Licytacja komornicza działki: braniewski, gm. Pieniężno, Różaniec

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

355 800 zł

2,30 zł/m²
154 646 m²
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-03-27

### Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Braniewie

Marek Karpiński

Kancelaria Komornicza, Morska 21B, Braniewo, 14-500 Braniewo

tel. 55 243 27 00 / fax.

Sygnatura: Km 257/24

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Braniewie na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 257/24 w dniu 27-03-2026 o godz. 12:00 w budynku Sądu Rejonowego w Braniewie z siedzibą przy Sądowa 1, 14-500 Braniewo, sala VI, odbędzie się pierwsza licytacja:

- nieruchomości, której właścicielem jest ******************* położonej przy **********, Różaniec, 14-520 Pieniężno, dla której Sąd Rejonowy w Braniewie V Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Sądowa 1/., Braniewo, 14-500 Braniewo) prowadzi księgę wieczystą o numerze EL1B/**********/4.

Opis nieruchomości:
- działka Nr ***/** zlokalizowana w obrębie Różaniec, posiada powierzchnię 5,6685ha. Posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej na działce Nr *** - droga o nawierzchni asfaltowej. Działka nie jest ogrodzona, nie uzbrojona w media, posiada regularny kształt wynikający z podziału geodezyjnego. Ukształtowanie terenu względnie płaskie. Działka uprawiana rolniczo. Użytki na działce: LsIV - 0,0607ha, ŁIV - 0,3494ha, PsIII - 0,9575ha, PsIV - 0,7383ha, RIIIb - 1,3313ha, RIVa - 2,0339ha, RIVb - 0,1974ha
- działka Nr */* (działka leśna) - zlokalizowana w obrębie Różaniec, posiada powierzchnię 9,7961ha. Posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej na działce Nr ***/** i ***/** - droga gruntowa w znacznym stopniu zarośnięta i nieprzejezdna. Działka nie jest ogrodzona, nie uzbrojona w media, posiada regularny kształt wynikający z podziału geodezyjnego. Ukształtowanie terenu płaskie. Działka nie jest uprawiana. Typ siedliskowy lasu - las świeży, mieszany świeży. Ponadto w dziale III księgi wieczystej EL1B/**********/4 ujawniono także nieodpłatną dożywotnią służebność osobistą polegającą na prawie korzystania z jednego pokoju z używalnością kuchni i łazienki na rzecz ********** ******** - służebność obciążająca ww. księgę faktycznie nie istnieje - wpis pozostał po wydzieleniu działek do odrębnej księgi wieczystej.

Suma oszacowania wynosi 474 400,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 355 800,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 47 440,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 07:15 do godz. 15:15. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Braniewie ul. Sądowa 1, 14-500 Braniewo.

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: PKO BP SA O/ELBLĄG 50 1020 1752 0000 0002 0006 7447.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.