Licytacja komornicza domu: pajęczański, gm. Nowa Brzeźnica, Nowa Brzeźnica

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

368 550 zł

2 369 zł/m²
156 m²
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-03-27

### Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Wieluniu

Marcin Włodarczyk-Działkowski

Kancelaria Komornicza, Andrzeja Struga 1, Wieluń, 98-300 Wieluń

tel. 043 843 36 35 / fax. 043 843 36 35

Sygnatura: Kmp 27/17, Kmp 32/17, Km 1208/18

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wieluniu Hanna Pagacz Zastępca Marcin Włodarczyk-Działkowski podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 27-03-2026 r. o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Wieluniu Zamiejscowy z siedzibą w Pajęcznie mającego siedzibę pod adresem ul. Sienkiewicza 12 w Pajęcznie, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości położonej pod adresem: 98-331 Nowa Brzeźnica, Prusicko, dla której Sąd Rejonowy w Wieluniu VII Zam. Wydział Ksiąg Wieczystych z/s w Pajęcznie prowadzi księgę wieczystą o numerze SR2W/********** o powierzchni łącznej 5,4430 HA, obejmująca działki nr ****, ****, ****, ****, ****, **** i **** - nieruchomości niezabudowanych oraz działki nr **** - nieruchomość zabudowana, będącej własnością dłużnika*******************
Nieruchomość jest zabudowana: budynkiem mieszkalnym, jednopiętrowym, niepodpiwniczonym, z poddaszem nieużytkowym, murowanym, o powierzchni zabudowy 106,00 m2 i powierzchni użytkowej 155,57 m2, budynkiem inwentarsko-garażowym, parterowym, murowanym, o powierzchni zabudowy 41,09 m2, budynkiem składowym, parterowym, drewnianym, o powierzchni zabudowy 26,33 m2, które zostały wzniesione w ramach zabudowy zagrodowej na działce oznaczonej numerem ****. Pozostałe działki są niezabudowane, stanowiące użytki rolne i leśne.

Suma oszacowania wynosi:
- działki nr **** 500,00zł, zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 375,00zł,
- działki nr **** 550,00zł, zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 412,50zł,
- działki nr **** 16200,00zł, zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 12150,00zł,
- działki nr **** 45600,00zł, zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 34200,00zł,
- działki nr **** 16700,00zł, zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 12525,00zł,
- działki nr **** 17850,00zł, zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 13387,50zł,
- działki nr **** 29000,00zł, zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 21750,00zł,
- działki nr **** 365000,00zł zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 273750,00zł, (wartość dożywotniej służebności osobistej wynosi 43800,00zł).

Przystępujący do przetargu obowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej części sumy oszacowania to jest dz. **** - 50,00zł, dz. **** - 55,00zł, dz. **** - 1620,00zł, dz. **** - 4560,00zł, dz. **** - 1670,00zł, dz. **** - 1785,00zł, dz. **** - 2900,00zł, dz. **** - 36500,00zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.
Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika:
Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie Oddział w Wieluniu 32 92560004 0723 1964 2000 0010
lub w gotówce w kancelarii komornika. Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać lokal w dni powszednie od godz. 10.00 do godz. 12.00. W Sądzie Rejonowym w Wieluniu oraz kancelarii komornika można przeglądać protokół opisu i oszacowania.

W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.