Przetargi i licytacje: grunty śląskie

Lokalizacja

Organizator przetargu

Typ nieruchomości

Przetarg na działkę

Bytom

Sprzedaż prawa własności działki gruntu nr 2903/14 o powierzchni 28004 m² , położonej w Bytomiu przy ul. Węglowej, zapisanej w księdze wieczystej KA1Y/00064828/9 prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Bytomiu.
Działka gruntu o kształcie nieregularnego wielokąta, niezabudowana, nieogrodzona. Teren nieruchomości o zróżnicowanej rzędnej wysokości, występują liczne skarpy i głębokie obniżenia, porośnięty zielenią niską oraz nielicznymi drzewami. Nieruchomość położona jest w śródmiejskiej części miasta Byt...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

3 031 000 zł

108 zł/m²

28 004 m²

Termin: 2025-11-03

Organizator przetargu:
Spółka Restrukturyzacji Kopalń SRK
Przetarg na działkę

Bytom

Cena wywoławcza:

3 031 000 zł

108 zł/m²

28 004 m²

Szczegóły przetargu

Termin: 2025-11-03

Organizator przetargu:
Spółka Restrukturyzacji Kopalń SRK
Przetarg na działkę

Ruda Śląska, Ruda

Nieruchomości położone w Rudzie Śląskiej w rejonie ul. Stalowej o łącznej powierzchni 25504 m² , w skład których wchodzą działki: 3086/215, 3087/215 zapisane w księgach wieczystych GL1S/00019535/3 i GL1S/00009839/1.
Działka gruntu nr 3086/215 jest niezabudowana, ma nieregularny kształt, porośnięta jest pojedynczymi drzewami i krzewami. Działka gruntu numer 3087/215 w części jest zabudowana budynkami o przeznaczeniu produkcyjnym i socjalno-bytowym wykorzystywanymi przez byłego dzierżawcę terenu. ...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

1 445 000 zł

56,66 zł/m²

25 504 m²

Termin: 2025-11-03

Organizator przetargu:
Spółka Restrukturyzacji Kopalń SRK
Przetarg na działkę

Ruda Śląska, Ruda

Cena wywoławcza:

1 445 000 zł

56,66 zł/m²

25 504 m²

Szczegóły przetargu

Termin: 2025-11-03

Organizator przetargu:
Spółka Restrukturyzacji Kopalń SRK
Przetarg na działkę

Ruda Śląska, Ruda

Nieruchomość niezabudowana, zlokalizowana w Rudzie Śląskiej przy ul. Dunikowskiego o powierzchni 14657 m2 w bliskim sąsiedztwie osiedla mieszkaniowego wielorodzinnego, kompleksów garażowych, ogródków działkowych i obiektu publicznego. Działki 453/9, 452/9 stanowią teren zadrzewiony, na części nieruchomości znajdują się fragmenty ogródków działkowych. Działka 485/25 stanowi plac asfaltowy oraz drogę dojazdową asfaltową do działki 453/9 oraz do kompleksów garażowych. Działki zapisane są w księgach...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

1 791 000 zł

122 zł/m²

14 657 m²

Termin: 2025-11-03

Organizator przetargu:
Spółka Restrukturyzacji Kopalń SRK
Przetarg na działkę

Ruda Śląska, Ruda

Cena wywoławcza:

1 791 000 zł

122 zł/m²

14 657 m²

Szczegóły przetargu

Termin: 2025-11-03

Organizator przetargu:
Spółka Restrukturyzacji Kopalń SRK
Przetarg na działkę

Zabrze

„Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu Sp. z o.o. ogłasza pierwszy ustny przetarg na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność MOSiR w Zabrzu Sp. z o.o., położonych Zabrzu przy ul. Cmentarnej.

II przetarg ustny
Przetarg nr 1 - działka nr 1524/126, o powierzchni 0,6717 ha, nr księgi wieczystej GLIZ/00016736/6, przybliżona szerokość działki – 23 metry, cena wywoławcza 570.000,- zł – wadium 50.000,- zł.
Przetarg nr 2 - działka nr 1526/129, o powierzchni 0,7143 ha, nr księgi wieczystej GLI...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

570 000 zł

84,86 zł/m²

6 717 m²

Termin: 2025-11-03

Organizator przetargu:
MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W ZABRZU SP. Z O. O.
Przetarg na działkę

Zabrze

Cena wywoławcza:

570 000 zł

84,86 zł/m²

6 717 m²

II przetarg ustny
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-11-03

Organizator przetargu:
MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W ZABRZU SP. Z O. O.
Przetarg na działkę

