Przetarg na obiekt / lokal: Elbląg, Królewiecka


ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

1 300 000 zł

2 795 zł/m 2
465 m2
Organizator przetargu:
Urząd Miasta Elbląg
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2022-10-10

PREZYDENT MIASTA ELBLĄG

ogłasza

pierwszy ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości

stanowiącej własność Gminy Miasto Elbląg

(strona internetowa - http://www.umelblag.pl; BIP - http://um-elblag.samorzady.pl)

(tel. kontaktowy 55-239-31-41, 55-239-34-51; e-mail: Zapytaj o Ofertę)

1. Lokalizacja: Elbląg, ul. Królewiecka 135.

2. Opis nieruchomości: nieruchomość zlokalizowana u zbiegu ulic Królewieckiej i Owocowej, w dzielnicy Rakowo. Sąsiedztwo nieruchomości korzystne – zabudowa mieszkaniowa jedno i wielorodzinna oraz zabudowa użyteczności publicznej. Ulica Królewiecka stanowi jedną z głównych arterii Elbląga. Dojazd do nieruchomości dogodny, wjazd na teren posesji od strony ul. Owocowej. Kształt działki regularny, umożliwiający racjonalny sposób jej zagospodarowania. Nieruchomość zabudowana jest zabytkowym budynkiem willi, datowanym na lata 20-te XX wieku, który dotychczas użytkowany był jako dom pobytu dziennego dla osób starszych. Willę otacza ogród ze skarpami ziemnymi od ul. Królewieckiej, nasadzeniami drzew liściastych i urządzonym trawnikiem wokół obiektu. Północno-zachodnia część nieruchomości została utwardzona nawierzchnią z betonu, użytkowaną jako parking. Nieruchomość ogrodzona siatką na słupkach metalowych, umieszczonych na betonowym cokole.

Opis budynku na nieruchomości:

Zabytkowa willa, wybudowana w technologii tradycyjnej w latach 20-tych ubiegłego wieku, na niewielkim stoku. Budynek dwukondygnacyjny, podpiwniczony, z poddaszem nieużytkowym, murowany, otynkowany, wzniesiony na planie kwadratu o ściętych narożach, dwutraktowy z półkolistym aneksem od strony wschodniej i prostokątnym ryzalitem od zachodu.

Zgodnie z decyzją nr PSOZ-534/6/91 Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Elblągu z dnia 10.01.1991 r. obiekt podlega ścisłej ochronie konserwatorskiej; nieruchomość wpisana jest do rejestru zabytków pod nr rej. 144/90.

Dane liczbowe budynku:

- powierzchnia zabudowy - 146,90 m2,

- powierzchnia piwnic - 118,04 m2,

- powierzchnia parteru - 116,24 m2,

- powierzchnia I piętra z tarasem - 126,24 m2,

- powierzchnia poddasza - 104,62 m2,

- kubatura - 1.542,20 m3.

Stropy nad piwnicą typu Kleina w układzie podłużnym; nad parterem i piętrem na belkach drewnianych. W czasie remontu w 2000 r. strop ocieplono wełną mineralną gr. 10 cm, wzmocniono obustronnymi nadbitkami gr. 3,8 cm belki w stropie nad parterem, a na deskach podłóg położono płytę pilśniową twardą gr. 0,5 cm. Podciągi i słupy w ścianach nośnych wykonano jako żelbetowe, wylewane na budowie. Dach mansardowy, czterospadowy, dwuspadowy w części niższej od zachodu. Ustrój więźby płatwiowo-kleszczowy. Pokrycie więźby dachówką i karpiówką, ułożoną w koronkę na łatach bez deskowania. W pokryciu dachowym występują liczne nieszczelności spowodowane zużyciem technicznym oraz ubytkami dachówki.

Od ulicy Królewieckiej na elewacji wschodniej budynek posiada półokrągłą, murowaną werandę z dużymi oknami podzielonymi kolumnami i drzwiami prowadzącymi do ogrodu. Na stropie werandy znajduje się taras, ograniczony balustradą drewnianą z murowanymi słupkami. Zewnętrzne i wewnętrzne ściany budynku wykonano z cegły pełnej ceramicznej, na zaprawie cementowo-wapiennej. Konstrukcyjne mury zewnętrzne o gr. 38 cm.

