Licytacja komornicza mieszkania: Legionowo, ul. Aleja 1 Dywizji Zmechanizowanej
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
415 261,50 zł
8 967 zł/m²
46 m²
2 pokoje
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-08-20
LOKAL MIESZKALNY STANOWIĄCY ODRĘBNĄ NIERUCHOMOŚĆ
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Legionowie Łukasz Krystek
Kancelaria Komornicza nr IV w Legionowie
Władysława Reymonta ***, 05-120 Legionowo
Sygnatura: Km 2013/24
## OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI
W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Legionowie Łukasz Krystek Kancelaria Komornicza nr IV w Legionowie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 20.08.2026 r. o godzinie 10:00, rozpocznie się pierwsza licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:
## LOKAL MIESZKALNY STANOWIĄCY ODRĘBNĄ NIERUCHOMOŚĆ
**Opis lokalu** – Lokal mieszkalny nr ** położony jest w budynku mieszkalnym przy ul. Aleja 1 Dywizji Zmechanizowanej **, w Legionowie. Lokal usytuowany jest na 3 piętrze (4 nadziemnej kondygnacji). Lokal o powierzchni użytkowej 46,31 m2. Zgodnie z zapisami zawartymi w KW lokal składa się z pokoju, pokoju z aneksem kuchennym, łazienki z WC oraz przedpokoju. Do prawa do lokalu przynależy piwnica nr ** o pow. 6,40 m kw. W wyznaczonym terminie Właściciel lokalu nie stawił się na oględzinach na cele sporządzenia opisu i oszacowania przyjęto stan techniczny lokalu jako dobry, standard wykończenia jako typowy.
**Opis budynku** – Budynek mieszkalny wielorodzinny zlokalizowany przy ul. Aleja 1 Dywizji Zmechanizowanej ** na terenie miejscowości Legionowo. Budynek posiada 4 kondygnacje nadziemne i jest podpiwniczony (1 kondygnacja podziemna). W podpiwniczeniu są zlokalizowane pomieszczenia techniczne oraz hala garażowa. W budynku lokale mieszkalne rozmieszczone w klatkach schodowych, wstęp na klatkę schodową poprzez domofon. W parterze budynku rozmieszczone są lokale usługowe. Budynek oddany do użytkowania w 2017 roku. W budynku wszystkie media miejskie poza gazem. W budynku jest winda. Budynek mieszkalny wielorodzinny o typowym standardzie wykooczenia i dobrym stanie technicznym. Otoczenie nieruchomości. Przedmiotowa nieruchomośd usytuowana jest przy ul. Aleja 1 Dywizji Zmechanizowanej – ciąg komunikacyjny o znaczeniu lokalnym. W odległości około 150 m od nieruchomości przebiega ul. Zegrzyńska (główny ciąg komunikacyjny miejscowości Legionowo). W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe, w odległości około 800 m znajduje się stacja kolejowa Legionowo Piaski. W najbliższej okolicy lokalne punkty handlowo – usługowe, obiekty użyteczności publicznej, przedszkole, kościół, Centrum Szkolenia Policji, Jednostka Wojskowa.
Adres nieruchomości
ul. Aleja 1 Dywizji Zmechanizowanej **/**, 05-120 Legionowo, poczta Legionowo
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Teren zabudowy mieszkaniowej
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Legionowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
415 261,50 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
4 153,00 zł
Suma oszacowania
553 682,00 zł
Wysokość rękojmi
55 368,20 zł
Złożenie rękojmi do
18.08.2026 r. 23:59
Termin licytacji
20.08.2026 r. 10:00 - 27.08.2026 r. 10:00
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: PEKAO S.A. O. w Warszawie 63 1240 6087 1111 0010 5170 5672 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.
Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 10:00 do 15:00. Miejsce oględzin pod adresem: ul. Aleja 1 Dywizji Zmechanizowanej **/**, 05-120 Legionowo, poczta Legionowo.
W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.
Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem licytacje.komornik.pl oraz przystąpienie do przetargu na 2 dni robocze przed rozpoczęciem.
Rękojmię należy złożyć najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru pesel, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.
W razie potrzeby komornik niezwłocznie wzywa licytanta, pod rygorem niedopuszczenia do udziału w przetargu, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego do uzupełnienia danych, a jeżeli udział w przetargu wymaga zezwolenia organu władzy publicznej lub wykazania umocowania do występowania w imieniu innej osoby - do przedłożenia utrwalonych w postaci elektronicznej kopii wymaganych dokumentów w terminie 3 dni, nie później niż dzień przed terminem licytacji.
Komornik potwierdza fakt złożenia rękojmi i podania danych niezwłocznie po ich otrzymaniu, poprzez dopuszczenie licytanta do udziału w przetargu. O odmowie dopuszczenia do przetargu zawiadamia się zainteresowanego za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.
W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
Przetarg rozpoczyna się i kończy z chwilą wskazaną w obwieszczeniu o licytacji nieruchomości. Jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.
W toku przetargu licytanci ofiarują cenę nabycia za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Przetarg wygrywa licytant, którego oferta była w chwili zakończenia przetargu najwyższa.
Po zakończeniu przetargu komornik za pośrednictwem systemu teleinformatycznego informuje licytantów o wyłonieniu licytanta ofiarującego najwyższą cenę w chwili zakończenia przetargu. Skargę na odmowę dopuszczenia do przetargu można złożyć w terminie 3 dni od dnia odmowy dopuszczenia do przetargu, a na przebieg przetargu - w terminie 3 dni od dnia jego zakończenia. Licytanci i osoby, których nie dopuszczono do przetargu, mogą złożyć skargę wyłącznie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Skargę za pośrednictwem systemu teleinformatycznego mogą złożyć także inne osoby, o ile posiadają w tym systemie konto.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
**UWAGA:**
Licytacja może się nie odbyć bez podania przyczyny.
Komornik Sądowy
Łukasz Krystek
Kod publikacji Adradar: AWK17 557 804
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla
użytkowników
PLUS
przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar
Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz 5040 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.
portali nieruchomości Adradar
Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz 5040 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.
Zobacz także:
Przetargi inne niż licytacje komornicze:
Podobne licytacje komornicze:
Przetargi inne niż licytacje komornicze:
Podobne licytacje komornicze:
Aukcja
to doskonała okazja do nabycia
mieszkania
poniżej wartości rynkowej. Pamiętaj jednak, że inwestycja w taką nieruchomość może się wiązać ze
zwiększonym
ryzykiem.