Licytacja komornicza działki: Lublin, Zemborzyce


ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

285 000 zł

42,90 zł/m 2
6 644 m2
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2023-11-15

OBWIESZCZENIE

O PIERWSZEJ ELEKTRONICZNEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie Jacek Gabryś (tel. 81 534 72 33) w sprawie Km 539/22 o egzekucję w celu zniesienia współwłasności nieruchomości w drodze sprzedaży publicznej w trybie art. 867 oraz 879(1) i nast. [w zw. z art. 1066, art. 1013(1), art. 1013(6)] ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: k.p.c.) podaje do publicznej wiadomości, że odbędzie się pierwszaelektroniczna licytacja nieruchomości gruntowej stanowiącej działkę nr 71, o pow. 0,6644ha, [obręb ewidencyjny: 48, Zemborzyce Kościelne], położonej: 20-525 Lublin, ul. Ziołowa 10, dla której Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie X Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerzeKW *******************; _/dodatkowe informacje o nieruchomości za pouczeniem/_

powyższy przetarg:

- odbędzie się w drodze elektronicznej na portalu https://e-licytacje.komornik.pl/;

- rozpocznie się w dniu15-11-2023r. (środa) o godz. 12:00;

- zakończy się w dniu 22-11-2023r. (środa) o godz. 12:00;

* suma oszacowania wynosi: 380 000,00zł;
* cena wywołania wynosi: 285 000,00zł (3/4 sumy oszacowania);
* rękojmia wynosi:38 000,00zł (1/10 sumy oszacowania).

Warunkiem udziału w licytacji jest złożenie rękojmi.

Rękojmia (w kwocie: 38.000,00zł) najpóźniej w dniu 13-11-2023r. (poniedziałek)

winna znajdować się na rachunku komornika: 15 1020 3147 0000 8002 0081 0606

tytuł przelewu: "RĘKOJMIA Km 539/22" orazimię i nazwisko/nazwa licytanta.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 09.00 do godz. 13.00.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem http://www.elicytacje.komornik.pl/ oraz przystąpienie na dwa dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, jeżeli licytant licytuje we własnym imieniu lub na 5 dni przed terminem przetargu, jeżeli licytant bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, jak również wpłacenia rękojmi najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, jeżeli jest obowiązek złożenia rękojmi. Licytant, który licytuje we własnym imieniu i nie ma obowiązku złożenia rękojmi, może przystąpić do przetargu aż do momentu jego zakończenia.

Zgodnie z art. 867(1) §1 kpc przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmie, w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Rękojmi nie składa się, jeżeli suma oszacowania jest niższa niż pięć tysięcy złotych. Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Rękojmię złożoną przez licytanta, któremu udzielono przybicia, zatrzymuje się; pozostałym licytantom rękojmię zwraca się niezwłocznie (art. 867(1) §2 kpc). Jeżeli nabywca nie wykonał w terminie warunków licytacji co do zapłaty ceny, traci rękojmię, a skutki przybicia wygasają. Z utraconej rękojmi pokrywa się koszty egzekucji związanej ze sprzedażą, a reszta wchodzi w skład sumy uzyskanej w egzekucji albo jeżeli egzekucja została umorzona jest przelewana na dochód Skarbu Państwa (art. 867(1) § 3 kpc).

Zgodnie z art. 867(2) § 4 kpc pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym, chyba że chodzi o pełnomocnictwo udzielone adwokatowi lub radcy prawnemu.

Na podstawie art. 867(3) kpc postąpienie nie może wynosić mniej niż pięć procent  ceny wywołania, a jeżeli wartość szacunkowa ruchomości  przekracza sto tysięcy złotych mniej niż jeden procent ceny wywołania, z zaokrągleniem wzwyż do pełnych złotych.

Licytacja zakończy się w dniu 22-11-2023 o gdzinie 12:00.

Na podstawie art. 879(6) § 2(1) kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.

W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo, osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym oraz licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji. Nabywca, który w przepisanym terminie nie uiści ceny w całości lub części, traci prawa wynikające z przybicia. Jeżeli nabywca nie uiści w terminie sumy przypadającej do zapłaty natychmiast przy udzieleniu przybicia, komornik wznowi niezwłocznie przetarg tych samych ruchomości, rozpoczynając od ceny wywołania, przy czym opieszały nabywca nie może nadal uczestniczyć w licytacji. W razie niezapłacenia w terminie reszty ceny płatnej dnia następnego po licytacji, będzie wyznaczona ponowna licytacja na warunkach pierwszej.  Z sumy ściągniętej od nabywcy pokrywa się koszty związane z licytacją. Nadwyżkę należy wpłacić do kasy sądowej na rzecz Skarbu Państwa.

