 HA, wartość szacunkowa 60.000,00 zł, cena wywołania 45.000,00 zł, rękojmia 6.000,00 zł
- działka gruntu nr *** o pow. 2,4646 HA zabudowana budynkiem mieszkalnym i budynkami gospodarczymi, wartość szacunkowa 192.000,00 zł, cena wywołania 144.000,00 zł, rękojmia 19.200,00 zł

Adres nieruchomości
**, 22-420 Podwysokie, poczta Skierbieszów

Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty rolne zabudowane

Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
Księga wieczysta (NKW) o numerze **************, Sąd Rejonowy w Zamościu VI Wydział Ksiąg Wieczystych

Dłużnik
**************

Cena wywołania
189 000,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

Najniższe postąpienie
1 890,00 zł

Suma oszacowania
252 000,00 zł

Wysokość rękojmi
25 200,00 zł

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: PKO BP S.A. 90 1020 5356 0000 1302 0007 6703. Rękojmię należy złożyć w terminie do 23.04.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 08:00 do 16:00. Miejsce oględzin: pod adresem **, 22-420 Podwysokie, poczta Skierbieszów.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.