Przetarg na mieszkanie: Legnica, Senatorska


ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

180 000 zł

3 947 zł/m²
46 m² 2 pokoje
Organizator przetargu:
Urząd Miasta Legnica
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-07-20

Prezydent Miasta Legnicy ogłasza, że 20.07.2026 r. odbędzie się przetarg ustny nieograniczony
na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 8, położonego w Legnicy przy ul. Senatorskiej 44.
1. Przedmiot przetargu
Zakres informacji Dane
Adres nieruchomości Legnica, ul. Senatorska 44
Numer księgi wieczystej KW Nr LE1L/00063202/1
Charakter zabudowy Budynek mieszkalny, 4-kondygnacyjny; teren
uzbrojony
Oznaczenie nieruchomości w operacie ewidencji
gruntów Dz. nr 444/4 o pow. 281 m2obręb Fabryczna
Numer i położenie lokalu Lokal mieszkalny nr 8, położony na III piętrze
Skład lokalu 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC przedpokój,
piwnica nr 8/1
Powierzchnia 45,61 m² i 7,42 m²
Cena lokalu 180 000,00 zł, w tym grunt: 6 800,00 zł
Wadium 36 000,00 zł
Lokal wraz z gruntem przeznaczone są do sprzedaży na własność. Nieruchomość jest wolna od
wszelkich obciążeń, zobowiązań, praw i roszczeń na rzecz osób trzecich. Lokal wymaga remontu.
Termin do złożenia wniosku przez osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu
nieruchomości na podstawie art. 34 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami, upłynął 9
października 2024 r. Pierwszy przetarg odbył się 22.11.2024 r., drugi 14.02.2025 r., trzeci 14.04.2025 r.,
czwarty 23.06.2025 r., piąty 18.12.2025 r., szósty 24.03.2026 r.
Podana cena, w myśl art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i
usług, nie zawiera podatku VAT.
Koszty przygotowania nieruchomości do zbycia, w wysokości 1 950,00 zł, ponosi w całości nabywca
przed podpisaniem aktu notarialnego.
Cena nieruchomości sprzedawanej w drodze przetargu podlega zapłacie jednorazowo, nie później
niż do dnia zawarcia umowy przenoszącej własność.
2. Oglądanie lokalu
Lokal będzie udostępniony do oglądania 26.06.2026 r. w godz. 13:00-14:00.
3. Wadium
Zainteresowani udziałem w przetargu zobowiązani są wpłacić wadium w wysokości 36 000,00 zł, nie
później niż do 16.07. 2026 r., na konto Urzędu Miasta Legnicy:
Bank Pekao S.A., I Oddział w Legnicy
20 1240 1473 1111 0000 2521 2109
4. Termin i miejsce przetargu
Przetarg odbędzie się 20.07.2026 r. o godz. 11:00 w Wydziale Aktywności Lokalnej i Promocji
Miasta, Rynek 19, Legnica.
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla użytkowników PLUS przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar


Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz 5040 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.


Przetarg to doskonała okazja do nabycia mieszkania poniżej wartości rynkowej. Pamiętaj jednak, że inwestycja w taką nieruchomość może się wiązać ze zwiększonym ryzykiem.