Stolarka okienna: oryginalne okna drewniane o konstrukcji skrzynkowej zostały wymienione na okna o prostej konstrukcji skrzynkowej, w poszczególnych pomieszczeniach na elewacji frontowej wymienione na okna w technologii z PCV. Na poddaszu okna drewniane o konstrukcji krosnowej, w kształcie wolich oczu. Ona piwnic wykonane w ramach stalowych, częściowo okratowane. Kraty w okienkach piwnicznych wykonane z prętów stalowych.

Stolarka drzwiowa: drzwi wejściowe do budynku z pełnego drewna. Drzwi na taras w poziomie parteru i piętra wykonane jako dwuskrzydłowe, skrzynkowe z ozdobnym rysunkiem szprosów szklenia drzwi. Drzwi frontowe proste bez detalu, w górnej płycinie przeszklone. Drzwi do garażu na elewacji zachodniej proste, bez ozdób, wykonane z naświetlem. Drzwi wewnętrzne do poszczególnych pomieszczeń wykonane z pełnego drewna.

Schody z piwnicy na parter i z parteru na piętro: zabiegowe wykonane jako drewniane o konstrukcji policzkowej. Balustrady i tralki drewniane z elementów toczonych. Schody na poddasze: zabiegowe wykonane jako drewniane w konstrukcji policzkowej.

Podłogi w pomieszczeniach mieszkalnych z desek gr. 2,8 cm pokrytych płytą pilśniową twardą gr. 0,5 cm i pokryte gumoleum. Podłogi na strychu z desek gr. 2,8 cm. Posadzki w korytarzu na parterze pokryte terakotą. Posadzki w piwnicach wykonane jako betonowe.

Gzymsy podokapowe i nadokienne szerokie, tynkowane tynkiem cementowo-wapiennym.

Opierzenia gzymsów i obróbki blacharskie z blachy ocynkowanej. Rynny i rury spustowe z blachy ocynkowanej ø 15 cm.

Kominy ponad dachem z cegły pełnej ceramicznej, nieotynkowane. Kominy zwieńczone są czapkami betonowymi.

Wokół budynku wykonana jest szczelna opaska betonowa szerokości 0,6 m.

Budynek wyposażony w instalacje: wodociągową, kanalizacyjną, elektryczną, gazową, wentylację grawitacyjną. Ogrzewanie z miejskiej sieci ciepłowniczej.

Budynek mieszkalny w stanie technicznym średnim. Należy wykonać prace remontowo-konserwatorskie, które uchronią pomieszczenia budynku przed zalewaniem wodą opadową, wilgocią, zagrzybieniem, dalszym odpadaniem tynków, łuszczeniem się powłok malarskich i destrukcją budynku.

W budynku występują zawilgocenia ścian, powstałe na skutek podciągania kapilarnego wody z gruntu, napływania wody na ścianę wschodnią i odprowadzenia wody z rur spustowych na teren przy budynku, uszczelnienia terenu przy budynku nawierzchnią z betonu, która uniemożliwia odparowanie wody z gruntu. Beton zatrzymuje wodę i efektem tego są porosty biologiczne na betonie i tynkach. Ściany piwnic wymagają wykonania izolacji pionowej, w celu ochrony przed wodą napływającą z istniejących skarp ziemnych, a pomieszczenia piwnic stałej wentylacji. Należy wykonać izolację przeciwwilgociową tarasu, izolację więźby dachowej (paroizolacja i wiatroizolacja) oraz przeprowadzić remont pokrycia dachu, polegający na wymianie dachówki ceramicznej karpiówki, ułożonej w koronkę na nową.

Zgodnie z prawem budowlanym, aby rozpocząć roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, należy posiadać pozwolenie na prowadzenie tych robót, wydane przez właściwego, ze względu na położenie zabytku, wojewódzkiego konserwatora zabytków oraz wykonać projekt budowlany i uzyskać pozwolenia wymagane Prawem budowlanym.

