Licytacja komornicza domu: inowrocławski, gm. Janikowo, Ludzisko
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
642 750 zł
2 853 zł/m²
225 m²
7 pokoi
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-04-29
DOM LUDZISKO
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Inowrocławiu Bartłomiej Karski
Kancelaria Komornicza nr II w Inowrocławiu
Tadeusza Kościuszki **
88-100 Inowrocław
Sygnatura: Km 3953/20
OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI
W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Inowrocławiu Bartłomiej Karski Kancelaria Komornicza nr II w Inowrocławiu podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 29.04.2026 r. o godzinie 10:00, rozpocznie się pierwsza licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:
DOM LUDZISKO
Nieruchomość gruntowa zabudowana oznaczona w ewidencji gruntów jako działka nr ***/** sklasyfikowana jako: grunty orne RIIIa o pow. 0,2348 ha, tereny mieszkaniowe B o pow. 0,0654 ha. Działka zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym z garażem w bryle. Budynek mieszkalny murowany w technologii tradycyjnej, wolnostojący, częściowo podpiwniczony, dwukondygnacyjny - poddasze użytkowe. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 184,14 m2 + 32,58 m2 garaż + 8,57 m2 strych (dane z projektu budowlanego). Łączna powierzchnia użytkowa (wewnętrzna bez piwnicy) wynosi 225,29 m2. Powierzchnia całkowita wynosi 344,53 m2. Powierzchnia zabudowy budynku wynosi 180,00 m2. Budynek wyposażony w stację uzdatniania wody. Teren uzbrojony w sieci: elektroenergetyczną, wodociągową oraz kanalizacyjną z przydomową oczyszczalnią ścieków, instalacja alarmowa oraz monitoring. Standard wykończenia i wyposażenia budynku - dobry; stan techniczny budynku - b. dobry. Elewacja zewnętrzna budynku wymaga wykończenia. Na parterze mieści się: salon z aneksem kuchennym, 2 pokoje, łazienka z WC, sień, przedpokój, komunikacja, garaż. Na piętrze mieszczą się: 4 pokoje, łazienka z WC, przedpokój. W księdze wieczystej znajduje się wpis: służebność osobista mieszkania na rzecz ************, syna ******** i ******** oraz jego żony ************** ************ z domu *********, córki *********** i ********, tytułem nieodpłatnym i dożywotnio, polegająca na prawie wyłącznego korzystania przez nich z jednego mniejszego pokoju położonego z kuchnią od strony zachodniej budynku mieszkalnego, prawie wspólnego korzystania z kuchni, łazienki i innych pomieszczeń i urządzeń służących do codziennego użytku wszystkim mieszkańcom budynku, swobodnego poruszania się po całej nieruchomości oraz użytkowania jednego wskazanego przez uprawnionych pomieszczenia w budynku garażowym. Do łącznej odpowiedzialności z księgą wieczystą KW nr ***** przepisano dnia 06 lipca 2009r. za V DZ.KW.1350-2/09.
Adres nieruchomości
***, 88-160 Ludzisko nr działki ***/**, poczta Janikowo
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Tereny mieszkaniowe
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Inowrocławiu V Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
642 750,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
6 428,00 zł
Suma oszacowania
857 000,00 zł
Wysokość rękojmi
85 700,00 zł
Złożenie rękojmi do
27.04.2026 r. 23:59
Termin licytacji
29.04.2026 r. 10:00 - 06.05.2026 r. 11:00
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: BNP PARIBAS Bank Polska S.A. 88 1600 1462 1714 3113 1000 0001 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.
Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przed licytacją w dniu 24 kwietnia 2026 r. w godz. 15:00-15:30. Miejsce oględzin: pod adresem ***, 88-160 Ludzisko nr działki ***/**, poczta Janikowo.
W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.
Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem licytacje.komornik.pl oraz przystąpienie do przetargu na 2 dni robocze przed rozpoczęciem.
Rękojmię należy złożyć najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru pesel, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.