Licytacja komornicza domu: cieszyński, gm. Chybie, Mnich, ul. Topolowa
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
465 960,75 zł
424 zł/m²
5 pokoi
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-04-29
NIERUCHOMOŚĆ
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Cieszynie Krzysztof Biel
Kancelaria Komornicza nr I w Cieszynie
ul. Stary Targ 6
43-400 Cieszyn
Sygnatura: Km 1911/24
OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI
W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Cieszynie Krzysztof Biel Kancelaria Komornicza nr I w Cieszynie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 29.04.2026 r. o godzinie 12:00, rozpocznie się pierwsza licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:
NIERUCHOMOŚĆ
nieruchomość gruntowa zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym, jedn. ew. 240305_2 Chybie, obręb 0003 Mnich, przy ul. Topolowej ***, stanowiącej działkę nr *** o powierzchni 1098 m2. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej – ul. Topolowej. Teren działki nie jest ogrodzony. Nieruchomość jest uzbrojona w sieci: energetyczną, wodociągową (miejska), kanalizacyjną (miejska). Poprzez działkę przebiega sieć gazowa, jednak budynek nie został do niej podłączony. Zgodnie z zapisem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nieruchomość położona jest w terenie oznaczonym na rysunku planu symbolem: C52MNU – tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z usługami oraz obiektami służącymi gospodarce rolnej. Na działce znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny, wolnostojący, parterowy, niepodpiwniczony, z garażem jednostanowiskowym w bryle budynku, z poddaszem użytkowym. Budynek wzniesiony w technologii tradycyjnej w roku 2015. Budynek został wyposażony w instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, c.o. – piec na paliwo stałe, grzejniki panelowe, w części pomieszczeń ogrzewanie podłogowe. Stan techniczny budynku jest przeciętny. Powierzchnia użytkowa wynosi: 109,5 m2. Powierzchnia garażu wynosi: 15,28 m2. Powierzchnia zabudowy wynosi: 98 m2.
Adres nieruchomości
ul. Topolowa ***, 43-520 Mnich, poczta Mnich
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Tereny mieszkaniowe
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Cieszynie V Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
465 960,75 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
4 660,00 zł
Suma oszacowania
621 281,00 zł
Wysokość rękojmi
62 128,10 zł
Złożenie rękojmi do
27.04.2026 r. 23:59
Termin licytacji
29.04.2026 r. 12:00 - 06.05.2026 r. 12:00
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: INGBSK O. w Cieszynie ul. Mennicza 1 02 1050 1083 1000 0090 6229 4401 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.
Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 09:00 do 15:00. Miejsce oględzin: pod adresem ul. Topolowa ***, 43-520 Mnich, poczta Mnich.
W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.
Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem licytacje.komornik.pl oraz przystąpienie do przetargu na 2 dni robocze przed rozpoczęciem.
Rękojmię należy złożyć najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru pesel, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.