Przetarg na mieszkanie: Legnica, Bracka
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
90 000 zł
2 486 zł/m²
36 m²
1 pokój
Organizator
przetargu:
Urząd Miasta Legnica
Pozostałe przetargi tego organizatora
Urząd Miasta Legnica
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-07-20
Prezydent Miasta Legnicy ogłasza, że 20.07.2026 r. odbędzie się przetarg ustny nieograniczony
na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 13, położonego w Legnicy przy ul. Brackiej 6.
1. Przedmiot przetargu
Zakres informacji Dane
Adres nieruchomości Legnica, ul. Bracka 6
Numer księgi wieczystej KW Nr LE1L/00042887/3
Charakter zabudowy Budynek mieszkalny, 5-kondygnacyjny; teren
uzbrojony
Oznaczenie nieruchomości w operacie ewidencji
gruntów
Dz. nr 329 o pow. 590 m2
, obręb Kartuzy
Numer i położenie lokalu Lokal mieszkalny nr 13, położony na IV
piętrze/poddaszu
Skład lokalu 1 pokój, kuchnia, przedpokój, WC w częściach
wspólnych, piwnica nr 3
Powierzchnia 36,20 m² i 4,80 m²
Cena lokalu 90 000,00 zł, w tym grunt: 10 500,00 zł
Wadium 18 000,00 zł
Lokal wraz z gruntem przeznaczone są do sprzedaży na własność. Nieruchomość jest wolna od
wszelkich obciążeń, zobowiązań, praw i roszczeń na rzecz osób trzecich. Lokal wymaga remontu.
Termin do złożenia wniosku przez osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu
nieruchomości na podstawie art. 34 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami, upłynął
10.09.2024 r. Pierwszy przetarg odbył się 04.12.2025 r., drugi 20.03.2026 r., trzeci 21.05.2026 r. Podana
cena, w myśl art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, nie
zawiera podatku VAT.
Koszty przygotowania nieruchomości do zbycia, w wysokości 1 200,00 zł, ponosi w całości nabywca
przed podpisaniem aktu notarialnego.
Cena nieruchomości sprzedawanej w drodze przetargu podlega zapłacie jednorazowo, nie później
niż do dnia zawarcia umowy przenoszącej własność.
2. Oglądanie lokalu
Lokal będzie udostępniony do oglądania 29.06.2026 r. w godz. 13:00-14:00.
3. Wadium
Zainteresowani udziałem w przetargu zobowiązani są wpłacić wadium w wysokości 18 000,00 zł, nie
później niż do 16.07.2026 r., na konto Urzędu Miasta Legnicy:
Bank Pekao S.A., I Oddział w Legnicy
20 1240 1473 1111 0000 2521 2109
4. Termin i miejsce przetargu
Przetarg odbędzie się 20.07.2026 r. o godz. 10:00 w Wydziale Aktywności Lokalnej i Promocji
Miasta, Rynek 19, Legnica.
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla
użytkowników
PLUS
przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar
Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz 5040 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.
portali nieruchomości Adradar
Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz 5040 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.
Zobacz także:
Podobne licytacje komornicze:
Podobne licytacje komornicze:
Przetarg
to doskonała okazja do nabycia
mieszkania
poniżej wartości rynkowej. Pamiętaj jednak, że inwestycja w taką nieruchomość może się wiązać ze
zwiększonym
ryzykiem.