Przetarg na mieszkanie: Lubań, Żołnierska


ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

120 000 zł

2 993 zł/m²
40 m² 1 pokój
Organizator przetargu:
Urząd Miasta Lubań
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-07-20

BURMISTRZ MIASTA LUBAŃ
ogłasza
pierwszy przetarg ustny nieograniczony

na sprzedaż lokalu mieszkalnego Nr 3 znajdującego się w budynku położonym w Lubaniu przy ul. Żołnierskiej 1 wraz z udziałem we współwłasności nieruchomości gruntowej (działka nr 88, AM 17, Obręb V o powierzchni 139 m2, JG1L/00015969/8)

- Żołnierska 1/3
Przedmiotowy lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 40,10 m2 położony jest na drugiej kondygnacji wielorodzinnego budynku mieszkalnego zlokalizowanego w Lubaniu przy ulicy Żołnierskiej 1 i składa się z pokoju o powierzchni 18,10 m2, kuchni o powierzchni 17,00 m2, łazienki z wc o powierzchni 5,00 m2. Do lokalu mieszkalnego przynależy pomieszczenie przynależne, tj. piwnica o powierzchni 3,60 m2.

Udział ułamkowy przypisany do przedmiotowego lokalu mieszkalnego z pomieszczeniem przynależnym we współwłasności części wspólnych budynku i nieruchomości gruntowej wynosi 14,00% (14/100).

Przedmiotowa nieruchomość nie jest obciążona długami, prawami ani roszczeniami na rzecz osób trzecich.

Układ funkcjonalny lokalu przeciętny. Stan techniczny lokalu i standard wykończenia wnętrz podstawowy. Podłogi w lokalu mieszkalnym drewniane, częściowo wyłożone wykładzinami podłogowymi. Ściany tynkowane, malowane, w łazience z wc częściowo obłożone pytkami ceramicznymi. Stolarka okienna w ramach z PCV, drzwi drewniane, drzwi zewnętrzne drewniane. Wysokość pomieszczeń 2,50 m. Ogrzewanie lokalu – piecowe. Lokal mieszkalny o przeciętnej funkcjonalności z uwagi na przechodnie pomieszczenia i brak przedpokoju.

Nieruchomość gruntowa zabudowana wielorodzinnym budynkiem mieszkalnym przy ulicy Żołnierskiej 1 zlokalizowana jest w pośredniej strefie lokalizacyjnej miasta Lubania, bezpośrednio przy ulicy Żołnierskiej. Budynek trzykondygnacyjny ze strychem, w całości podpiwniczony. Budynek wzniesiony w technologii tradycyjnej na przełomie XIX i XX wieku. Budynek wyposażony jest w instalacje: energii elektrycznej, wodną (sieć miejska), kanalizacyjną (sieć miejska), gazową, telekomunikacyjną, ogrzewanie lokali mieszkalnych – według rozwiązań indywidualnych: piecowe lub co indywidualne dla lokali.

W budynku znajduje się siedem lokali mieszkalnych.

Cena wywoławcza nieruchomości stanowi kwota 120.000,00 zł (słownie: sto dwadzieścia tysięcy złotych 00/100), na którą składa się:
- Cena lokalu mieszkalnego - 118.300,00 zł, tj. 98,5470 % ceny
- Cena ułamkowej części gruntu - 1.700,00 zł, tj. 1,4530 % ceny

Wadium 20.000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100).

Przetarg odbędzie się w dniu 20 lipca 2026 roku (poniedziałek) o godzinie 11:00 w budynku Urzędu Miasta Lubania, ul. 7 Dywizji 14, I piętro, sala Nr 11.

Wadium należy wnieść w pieniądzu – gotówką lub przelewem na podany powyżej rachunek bankowy Urzędu Miasta Lubań. W przypadku wpłacenia wadium w formie przelewu bankowego wpłata powinna być dokonana odpowiednio wcześniej, tak aby w dniu 15 lipca 2026 roku wadium znajdowało się na rachunku bankowym Urzędu Miasta Lubań. Za datę wniesienia wadium uważa się datę wpływu środków na rachunek Urzędu Miasta Lubań.
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla użytkowników PLUS przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar


Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz 5040 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.


Przetarg to doskonała okazja do nabycia mieszkania poniżej wartości rynkowej. Pamiętaj jednak, że inwestycja w taką nieruchomość może się wiązać ze zwiększonym ryzykiem.