Licytacja komornicza działki: ciechanowski, gm. Ciechanów, Rydzewo
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
45 412,50 zł
3,55 zł/m²
12 806 m²
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-05-15
NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA DZIAŁKA O NUMERZE ***
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Ciechanowie Małgorzata Łepek
Kancelaria Komornicza nr I w Ciechanowie
Płońska ***
06-400 Ciechanów
Sygnatury: Kmp 13/24, km 870/26
## OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ciechanowie Małgorzata Łepek Kancelaria Komornicza nr I w Ciechanowie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 15.05.2026 r. o godz. 14:00 w Sądzie Rejonowym w Ciechanowie, pod adresem ul. St. Mikołajczyka ***/***, 06-400 CIECHANÓW, poczta CIECHANÓW, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:
1
**NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA DZIAŁKA O NUMERZE \*\*\***
Działka nr *** o powierzchni 0,8595 ha posiada kształt regularny, prostokątny, teren płaski, zadrzewiony. Dojazd do działki od drogi publicznej oznaczonej nr ewidencyjnym 588 zapewniają drogi wewnętrzne o nawierzchni gruntowej oznaczone nr ewidencyjnymi ***, ***, ***, ***, ***. Według stanu na dzień oględzin w terenie grunt porośnięty drzewostanem sosny, brzozy i olszyny w wieku około 35/40 lat.
**Adres nieruchomości**
Rydzewo, 06-452 Rydzewo, poczta Rydzewo
**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Lasy
**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze ***, Sąd Rejonowy w Ciechanowie VI Wydział Ksiąg Wieczystych
**Dłużnik**
*** ***
**Cena wywołania**
30 480,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
**Najniższe postąpienie**
305,00 zł
**Suma oszacowania**
40 640,00 zł
**Wysokość rękojmi**
4 064,00 zł
2
**NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA DZIAŁKA O NUMERZE \*\*\***
Działka nr *** o powierzchni 1,2806 ha posiada kształt regularny, prostokątny, teren płaski, zadrzewiony. Dojazd do działki od drogi publicznej oznaczonej nr ewidencyjnym 588 zapewniają drogi wewnętrzne o nawierzchni gruntowej oznaczone nr ewidencyjnymi ***, ***, ***, ***, ***. Według stanu na dzień oględzin w terenie grunt porośnięty drzewostanem sosny, brzozy i olszyny w wieku około 35/40 lat.
**Adres nieruchomości**
06-452 Rydzewo, poczta Rydzewo
**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Lasy
**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
**Dłużnik**
*** ***
**Cena wywołania**
45 412,50 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
**Najniższe postąpienie**
455,00 zł
**Suma oszacowania**
60 550,00 zł
**Wysokość rękojmi**
6 055,00 zł
Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: PKO Oddział 1 w Ciechanowie 98 1020 1592 0000 2502 0203 6036. Rękojmię należy złożyć w terminie do 14.05.2026 r. 23:59.
Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 12:00 do 14:00.
Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.