3. Oznaczenie nieruchomości wg danych z ewidencji gruntów: obręb 10, działka nr 486 o powierzchni 0,1058 ha, dla której Sąd Rejonowy w Elblągu prowadzi księgę wieczystą nr EL1E/00065086/2.

4. Przeznaczenie nieruchomości w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego: nieruchomość położona jest na obszarze, dla którego brak jest obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

5. Cena wywoławcza nieruchomości: 1.300.000 zł (słownie złotych: jeden milion trzysta tysięcy), w tym:

a) wartość udziału w gruncie – 329.133 zł;

b) wartość budynku – 970.867 zł.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2021 r. poz. 1899 z zm.), z uwagi na wpisanie nieruchomości do rejestru zabytków, przyszłemu Nabywcy udzielona zostanie bonifikata w wysokości 50% wylicytowanej ceny nieruchomości.

Do sprzedaży nieruchomości mają zastosowanie przepisy ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) obowiązujące w dniu zawarcia umowy sprzedaży. Na dzień publikacji ogłoszenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami, sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z opodatkowania podatkiem od towarów i usług (VAT). W przypadku zmian przepisów prawa w tym zakresie, do wylicytowanej ceny sprzedaży, zostanie doliczony należny podatek VAT.

Wylicytowaną cenę sprzedaży nieruchomości, należy wpłacić na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Elblągu, przed zawarciem umowy sprzedaży.

6. Warunki zabudowy i sposób zagospodarowania nieruchomości: prywatyzacja nieruchomości odbywa się w oparciu o ustawę z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. z 2022 r. poz. 840) oraz ustawę z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami. Nieruchomość wpisana jest do rejestru zabytków decyzją PSOZ-534/6/91 Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Elblągu z dnia 10.01.1991, nr rej. 144/90. Przyszły właściciel nieruchomości zobowiązany będzie do przestrzegania i realizacji przepisów ww. ustaw, w szczególności art. 36 ust.1 o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, informującego o konieczności uzyskania, w formie decyzji administracyjnej, pozwolenia właściwego konserwatora zabytków dla wszelkich prac konserwatorskich, remontowych, budowlanych i inwestycyjnych prowadzonych w obiekcie i jego obrębie.

7. Uzbrojenie: nieruchomość położona na terenie uzbrojonym w media komunalne; przez nieruchomość przebiegają sieć technicznego uzbrojenia terenu: kanalizacji deszczowej z kratką ściekową, centralnego ogrzewania, wodociągowa, gazowe, telekomunikacyjne oraz energii elektrycznej niskiego napięcia. Szczegółowe warunki techniczne włączenia do poszczególnych sieci infrastruktury technicznego uzbrojenia terenu, Nabywca zobowiązany będzie uzyskać u gestorów poszczególnych sieci, staraniem własnym i na własny koszt. Doprowadzenie nowych sieci uzbrojenia do nieruchomości i usunięcie ewentualnych kolizji z istniejącym uzbrojeniem, a także zasilenie obiektu w media, odbędzie się staraniem i na koszt Nabywcy, na warunkach wskazanych przez dysponentów mediów.

Zgodnie z art. 33 ust. 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo Budowlane, Nabywca zobowiązany będzie uzyskać stosowne uzgodnienia i oświadczania, w tym oświadczenie projektanta o istnieniu lub braku możliwości przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, o ile nie będzie korzystał z odnawialnych źródeł ciepła. Oznacza to, że każdy Inwestor zamierzający wznieść nowy budynek, z uwzględnieniem wyjątków ustawowych, musi przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę, uzyskać od przedsiębiorstwa ciepłowniczego, warunki przyłączenia do sieci ciepłowniczej. Brak takiego oświadczenia przedłożonego do wniosku o wydanie pozwolenia na budowę, potwierdzonego wydanymi warunkami przyłączenia, stanowić będzie brak formalny, uzasadniający pozostawienie bez rozpoznania wniosku o udzielenie pozwolenia na budowę.