Czeladź, Przełajska

Burmistrz Miasta Czeladź ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości
stanowiących własność Gminy Czeladź
1. Do sprzedaży przeznacza się niezabudowane nieruchomości gruntowe, stanowiące własność Gminy
Czeladź, położone w Czeladzi w pobliżu ulicy Przełajskiej oznaczone numerami działek:
a) działka numer 11531 obręb Czeladź (dawny numer 120 arkusz mapy 15) o powierzchni 0,0700 ha,
b) działka numer 11532 obręb Czeladź (dawny numer 121 arkusz mapy 15) o powierzchni 0,0700 ha,
za...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

180 000 zł

257 zł/m²

700 m²

Termin: 2025-10-31

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Czeladź
Przetarg na działkę

Czeladź, Przełajska

Cena wywoławcza:

180 000 zł

257 zł/m²

700 m²

Szczegóły przetargu

Termin: 2025-10-31

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Czeladź
Przetarg na działkę

Żory, Garbocza

...odbędzie się w dniu 31.10.2025 roku o godz. 1000 w sali nr 3, na parterze w siedzibie Urzędu Miasta Żory, Al. Wojska Polskiego 25.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej danej nieruchomości w pieniądzu na konto Urzędu Miasta w ING Banku Śląskim Oddział Żory Nr 79 1050 0099 7996 7777 7777 7777 w terminie do 27.10.2025 r.
...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

370 000 zł

341 zł/m²

1 084 m²

Termin: 2025-10-31

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Żory
Przetarg na działkę

Żory, Garbocza

Cena wywoławcza:

370 000 zł

341 zł/m²

1 084 m²

...
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-10-31

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Żory
Przetarg na działkę

Sosnowiec, Ostrowy Górnicze

...pierwsza licytacja nieruchomości oznaczonej jako łąki trwałe, o pow. 0,3407 ha, o nr działek*** (0,0067 ha), ***/8 (0,3338 ha), położonej w Sosnowcu, obręb 0005, Ostrowy Górnicze.

Dla nieruchomości urządzona jest księga wieczysta nr *** prowadzona

przez VI Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Sosnowcu.

Cena oszacowania wynosi brutto: 32 400 zł

Kwota wywołania: 24 300 zł (75% wartości szacunkowej)

WAŻNE: Warunkiem przystąpienia do licytacji jest złożenie wadium w wysokości 1/10 su...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

24 300 zł

7,13 zł/m²

3 407 m²

Termin: 2025-10-31

Organizator przetargu:
Urząd Skarbowy w Sosnowcu
Przetarg na działkę

Sosnowiec, Ostrowy Górnicze

Cena wywoławcza:

24 300 zł

7,13 zł/m²

3 407 m²

Cena oszacowania wynosi brutto: 32 400 zł

Kwota wywołania: 24 300 zł (75% wartości szacunkowej)

Szczegóły przetargu

Termin: 2025-10-31

Organizator przetargu:
Urząd Skarbowy w Sosnowcu
Przetarg na działkę

Świętochłowice

...odbędzie się 30 października 2025 r. о godz. 1100 w Urzędzie Miejskim
w Świętochłowicach, ul. Katowicka 54.

Cenę wywoławczą do pierwszego przetargu ustala się w wysokości 1 500 000,- zł

Wadium w kwocie 150 000,00 zł (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych
00/100) należy wnieść przelewem na konto prowadzone przez PKO B.P. nr 73
1020 2313 0000 3602 0574 0586 do 24 października 2025 r. ...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

1 500 000 zł

213 zł/m²

7 033 m²

Termin: 2025-10-30

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Świętochłowice
Przetarg na działkę

Świętochłowice

Cena wywoławcza:

1 500 000 zł

213 zł/m²

7 033 m²

w Świętochłowicach, ul. Katowicka 54.

Szczegóły przetargu

Termin: 2025-10-30

a) działka numer 11529 obręb Czeladź (dawny numer 118 arkusz mapy 15) o powierzchni 0,0700 ha,
b) działka numer 11530 obręb Czeladź (dawny numer 119 arkusz mapy 15) o powierzchni 0,0700 ha,
za...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

180 000 zł

257 zł/m²

700 m²

Termin: 2025-10-30

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Czeladź
Przetarg na działkę

Czeladź, Przełajska

Cena wywoławcza:

180 000 zł

257 zł/m²

700 m²

Szczegóły przetargu

Termin: 2025-10-30

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Czeladź
Przetarg na działkę

częstochowski, gm. Kłomnice, Kłomnice

nieruchomość gruntowa, niezabudowana- szczegóły w załączniku poniżej ...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