KOMORNIK SĄDOWY

_Jacek Gabryś_

Pouczenie:

Art. 8795 kpc

§ 1 Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika.

§ 2 Przed przystąpieniem do licytacji licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy ruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw. Jeżeli licytant bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, powinien zgłosić ten fakt najpóźniej na 5 dni przed terminem licytacji.

§ 3. W razie potrzeby komornik niezwłocznie wzywa licytanta, pod rygorem niedopuszczenia do udziału w przetargu, do uzupełnienia danych, o których mowa w § 2, lub do złożenia rękojmi. Jeżeli licytant występuje w imieniu innej osoby wzywa się go, pod rygorem niedopuszczenia do udziału w przetargu, do przedłożenia utrwalonej w postaci elektronicznej kopii pełnomocnictwa w terminie 3 dni, nie później niż dzień przed terminem licytacji. Wezwania dokonuje się za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.

§ 4. Licytant, który licytuje we własnym imieniu i nie ma obowiązku złożenia rękojmi, może przystąpić do przetargu aż do momentu jego zakończenia.

§ 5. Komornik potwierdza fakt złożenia rękojmi, podania danych lub złożenia dokumentów, o których mowa w § 2 i 3, niezwłocznie po ich otrzymaniu, poprzez dopuszczenie licytanta do udziału w przetargu. O odmowie dopuszczenia do przetargu zawiadamia się zainteresowanego za pośrednictwem systemu teleinformatycznego

Przepisu art. 8671 § 4 nie stosuje się (rękojmi nie składa wierzyciel przystępujący do przetargu, któremu przysługuje wierzytelność o wartości nie niższej od wysokości rękojmi i jeżeli do tej wysokości jego wierzytelność oraz prawa korzystające z pierwszeństwa przed tą wierzytelnością znajdują pokrycie w cenie wywołania. Jeżeli wartość wierzytelności jest niższa od wysokości rękojmi albo znajduje tylko częściowe pokrycie w cenie wywołania, wysokość rękojmi obniża się - w pierwszym przypadku do różnicy między pełną rękojmią a wartością wierzytelności, w drugim przypadku - do części wartości wierzytelności niepokrytej w cenie wywołania).

Art. 8796 kpc

§ 1 Przetarg w drodze elektronicznej rozpoczyna się z chwilą określoną w obwieszczeniu o licytacji elektronicznej i kończy się w chwili wyznaczonej przez komornika. [...]

§ 21 Jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.

Art. 8797§ 3 kpc

Wierzyciel lub dłużnik mogą złożyć skargę na udzielenie przybicia w razie naruszenia przepisów o najniższej cenie nabycia, o przebiegu przetargu lub o wyłączeniu od udziału w przetargu – w terminie 3 dni od dnia obwieszczenia o udzieleniu przybicia w systemie teleinformatycznym. Skargę można złożyć za pośrednictwem systemu teleinformatycznego, o ile skarżący posiada w tym systemie konto.

Art. 8799 kpc

Nabywca jest obowiązany zapłacić cenę nabycia w dniu następnym po doręczeniu zawiadomienia o przybiciu w godzinach urzędowania kancelarii komorniczej lub na rachunek bankowy komornika do godziny osiemnastej dnia następnego. Jeżeli ten dzień przypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, cenę uiszcza się w następnym dniu po dniu albo dniach wolnych od pracy. Za datę zapłaty ceny nabycia przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika.

_Nieruchomość gruntowa stanowiąca działkę nr 71, o pow. 0,6644ha, [obręb ewidencyjny: 48, Zemborzyce Kościelne], położona: 20-525 Lublin, ul. Ziołowa 10,____dla której Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie X Wydział Ksiąg Wieczystych____prowadzi księgę wieczystą o numerze KW LU1I/00034604/9 - dodatkowe informacje._

_Lokalizacja GPS: __51.194934, 22.520437._

_Nieruchomość zgodnie z danymi ewidencji gruntów stanowi użytki rolne - grunty klas Rllla, S-Rllla i nie została wyłączona z produkcji rolnej._

_Aktualnie dla obszaru, na którym zlokalizowana jest nieruchomość brak jest obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Lublina przyjętym Uchwałą nr 283/VIII/2019 Rady Miasta Lublin z dnia 1 lipca 2019 roku w sprawie uchwalenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Lublin, przedmiotowa nieruchomość położona jest w terenie zabudowy mieszkalnej jednorodzinnej niskiej intensywności._

