Przetarg na dom: słupski, gm. Dębnica Kaszubska, Krzywań


ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

1 421 200 zł

729 zł/m 2
1 950 m2 10 pokoi
Organizator przetargu:
Syndyk
Termin: 2022-08-22

Przetarg syndyk - Nieruchomość zabudowana budynkiem zabytkowego zamku wraz z parkiem i terenami leśnymi.

Cena netto. Należy powiększyć o VAT.

Oferty sporządzone zgodnie z regulaminem przetargu należy składać do dnia 22 sierpnia 2022 r. osobiście w biurze podawczym VI Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku przy ul. Piekarniczej 10, 80-126 Gdańsk bądź za pośrednictwem poczty (decyduje data wpływu). Otwarcie i rozpoznanie ofert nastąpi na posiedzeniu jawnym dnia 26 sierpnia 2022 r., o
godzinie 10:00, w budynku Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku przy ul.Piekarniczej 10, 80-126 Gdańsk, w Sali nr B 65. Wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej netto płatne jest przelewem, najpóźniej w dniu 22 sierpnia 2022 r., na rachunek bankowy upadłego prowadzony w ING BANK numer rachunku: 75 1050 1764 1000 0090 3240 5129. Regulamin Przetargu wyłożony zostanie do wglądu osób zainteresowanych w Sekretariacie VI Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku ul. Piekarnicza 10, 80-126 Gdańsk w godzinach i dniach urzędowania Sądu. Syndyk zastrzega sobie prawo odstąpienia od przetargu lub też unieważnienia przetargu
bez podania przyczyny lub niedokonania wyboru oferty bez podania przyczyny.
Wszelkie informacje na temat przetargu można uzyskać pod numerem telefonu 604 990 386 lub pod adresem poczty elektronicznej.

Nieruchomość składająca się z trzech działek ewidencyjnych o łącznej powierzchni 102 700 m2 (10,2700 ha). Na jednej z działek tj. dz. 111 znajduje się budynek pałacowy, pozostała część stanowi okalający go park. Obiekty stanowiące przedmiotową nieruchomość zostały wpisane do wojewódzkiego rejestru zabytków:

- zespół pałacowy w Krzywaniu – Pałac, nr rej. A-326 z dnia 24.11.1994 r.

 - zespół pałacowy w Krzywaniu – Park, nr rej. A – 264 z 28.01.1988 r.

Budynek pałacu w Krzywaniu wybudowany został w 2 połowie XIX wieku. Jest to pałac neorenesansowy, dwukondygnacyjny, otoczony parkiem w stylu angielskim założonym w końcu XVII wieku.

Wejście główne do pałacu usytuowane jest w środkowej części frontowej w ryzalicie. Ryzalit zwieńczony jest segmentowym naczółkiem dekorowanym girlandami. Elewacje pałacu są bogato zdobione bonie płaskie, gzymsy, ornamenty roślinne, pilastry. Schody zewnętrzne kamienne granitowe, jednobiegowe, balustrada pełna, murek ceglany, tynkowany. Obiekt całkowicie podpiwniczony  wysoki cokół, dwukondygnacyjny z użytkowym poddaszem. W skład obiektu wchodzą:

- przyziemie wysoko położone

- kondygnacja I -wysoki parter

- kondygnacja II- piętro

- kondygnacja III -poddasze użytkowe (dawny strych)

Budynek w latach 1999/2004 odrestaurowany, obecnie od lat nieużytkowany. Pałac murowany z cegły, otynkowany, dekoracja wykonana z tynku. Stropy nad piwnicami ceramiczne, odcinkowe; nad pozostałymi kondygnacjami drewniane, belkowe ze ślepym pułapem i podsufitką: w trzech pomieszczeniach parteru stropy z dekoracja płycinową (drewnianą i sztukatorską) w sali balowej sztukatorska rozeta Więźba dachowa drewniana, płatwiowo-kleszczowa.

Dach kryty blachodachówką. Posadzka w piwnicy cementowa, w jednym z pomieszczeń parteru znajduje się parkiet układany w jodełkę, pierwotny, w pozostałych układany w prostokąty. Schody zewnętrzne granitowe, jednobiegowe, balustrada pełna w formie niskiego murku. Schody wewnętrzne: do piwnic cementowe, zabiegowe, główne drewniane, zabiegowe, balustrada drewniana, tralkowa. Pałac na planie dwóch prostokątów, do części frontowej na planie leżącego prostokąta dostawiona od południa część węższa na planie wydłużonego prostokąta. Od północnego zachodu niewielki ryzalit środkowy.

Wyposażenie:

- 3 piece kaflowe – dwa ozdobne

-Boazeria w hallu płycinowa. W pomieszczeniach parteru: płycinowa z wydatnym gzymsem. Balkon w Sali balowej z pełną balustradą o dekoracji architektonicznej; narożne szafy na galerii II kondygnacji.

Instalacje:

- elektryczna

- wodno-kanalizacyjna

- c.o. – nieczynna

Dane liczbowe:

- powierzchnia użytkowa - 1950,00 m2

- kubatura - 7340,00 m3

- powierzchnia zabudowy - 668,30 m2

Elementy budowlane:

- fundamenty – murowane z cegły pełnej częściowo betonowe

- ściany nośne – murowane z cegły ceramicznej pełnej na zaprawie cementowo-wapiennej

- strop nad piwnicą – sklepienie ceglane łukowe

- pozostałe stropy – konstrukcji drewnianej

- schody – do piwnicy ceglane, pozostałe konstrukcji drewnianej

- schody zewnętrzne – betonowe

- posadzki – w piwnicy z cegły ceramicznej, pozostałe różnorodne: parkiet, płytki kamienne, wykładziny i deski

- stolarka – okna skrzynkowe częściowo stylizowane,

- drzwi wewnętrzne i zewnętrzne płycinowe i płytowe

- tynki zewnętrzne – cementowo-wapienne, gładkie

- elewacja – tynk cementowo – wapienny, gładki, częściowo boniowany z elementami ozdobnymi - obróbki blacharskie – rynny i rury spustowe miedziane.

Park zlokalizowany jest w południowej części wsi, na terenie lekko pofałdowanym.

Teren parku podworskiego jest przy pałacu i rozciąga się w kierunku południowo-wschodnim na długości około 4,2 km przy szerokości dochodzącej do 1,8 km. Park wpisany do rejestru zabytków pod nr A-326.  Ponadto, nieruchomość składa się z trzech działek ewidencyjnych o łącznej pow. 5616 m2 .Działki połączone ze sobą i przylegają do terenu parku. Teren działek pofałdowany, porośnięty drzewostanem leśnym. Działki nieforemne, w kształcie trójkąta. Nieruchomość posiada dostęp do drogi publicznej przez działkę 10/25.
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla użytkowników PRO przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar


Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz ponad 1000 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.


Przetarg to doskonała okazja do nabycia domu poniżej wartości rynkowej. Pamiętaj jednak, że inwestycja w taką nieruchomość może się wiązać ze zwiększonym ryzykiem.