Licytacja komornicza mieszkania: Elbląg, ul. Robotnicza
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
247 500 zł
4 688 zł/m²
53 m²
3 pokoje
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-04-10
MIESZKANIE
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Elblągu Jakub Gołębiewski
Kancelaria Komornicza nr II w Elblągu
Zacisze ***, 82-300 Elbląg
Sygnatura: GKm 69/24
## OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Elblągu Jakub Gołębiewski Kancelaria Komornicza nr II w Elblągu podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 10.04.2026 r. o godz. 12:00 w Sądzie Rejonowym w Elblągu, ul. Pł. Dąbka ***, 82-300 ELBLĄG, poczta ELBLĄG, numer sali 119, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:
MIESZKANIE
Nieruchomość to spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego w zasobach ESM "Sielanka" w Elblągu. Lokal mieszkalny położony jest na 9 piętrze budynku, składa się z 3 pokoi, kuchni, łazienki z WC i przedpokoju o łącznej p.u. 52,80 m2. Do mieszkania przynależy piwnica o p.u. 2,04 m2. Lokal wyposażony we wszystkie niezbędne media "z miasta". Budynek, w którym znajduje się mieszkanie to obiekt wielolokalowy (88 mieszkań), 10-cio piętrowy, wybudowany w roku 1975, w technologii tzw. "wielkiej płyty", z dachem płaskim krytym papą. Budynek w dobrym stanie technicznym, standard wykończenia również określono jako dobry. Teren wokół budynku zagospodarowany, dojazd i dojście do budynku swobodne, zapewnione przez ciągi piesze i kołowe. Przy budynku parkingi i tereny zielone.
**Adres nieruchomości**
ul. Robotnicza ***/***, 82-300 Elbląg, poczta Elbląg
**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Tereny mieszkaniowe
**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Elblągu VI Wydział Ksiąg Wieczystych
**Dłużnik**
******** ***********
**Cena wywołania**
247 500,00 zł (3/4 ceny sumy oszacowania)
**Najniższe postąpienie**
2 475,00 zł
**Suma oszacowania**
330 000,00 zł
**Wysokość rękojmi**
33 000,00 zł
Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: BGŻ BNP Paribas S.A. 85 1600 1462 1834 4103 1000 0001. Rękojmię należy złożyć w terminie do 09.04.2026 r. 23:59.
Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przed licytacją, w godzinach od 11:00 do 18:00. Miejsce oględzin: pod adresem ul. Robotnicza ***/***, 82-300 Elbląg, poczta Elbląg.
Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie i kancelarii komorniczej.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.