Przetarg na mieszkanie: Hel, Wiejska
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
471 200 zł
10 478 zł/m²
45 m²
Organizator
przetargu:
Starostwo Powiatowe w Pucku
Pozostałe przetargi tego organizatora
Starostwo Powiatowe w Pucku
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-07-17
Wyciąg z ogłoszenia Starosty Puckiego
z dnia 08.05.2026 r. w sprawie drugiego przetargu ustnego nieograniczonego
na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa.
Oznaczenie nieruchomości
Nieruchomość przeznaczona do sprzedaży stanowi projektowany do wyodrębnienia lokal mieszkalny
nr 2 o pow. 44,97 m2, znajdujący się w budynku mieszkalnym nr 38 położonym przy ul. Wiejskiej
w Helu wraz z przynależnym pomieszczeniem tj. piwnica o pow. 1,88 m2 oraz udziałem wynoszącym 16% w prawie własności nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków jako działka
nr 170 o pow. 0,0692 ha oraz działka nr 171/1 o pow. 0,0563 ha, położone w obrębie 0001 Hel, miasto Hel, dla której Sąd Rejonowy w Wejherowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr GD2W/00058106/8.
Przeznaczenie
nieruchomości
i sposób jej
zagospodarowania
Zgodnie z obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego zatwierdzonego uchwałą Rady Miasta Helu Nr VII/49/2003 z dnia 25.04.2003 r. działka nr 170 oraz 171/1 znajdują się na terenach usługowo-mieszkaniowych.
Cena wywoławcza
471 200,00 zł (słownie: czterysta siedemdziesiąt jeden tysięcy dwieście złotych 00/100). Sprzedaż lokalu zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 775 ze zm.).
Forma zbycia nieruchomości
Sprzedaż w trybie przetargu ustnego nieograniczonego.
Wadium
80 000,00 zł
(słownie: osiemdziesiąt tysięcy złotych 00/100)
Termin i miejsce przetargu
17 lipca 2026 r. o godz. 10:30
w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pucku przy ul. Orzeszkowej 5, 84 – 100 Puck, sala konferencyjna na pierwszym piętrze.
Warunkiem dopuszczenia do przetargu jest wpłacenie wadium w pieniądzu lub obligacjach Skarbu Państwa
w terminie do dnia 13 lipca 2026 r. W przypadku wpłacenia wadium w pieniądzu wpłaty należy dokonać
na konto Starostwa Powiatowego w Pucku, Bank Millennium nr 48 1160 2202 0000 0006 0369 1371.
W przypadku wpłaty wadium w obligacjach Skarbu Państwa obligacje należy zdeponować w Starostwie Powiatowym w Pucku przy ul. E. Orzeszkowej 5, 84 – 100 Puck. O uznaniu, że wadium wpłacono w wymaganym terminie, decyduje data wpływu środków pieniężnych na konto Starostwa Powiatowego w Pucku, bądź data złożenia do depozytu obligacji Skarbu Państwa.
Pełna treść ogłoszenia o przetargu została zamieszczona na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Pucku w Biuletynie Informacji Publicznej (www.bip.starostwo.puck.pl) oraz na tablicy ogłoszeń w Starostwie Powiatowym w Pucku przy ul. E. Orzeszkowej 5. Szczegółowe informacje o przedmiocie sprzedaży i warunkach przetargu można uzyskać w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Pucku tel. (58) 673-42-09 oraz na stronach internetowych www.bip.starostwo.puck.pl.
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla
użytkowników
PLUS
przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar
Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz 5038 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.
portali nieruchomości Adradar
Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz 5038 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.
Zobacz także:
Podobne licytacje komornicze:
Podobne licytacje komornicze:
Przetarg
to doskonała okazja do nabycia
mieszkania
poniżej wartości rynkowej. Pamiętaj jednak, że inwestycja w taką nieruchomość może się wiązać ze
zwiększonym
ryzykiem.