Licytacja komornicza obiektu / lokalu: Kalisz, Wodna

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

728 775 zł

626 zł/m²
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-04-09

DZIAŁKI NR ***/***, ***/*** I ***/*** O ŁĄCZNEJ POWIERZCHNI 0,1164 HA, ZABUDOWANE BUDYNKIEM PRZEMYSŁOWYM Z CZĘŚCIĄ SOCJALNĄ I WIATĄ

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Kaliszu Józef Kolański

Kancelaria Komornicza nr II w Kaliszu

Al. Wolności ***

62-800 Kalisz

Sygnatura: GKm 19/22

**OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI**

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kaliszu Józef Kolański Kancelaria Komornicza nr II w Kaliszu podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 09.04.2026 r. o godz. 14:00 w Sądzie Rejonowym w Kaliszu, pod adresem Al. Wolności ***, 62-800 KALISZ, poczta KALISZ, numer sali 19, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:

**DZIAŁKI NR ***/***, ***/*** I ***/*** O ŁĄCZNEJ POWIERZCHNI 0,1164 HA, ZABUDOWANE BUDYNKIEM PRZEMYSŁOWYM Z CZĘŚCIĄ SOCJALNĄ I WIATĄ**

działki nr ***/***, ***/*** i ***/*** o łącznej powierzchni 0,1164 ha, zabudowane budynkiem przemysłowym z częścią socjalną i wiatą, stanowiące część większej nieruchomości

**Adres nieruchomości**
ul. Wodna, 62-800 Kalisz, poczta Kalisz

**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Tereny przemysłowe

**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Kaliszu VI Wydział Ksiąg Wieczystych

**Dłużnik**
***************

**Cena wywołania***
728 775,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

**Najniższe postąpienie**
7 288,00 zł

**Suma oszacowania**
971 700,00 zł (w tym VAT 23%)

**Wysokość rękojmi**
97 170,00 zł
*) cena wywołania zawiera podatek VAT

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA I O. Centrum w Kaliszu 19 1020 2212 0000 5602 0079 8967 Rękojmię należy złożyć w terminie do 08.04.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 09:00 do 15:00. Miejsce oględzin: pod adresem ul. Wodna, 62-800 Kalisz, poczta Kalisz.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.