Informacje dotyczące istniejących sieci uzbrojenia dostępne są w Departamencie Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji Urzędu Miejskiego w Elblągu (Miejski Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, Al. Tysiąclecia 11A, pok. 12, tel. 55 237-47-11 do 55 237-47-14).

8. Warunki udziału w przetargu: w przetargu mogą uczestniczyć osoby, które wpłacą wadium, złożą oświadczenie, że znany jest im stan prawny i stan zagospodarowania nieruchomości, stanowiących przedmiot przetargu oraz oświadczenie o zapoznaniu się z warunkami i przedmiotem przetargu oraz o przyjęciu ich bez zastrzeżeń.

9. Termin oględzin nieruchomości: w dniach od 29 do 30 września 2022 r. w godzinach od 10:00 do 13:00, po uprzednim uzgodnieniu terminu i godziny oględzin pod numerem telefonu 55 221 20 10 lub 55 221 20 13, z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem.

10. Termin i miejsce przeprowadzenia przetargu: przetarg odbędzie się w dniu 10 października 2022 r. o godz. 10:00, w sali nr 300A Urzędu Miejskiego w Elblągu przy ul. Łączności 1.

11. Termin, miejsce wpłaty oraz wysokość wadium: wadium w wysokości 200.000 zł (słownie złotych: dwieście tysięcy), należy wpłacić na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Elblągu, prowadzony przez Bank PKO BP S.A. z siedzibą w Warszawie nr 95 1020 1811 0000 0902 0334 1138, w terminie do dnia 3 października 2022 r. Za termin wniesienia wadium uznaje się datę zaksięgowania środków na rachunku Gminy Miasto Elbląg. Wadium wpłacone przez uczestnika przetargu, który ustalony zostanie jako Nabywca, zaliczone zostanie na poczet ceny nabycia nieruchomości. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone, niezwłocznie po zamknięciu przetargu, jednak nie później niż przed upływem 3 dni.

12. Wysokość postąpienia: o wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1% ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę, do pełnych dziesiątek złotych i wynosi minimum 13.000 zł.

13. Skutki uchylenia się od zawarcia umowy sprzedaży: jeżeli uczestnik przetargu ustalony jako Nabywca, uchyli się od podpisania umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego, wpłacone wadium ulegnie przepadkowi na rzecz Gminy Miasto Elbląg.

14. Warunki nabycia nieruchomości:

a) Nieruchomość objęta przetargiem stanowi własność Gminy Miasto Elbląg i nie jest obciążona żadnymi prawami i długami wobec osób trzecich, za wyjątkiem praw wynikających z przebiegu przez nieruchomość sieci infrastruktury technicznej uzbrojenia terenu i przyłączy do tych sieci, w tym ograniczenia opisanego szczegółowo w pkt 14 ppkt b) oraz praw, obowiązków i ograniczeń ciążących na właścicielu nieruchomości wynikających z przepisów ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

b) Nieruchomość jest obciążona służebnością przesyłu, polegająca na prawie przebiegu sieci do przesyłu i dystrybucji ciepła oraz na prawie dostępu służb realizujących dostawę ciepła i wjazdu środków transportu technologicznego służb eksploatujących sieć, w zakresie niezbędnym do jej eksploatacji, usuwania awarii, wymiany i modernizacji, ustanowioną na rzecz Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Sp. z o.o.

c) Gmina Miasto Elbląg nie ponosi odpowiedzialności za wady ukryte nieruchomości.