11 800 zł

2,74 zł/m²

4 300 m²

Termin: 2025-10-30

Organizator przetargu:
KOWR
Przetarg na działkę

częstochowski, gm. Kłomnice, Kłomnice

Cena wywoławcza:

11 800 zł

2,74 zł/m²

4 300 m²

Szczegóły przetargu

Termin: 2025-10-30

Organizator przetargu:
KOWR
Przetarg na działkę

częstochowski, gm. Kłomnice, Kłomnice

Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

24 300 zł

2,96 zł/m²

8 200 m²

Termin: 2025-10-30

Organizator przetargu:
KOWR
Przetarg na działkę

częstochowski, gm. Kłomnice, Kłomnice

Cena wywoławcza:

24 300 zł

2,96 zł/m²

8 200 m²

Szczegóły przetargu

Termin: 2025-10-30

Organizator przetargu:
KOWR
Przetarg na działkę

częstochowski, gm. Dąbrowa Zielona, Olbrachcice

Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

12 700 zł

4,10 zł/m²

3 100 m²

Termin: 2025-10-30

Organizator przetargu:
KOWR
Przetarg na działkę

częstochowski, gm. Dąbrowa Zielona, Olbrachcice

Cena wywoławcza:

12 700 zł

4,10 zł/m²

3 100 m²

Szczegóły przetargu

Termin: 2025-10-30

Organizator przetargu:
KOWR
Przetarg na działkę

częstochowski, gm. Kłomnice, Kłomnice

Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

28 900 zł

3,32 zł/m²

8 700 m²

Termin: 2025-10-30

Organizator przetargu:
KOWR
Przetarg na działkę

częstochowski, gm. Kłomnice, Kłomnice

Cena wywoławcza:

28 900 zł

3,32 zł/m²

8 700 m²

Szczegóły przetargu

Termin: 2025-10-30

Organizator przetargu:
KOWR
Licytacja komornicza działki

zawierciański, gm. Łazy, Chruszczobród, Rumiankowa

...druga licytacja nieruchomości gruntowej - niezabudowanej działki gruntu nr *** o powierzchni 0,4143 ha położonej w miejscowości Chruszczobród w rejonie ulicy Rumiankowej, gmina Łazy, dla której Sąd Rejonowy w Zawierciu Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze CZ1Z/*** i stanowiącej własność dłużnika***
Zgodnie z zaświadczeniem wydanym przez Urząd Miasta i Gminy w Łazach przedmiotowa nieruchomość znajduje się na terenie dla którego aktualnie zapisy miejscowego planu zagos...
Szczegóły licytacji komorniczej

Cena wywoławcza:

18 560 zł

4,48 zł/m²

4 143 m²

Termin: 2025-10-29

Organizator licytacji:
KOMORNIK
Licytacja komornicza działki

zawierciański, gm. Łazy, Chruszczobród, Rumiankowa

Cena wywoławcza:

18 560 zł

4,48 zł/m²

4 143 m²

Szczegóły licytacji komorniczej

Termin: 2025-10-29

Organizator licytacji:
KOMORNIK
Licytacja komornicza działki

Bytom, Miechowice, Generała Henryka Dąbrowskiego

...druga licytacja NIERUCHOMOŚCI GRUNTOWEJ w trybie egzekucji uproszczonej

nieruchomość gruntowa składająca się z działki nr ***/***, dla której Sąd Rejonowy w Bytomiu IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW *** stanowiącej własność dłużnika *** z ograniczoną odpowiedzialnością położona w Bytomiu przy ul. Generała Henryka Dąbrowskiego.

Suma oszacowania nieruchomości wynosi: 71.800,00 zł + VAT czyli 88.314,00 zł.

Cena wywołania jest równa 1/2 sumy oszacowania i wyn...
Szczegóły licytacji komorniczej

Cena wywoławcza:

44 157 zł

118 zł/m²

375 m²

Termin: 2025-10-29

Organizator licytacji:
KOMORNIK
Licytacja komornicza działki

Bytom, Miechowice, Generała Henryka Dąbrowskiego

Cena wywoławcza:

44 157 zł

118 zł/m²

375 m²

Cena wywołania jest równa 1/2 sumy oszacowania i wyn...
Szczegóły licytacji komorniczej

Termin: 2025-10-29

Organizator licytacji:
KOMORNIK
1                         100
- Najnowsze obwieszczenia o przetargach i licytacjach nieruchomości z 4999 źródeł
- Ogłoszenia bezpośrednie i agencyjne z 52 portali nieruchomości