Przetarg na mieszkanie: Grodzisk Mazowiecki, Bałtycka


ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

560 000 zł

10 507 zł/m²
53 m² 3 pokoje
Organizator przetargu:
Urząd Miejski w Grodzisku Mazowieckim
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-07-14

BURMISTRZ GRODZISKA MAZOWIECKIEGO OGŁASZA:
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 26 mieszczącego się
w budynku przy ul. Bałtyckiej 10 w Grodzisku Mazowieckim
Przetarg odbędzie się w dniu 14 lipca 2026 r. o godz. 11:00
w budynku „Willi Niespodzianka" w Grodzisku Mazowieckim
przy ul. Kościuszki 12 w sali na parterze.
1. Przeznaczony do sprzedaży lokal mieszkalny o pow. użytkowej 53;30 m2 znajduje się w budynku
położonym przy ul. Bałtyckiej 1 O w Grodzisku Mazowieckim, na gruncie stanowiącym działkę
nr 151/12 o pow. 0,2873 ha w obrębie 0023. Dla lokalu prowadzona jest księga wieczysta
nr W Al G/00078520/6.
2. Lokal znajduje się na parterze w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Składa się z kuchni, trzech
pokoi, przedpokoju oraz łazienki z WC. Wyposażony jest w instalację elektryczną, wodnokanalizacyjną, gazową oraz centralne ogrzewanie. Do mieszkania przynależy piwnica o pow. 3,70 m
2.
Sprzedaż lokalu następuje wraz z udziałem 5700/302641 w nieruchomości wspólnej, którą stanowi
działka ewidencyjna nr 151/12 w obrębie nr 0023 oraz części budynku i urządzenia nie służące
wyłącznie do użytku właścicieli lokali i odbywa się na podstawie danych z ewidencji gmntów
i budynków prowadzonej przez Starostę Grodziskiego.
3. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nieruchomość stanowi teren strefy
oznaczonej symbolem A-66MW tj. zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna.
4. Sprzedawany lokal wolny jest od praw i roszczeń osób trzecich, wolny od hipotek i innych praw
rzeczowych i nie ma przeszkód do rozporządzania nim.
5. Termin do złożenia wniosku przez osoby, którym przysługiwało pierwszeństwo w nabyciu
nieruchomości na podstawie art. 34 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce
nieruchomościami (t. j. Dz. U. z 2026 r. poz. 399) upłynął 08.04.2026 r.
6. Cena wywoławcza wynosi 560 000,00 zł (słownie: pięćset sześćdziesiąt tysięcy złotych) i stanowi
sumę ceny lokalu i ceny ułamkowej części gruntu. Wadium - 56 000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt
sześć tysięcy złotych).
7. W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne, które terminowo wpłacą wadium.
Wadium należy wpłacić w pieniądzu na konto Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim
nr 88 1240 6348 1111 0010 4058 8554 Bank Pekao S.A. Warszawa do dnia 07.07.2026 r.
Za termin zapłaty uznaje się dzień wpływu należności na wskazane konto.
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla użytkowników PLUS przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar


Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz 5040 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.


Przetarg to doskonała okazja do nabycia mieszkania poniżej wartości rynkowej. Pamiętaj jednak, że inwestycja w taką nieruchomość może się wiązać ze zwiększonym ryzykiem.