d) Osoba wyłoniona w przetargu jako Nabywca nieruchomości, zobowiązana będzie do złożenia oświadczenia, że przyjmuje do wiadomości i stosowania warunki postępowania, sposób ochrony, zakazy i ograniczenia przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków, określone w ustawie z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

e) Ze względu na wpis nieruchomości do rejestru zabytków, przedmiotowa nieruchomość podlega ochronie prawnej, na podstawie przepisów cyt. ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Wszelkie podejmowane przez Nabywcę lub posiadacza zabytku działania, wymagać będą uzyskania pozwolenia właściwego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, wydanego w trybie decyzji administracyjnej. Właściciel lub posiadacz zabytku, zobowiązany będzie do zabezpieczenia i utrzymania zabytku w jak najlepszym stanie, prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych oraz korzystania z zabytku, w sposób zapewniający trwałe zachowanie jego wartości. Ponadto zobowiązany będzie stosować się do wymogów określonych w rozporządzeniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 sierpnia 2018 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich i badań konserwatorskich przy zabytku, wpisanym do rejestru zabytków albo na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz robót budowlanych, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, a także badań archeologicznych i poszukiwań zabytków (Dz.U. z 2021 r., poz. 81).

f) Wszelkie prace na nieruchomości winny opierać się o uzgodniony i zaakceptowany przez właściwego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, program użytkowy wraz z harmonogramem prac remontowych i konserwatorskich, który uwzględniać będzie przyszły sposób wykorzystania zabytku, zgodny z zasadami ochrony zabytków.

g) Sprzedaż nieruchomości objętej przetargiem, wymaga uzyskania zgody właściwego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Wydanie pozwolenia na zbycie nieruchomości, nastąpi na wniosek Sprzedającego. Osoba wyłoniona w przetargu jako Nabywca, zobowiąże się do współdziałania ze Sprzedającym w postępowaniu związanym z uzyskaniem zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na sprzedaż nieruchomości będącej przedmiotem przetargu, jak również udostępni wszelkie niezbędne do tych czynności dokumenty.

h) W przypadku nie uzyskania przez Sprzedającego zgody, o której mowa w pkt 14 ppkt g), ustalenia protokołu z przetargu staną się niewiążące, a wpłacone wadium będzie podlegało zwrotowi, w terminie nie dłuższym niż 7 dni od dnia, w którym negatywna decyzja właściwego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków stanie się ostateczna.

i) Jeżeli Nabywca nieruchomości zbędzie nieruchomość lub wykorzysta ją na inne cele, niż cele uzasadniające udzielenie bonifikaty, przed upływem 10 lat, licząc od dnia jej nabycia, zobowiązany będzie do zwrotu kwoty równej udzielonej bonifikacie, po jej waloryzacji. Zwrot następuje na żądanie Sprzedającego.

j) W związku z przebiegiem przez nieruchomość sieci uzbrojenia terenu, o których mowa w pkt 7, Nabywca zobowiązany jest do złożenia oświadczenia, iż nie żąda i nie będzie żądać w przyszłości od Sprzedającego bądź gestorów tych sieci, ich usunięcia. Ponadto Nabywca zobowiąże się, w przypadku zgłoszenia przez gestorów sieci takiego żądania, do ustanowienia na ich rzecz służebności przesyłu, polegającej na prawie przebiegu sieci uzbrojenia terenu oraz prawie dostępu służb technicznych, w zakresie niezbędnym do eksploatacji tych sieci i usuwania awarii, w tym do ustanowienia nieodpłatnej służebności przesyłu na rzecz Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. i Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.

k) Sprzedaż i wydanie nieruchomości w posiadanie Nabywcy, następuje według danych zawartych w ewidencji gruntów i budynków oraz w aktualnym stanie zagospodarowania, ewentualny koszt wznowienia punktów granicznych (granic) ponosi Nabywca.

l) W przypadku zaistnienia konieczności usunięcia drzew i krzewów z terenu nieruchomości, Nabywca zobowiązany będzie uczynić to własnym staraniem i na własny koszt. Wycinka może nastąpić po uzyskaniu przez Nabywcę stosownego zezwolenia i może wiązać się z opłatami z tego tytułu.