_Ulica Ziołowa poprzez ulice Tęczową i Lipską skomunikowana jest z ulicą Janowską umożliwiającą dojazd w kierunku centrum miasta. Odległość od centrum wynosi około 7 km. Nieruchomość położona jest bezpośrednio po południowej stronie ulicy Ziołowej (o nawierzchni asfaltowej). Pas drogowy stanowi północną granicę nieruchomości. Z pozostałych stron nieruchomość graniczy z gruntami rolnymi._

_Działka ma kształt regularny zbliżony do litery L Nieruchomość jest zlokalizowana na obszarze o nieco zróżnicowanej rzeźbie terenu. Powierzchnia działki jest lekko urozmaicona bez wyraźnych wzniesień i zagłębień o lekkim skłonie w kierunku północnym._

_Działka jest użytkowana rolniczo - stanowi grunty orne. Na nieruchomości nie są prowadzone żadne prace inwestycyjne lub inne wpływające na zmianę sposobu użytkowania._

_Przy południowej granicy działki wskazany jest orientacyjny przebieg projektowanej drogi głównej. Zgodnie ze Studium UiKZP południowa obwodnica, ma przebiegać przez teren trzech gmin: Konopnicy, Lublina i Świdnika, a na terenie miasta: od Zemborzyc Podleśnych obok Starego Gaju, przez część Wrotkowa, Abramowice i Głusk (dzielnicę Lublina). Na terenie miasta Lublina dla planowanej drogi przewidywana jest klasa G - jako ulica miejska czterojezdniowa. (Aktualnie jest to jeden z projektów tzw. obwodnicy południowej Lublina.)_

_Pod południową częścią działki przebiega gazociąg wysokoprężny 250DN._

_Zgodnie z § 10 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 26 kwietnia 2013 roku (Dz.U.z 2013 r. poz. 640) w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać sieci gazowe i ich usytuowanie, dla gazociągów należy wyznaczyć, na okres ich użytkowania, strefy kontrolowane. W strefach kontrolowanych nie mogą rosnąć drzewa w odległości mniejszej niż 2,0 m od gazociągów o średnicy do DN 300 włącznie, a szerokość stref kontrolowanych powinna wynosić dla gazociągów o maksymalnym ciśnieniu roboczym (MOP) powyżej 1,6 MPa oraz o średnicy DN 150 do DN 300 włącznie - 6,0 m._

_Nad północną częścią działki przebiega napowietrzna linia wysokiego napięcia 220 kV ze strefą ochronną (pasem technologicznym)._

_Szerokość pasa technologicznego dla linii elektroenergetycznych NN 220kV jedno- i dwutorowych wynosi 2 x 25 m od osi linii w obie strony i jest ustalana przy uwzględnieniu wymagań podanych w normach oraz danych konstrukcyjnych linii. Dla linii 220 kV i 400kV wybudowanych w ubiegłym wieku zastosowanie ma norma PE-E-05100-1:1998 określająca m.in. wymagania w zakresie minimalnych dopuszczalnych odległości przewodów linii w przypadku zbliżeń np. z budynkami. Przyjmuje się, że wymagania normy w zakresie odległości poziomych będą spełnione dla większości obiektów znajdujących się ok. 6 - 7 m licząc od rzutu skrajnego przewodu fazowego linii 220 kV._

_Przy określaniu pasa ograniczającego swobodne użytkowanie nieruchomości przyjmuje się, że sposób zagospodarowania nieruchomości i prowadzenia prac budowlanych w otoczeniu linii elektroenergetycznej może ulec zmianie wobec czego należy zakładać maksymalne odległości._

_Wzdłuż pasa drogowego przebiegają zasilające linie uzbrojenia terenu: energetyczna eN, wodociągowa wol60, kanalizacyjna ks200, telekomunikacyjna t. Do nieruchomości wykonane jest przyłącze energetyczne eN i wodociągowe wo40. Nad północną częścią działki przebiega przesyłowa napowietrzna linia energetyczna, a przez południową część działki przebiegają dwie linie gazowe gwA250._

_W północno - zachodnim narożniku nieruchomości w granicy działki zlokalizowany jest hydrant._
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla użytkowników PRO przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar


Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz ponad 1000 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.


Aukcja to doskonała okazja do nabycia działki poniżej wartości rynkowej. Pamiętaj jednak, że inwestycja w taką nieruchomość może się wiązać ze zwiększonym ryzykiem.