Licytacja komornicza domu: Bytom, Śródmieście, Solskiego

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

886 600 zł

7 167 zł/m²
124 m²
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-04-22

NIERUCHOMOŚĆ

Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Bytomiu Kamil Schwarz
Kancelaria Komornicza nr VII w Bytomiu
Moniuszki ***/***
41-902 Bytom

Sygnatura: Km 2487/17

**OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI**

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Bytomiu Kamil Schwarz Kancelaria Komornicza nr VII w Bytomiu podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 22.04.2026 r. o godz. 10:00 w Sądzie Rejonowym w Bytomiu, ul. Piekarska 1, 41-902 BYTOM, poczta BYTOM, numer sali 234, odbędzie się druga licytacja nieruchomości:

## NIERUCHOMOŚĆ

Nieruchomość gruntowa (działki nr ***/*** oraz ***/***) o łącznej pow. 1226 m2. Działka nr ***/*** jest zabudowana dwoma budynkami mieszkalnymi tj.: budynkiem mieszkalnym piętrowym wybudowanym w 1929 o pow. użytkowej 299 m2 oraz budynkiem mieszkalnym dwukondygnacyjnym wybudowanym na podstawie zezwolenia z 2007 r. o pow. użytkowej 123,70 m2.

**Adres nieruchomości**
Solskiego *, 41-902 Bytom, poczta Bytom

**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej

**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Skarb Państwa - Prezes Sądu Rejonowego w Bytomiu Wydział VII Wykonywania Orzeczeń

**Dłużnik**
***************

**Cena wywołania**
886 600,00 zł
(2/3 ceny sumy oszacowania)

**Najniższe postąpienie**
8 866,00 zł

**Suma oszacowania**
1 329 900,00 zł

**Wysokość rękojmi**
132 990,00 zł

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: INGBSK O. w Częstochowie ul. Al. NMP 34 i 36/38 54 1050 1142 1000 0023 6912 0445. Rękojmię należy złożyć w terminie do 21.04.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przed licytacją, w godzinach od 10:00 do 12:00. Miejsce oględzin: pod adresem Solskiego *, 41-902 Bytom, poczta Bytom.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie i kancelarii komorniczej.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.