Licytacja komornicza mieszkania: Zamość, Brzozowa
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
285 000 zł
4 517 zł/m²
63 m²
3 pokoje
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-04-24
SPÓŁDZIELCZE WŁASNOŚCIOWE PRAWO DO LOKALU
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Zamościu Aleksandra Puchacz
Kancelaria Komornicza nr IV w Zamościu
Wyszyńskiego ***/**
22-400 Zamość
Sygnatura: Km 289/24
## OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Zamościu Aleksandra Puchacz Kancelaria Komornicza nr IV w Zamościu podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 24.04.2026 r. o godz. 08:20 w Sądzie Rejonowym w Zamościu, pod adresem Prymasa Stefana Wyszyńskiego ***, 22-400 ZAMOŚĆ, poczta ZAMOŚĆ, numer sali 33, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:
SPÓŁDZIELCZE WŁASNOŚCIOWE PRAWO DO LOKALU
Lokal mieszkalny będący przedmiotem niniejszego opracowania usytuowany jest na pierwszym piętrze (II kondygnacji) w budynku mieszkalnym wielorodzinnym średnim wzniesionym w technologii tradycyjnej murowanej i prefabrykowanej, którego budowę ukończono w drugiej połowie lat 80-tych XX w. (1987 roku). Budynek wolnostojący, kilkuklatkowy, czterokondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony. Stan techniczny budynku dobry – po termomodernizacji; z poprawnie prowadzoną gospodarką remontową. Okienka piwniczne i okna na klatkach schodowych PCV. Budynek wyposażony jest w instalacje: elektryczną, wodociągową (z sieci miejskiej), kanalizacyjną (miejską), gazową, centralnego ogrzewania i c.w.u. (z sieci); dostępny internet, telewizja kablowa, instalacja telefoniczna i domofonowa. Lokal mieszkalny stanowiący przedmiot spółdzielczego własnościowego prawa położony jest na pierwszym piętrze budynku mieszkalnego wielorodzinnego usytuowanego w Zamościu przy ul. Brzozowej **. Lokal jednopoziomowy, rozkładowy i dwustronny w orientacji wschód-zachód; składa się z kuchni, 3 pokoi, przedpokoju i łazienki oraz wc o powierzchni użytkowej 63.10 m2 (zgodnie z zapisem w księdze wieczystej). Do lokalu mieszkalnego przylega balkon.
**Adres nieruchomości**
Brzozowa ***/***/22-400, 22-400 Zamość, poczta Zamość
**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Tereny mieszkaniowe
**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Zamościu VI Wydział Ksiąg Wieczystych
**Dłużnik**
******** ********
**Cena wywołania**
285 000,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
**Najniższe postąpienie**
2 850,00 zł
**Suma oszacowania**
380 000,00 zł
**Wysokość rękojmi**
38 000,00 zł
Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: Bank PEKAO SA II O/Zamość 41 1240 2005 1111 0010 2509 2674. Rękojmię należy złożyć w terminie do 23.04.2026 r. 23:59.
Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 09:00 do 17:00. Miejsce oględzin: pod adresem Brzozowa ***/***/22-400, 22-400 Zamość, poczta Zamość.
Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.