Przetarg na mieszkanie: Głogów, Obrońców Pokoju

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

171 000 zł

6 021 zł/m²
28 m² 1 pokój
Organizator przetargu:
Urząd Miejski w Głogowie
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-03-31

PREZYDENT MIASTA GŁOGOWA
ogłasza
pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 58,
położonego na parterze w budynku mieszkalno-usługowym, wielolokalowym
przy ul. Obrońców Pokoju 7c w Głogowie, o powierzchni użytkowej 28,40 m2,
ujawnionego w księdze wieczystej nr LE1G/00087966/3 wraz z udziałem 25/10000
w częściach wspólnych budynku i w prawie własności działki gruntu oznaczonej
nr geod. 113/4 obręb 6 „Hutnik”, o powierzchni 1,2534 ha, ujawnionej w księdze
wieczystej nr LE1G/00055248/1, przeznaczonej na mieszkalnictwo wielorodzinne
z towarzyszącymi usługami w parterach oraz mieszkalnictwo jednorodzinne.
W skład lokalu wchodzą: pokój, kuchnia, łazienka z wc i przedpokój. Mieszkanie jest
jednostronne, środkowe, bez balkonu. Okna usytuowane są od strony zachodniej.
Lokal nie posiada pomieszczeń przynależnych. Do wyłącznego korzystania pozostaje
komórka lokatorska zlokalizowana w piwnicy budynku, wchodząca w skład
nieruchomości wspólnej. Lokal wyposażony jest w pełni w urządzenia komunalne,
tj. w instalacje: wodociągową, kanalizacyjną, elektryczną, gazową, centralnego
ogrzewania i ciepłej wody użytkowej z miejskiej sieci ciepłowniczej.
Cena wywoławcza: 171000,00 zł (słownie: sto siedemdziesiąt jeden tysięcy złotych
00/100), tj. 40636,89 euro według średniego kursu NBP ogłoszonego na dzień
16 lutego 2026 r. (1 EUR = 4,2080).
Wadium: 20000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100).
Minimalne postąpienie: 1710,00 zł (słownie: jeden tysiąc siedemset dziesięć złotych
00/100).
1. Przetarg odbędzie się w dniu 31 marca 2026 r. o godz. 10:00 w sali nr 114
Urzędu Miejskiego w Głogowie, Rynek 10, 67-200 Głogów.

Wadium w podanej wysokości należy wpłacić na rachunek Gminy Miejskiej
Głogów: BNP Paribas Bank Polska S.A. nr 65 2030 0045 1110 0000 0192 9720,