15. Informacje dodatkowe:

a) Przetarg przeprowadzony zostanie w trybie przewidzianym przepisami ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2021 r. poz. 1899 ze zm.) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U. z 2021 r. poz. 2213).

b) Sprzedający oświadcza, że nie posiada świadectwa charakterystyki energetycznej dla przedmiotowej nieruchomości.

c) Przetarg będzie ważny bez względu na liczbę uczestników, jeżeli chociaż jeden uczestnik zaoferuje cenę wyższą od ceny wywoławczej o co najmniej jedno postąpienie.

d) Organizator przetargu zawiadomi osobę ustaloną jako nabywca nieruchomości o terminie i miejscu zawarcia umowy sprzedaży, najpóźniej w terminie 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu.

e) Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca, w rozumieniu przepisów ustawy o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców, wymaga uzyskania zezwolenia ministra właściwego do spraw wewnętrznych i administracji. W przypadku nie uzyskania, przez osobę ustaloną jako Nabywca nieruchomości, wymaganego zezwolenia, wpłacone wadium ulegnie przepadkowi na rzecz Gminy Miasto Elbląg.

f) Uczestnicy przetargu winni:

- legitymować się dowodem osobistym, a ponadto w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej należy posiadać i przedłożyć komisji przetargowej:

• osoby fizyczne – zaświadczenie o wpisie w CEIDG (wydrukowane ze strony internetowej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej https://aplikacja.ceidg.gov.pl/),

• osoby prawne – wypis z właściwego rejestru, a w przypadku KRS – informację odpowiadającą odpisowi aktualnemu z Rejestru Przedsiębiorców (wydrukowaną ze strony internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości https://ems.ms.gov.pl) oraz zgodę organów statutowych na nabycie nieruchomości stanowiącej przedmiot przetargu,

- złożyć pisemne oświadczenie o zapoznaniu się z warunkami i przedmiotem przetargu oraz o przyjęciu ich bez zastrzeżeń,

- złożyć pisemne oświadczenie, że znany jest im stan prawny i stan zagospodarowania nieruchomości,

- złożyć pisemne oświadczenie o sposobie uczestnictwa w przetargu i sposobie nabycia wylicytowanej nieruchomości,

- złożyć pisemne oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z nabyciem wylicytowanej nieruchomości.

g) W przypadku osób fizycznych, które przystępując do przetargu w ramach spółki cywilnej, działają również na rzecz nieuczestniczących w przetargu wspólników, winna zostać przedstawiona zgoda wspólników na nabycie nieruchomości lub umowa spółki uprawniająca wspólnika/wspólników uczestniczących w przetargu do nabywania nieruchomości bez zgody pozostałych wspólników.

h) W przypadku działania poprzez pełnomocnika, pełnomocnik winien ponadto przedłożyć komisji przetargowej oryginał pełnomocnictwa sporządzonego w formie aktu notarialnego lub pełnomocnictwa z notarialnie poświadczonym podpisem.

i) W przypadku nabywania nieruchomości przez małżonków do wspólności ustawowej, na przetargu winni stawić się oboje małżonkowie lub jeden z małżonków, wraz z oryginałem stosownego pełnomocnictwa sporządzonego w formie aktu notarialnego lub pełnomocnictwa z notarialnie poświadczonym podpisem, albo ich pełnomocnik wraz z oryginałami stosownych pełnomocnictw obydwojga z małżonków, sporządzonymi w formie aktów notarialnych lub pełnomocnictw z notarialnie poświadczonymi podpisami.

j) Wszelkie koszty, w tym w szczególności opłaty notarialne i sądowe, związane z zawarciem umowy sprzedaży ponosi Nabywca.

16. Zastrzeżenia: Prezydent Miasta Elbląg może odwołać ogłoszony przetarg jedynie z ważnych powodów, niezwłocznie podając informację o odwołaniu przetargu do publicznej wiadomości z podaniem przyczyny odwołania przetargu.

Kontakt:
Urząd Miasta Elbląg
tel: 55 239-31-41
Zapytaj o Ofertę

Oferta wysłana z programu dla biur nieruchomości ASARI CRM (asaricrm.com)
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla użytkowników PRO przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar


Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz ponad 1000 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.


Przetarg to doskonała okazja do nabycia obiektu / lokalu poniżej wartości rynkowej. Pamiętaj jednak, że inwestycja w taką nieruchomość może się wiązać ze zwiększonym ryzykiem.