Przetarg na dom: Przecław, Wenecka


ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

720 000 zł

3 287 zł/m 2
219 m2 6 pokoi
Organizator przetargu:
Syndyk
Termin: 2024-10-16

 Szczegółowe zasady pisemnego konkursu ofert

 

 

1. Pisemny konkurs ofert prowadzi Syndyk pod nadzorem Sądu.

2. Przedmiotem pisemnego konkursu ofert jest prawo własności nieruchomości gruntowej położonej  w miejscowości Przecław, gmina Przecław, powiat mielecki, województwo podkarpackie stanowiącej działkę ewidencyjną numer 1143 zabudowaną budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym dla której Sąd Rejonowy w Mielcu prowadzi księgę wieczystą nr *******************, dalej również jako _przedmiot sprzedaży lub przedmiot pisemnego konkursu ofert._ Cena wywoławcza przedmiotu pisemnego konkursu ofert wynosi 720.000,00 zł i odpowiada  kwocie jej oszacowania dokonanego przez biegłego rzeczoznawcę. 

3. Sprzedaż nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.

4. Do składania ofert mają prawo krajowe i zagraniczne osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, którym przepisy prawa przyznają zdolność prawną.

5. Syndyk Masy Upadłości ogłosi o pisemnym konkursie ofert na stronach

6. Warunkiem uczestnictwa w pisemnym konkursie ofert jest:

1) złożenie oferty (w formie pisemnej zastrzeżonej pod rygorem nieważności)
w terminie do 16 października 2024 r. do godziny 14:00 (decyduje data i godzina faktycznego dotarcia przesyłki do Kancelarii Syndyka) w zaklejonej nieprzezroczystej kopercie, umieszczonej  w drugiej nieprzezroczystej kopercie, z adnotacją „Oferta na zakup nieruchomości w postępowaniu upadłościowym **** - Cecot”,  na adres Kancelarii Syndyka: Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Martyński ul. Sienkiewicza 1, 39-300 Mielec.

a) Ofercie powinny towarzyszyć oryginalne albo urzędowo poświadczone za zgodność z oryginałem dokumenty potwierdzające uprawnienie osoby (osób) podpisujących ofertę do reprezentowania oferenta.

b) Pisemna oferta powinna być złożona w języku polskim, dokumenty w innych językach powinny zostać przetłumaczone na język polski przez uprawnionego tłumacza przysięgłego.

c) wspomniana wyżej pisemna oferta powinna zawierać:

- imię i nazwisko, dokładny adres, nr telefonu (dla osób fizycznych), zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej (w wypadku osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą),

- nazwę / firmę, dokładny adres, tel, NIP, REGON (o ile został nadany) oraz dokumenty potwierdzające status prawny oferenta nie będącego osobą fizyczną tj. wypis z KRS (ewentualnie innego rejestru) - w przypadku oferentów niebędących osobami fizycznymi,

- określenie przedmiotu pisemnego konkursu ofert w którym ofertę złożono,

- oferowaną cenę zakupu wyrażoną kwotowo i słownie w złotych polskich,

- dowód wpłaty wadium oraz wskazanie rachunku bankowego, na które ma być zwrócone wadium w razie nieprzyjęcia oferty,

- pisemną deklarację o pokryciu przez oferenta wszelkich podatków, opłat i kosztów związanych ze sprzedażą przedmiotu pisemnego konkursu ofert oraz kosztów sporządzenia i zawarcia umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego,

- pisemne oświadczenie, że oferent zapoznał się z dokumentacją pisemnego konkursu ofert, w tym zasadami organizacji i przeprowadzenia pisemnego konkursu ofert, oraz że je akceptuje,

- pisemne oświadczenie, że oferent zapoznał się ze stanem fizycznym i prawnym przedmiotu sprzedaży i go akceptuje,

- w przypadku osób prawnych - oryginały lub poświadczone za zgodność z oryginałem przez notariusza kopie uchwał odpowiednich organów zawierających zgodę na zakup przedmiotu pisemnego konkursu ofert  (jeżeli podmiot składający ofertę jest objęty wymogami jej uzyskania),

- w przypadku oferentów zagranicznych – zgodę lub promesę zgody wydaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (lub inny właściwy Organ) zezwalającą na nabycie nieruchomości (jeżeli podmiot jest objęty wymogami jej uzyskania),

- w przypadku złożenia oferty przez osobę fizyczną do oferty należy dołączyć oświadczenie współmałżonka o wyrażeniu zgody na złożenie oferty i nabycie przedmiotu pisemnego konkursu ofert w przypadku pozostawania we wspólności ustawowej majątkowej małżeńskiej (jeżeli podmiot jest objęty wymogami jej uzyskania),

- w przypadku złożenia oferty przez wspólników spółki cywilnej, do oferty należy dołączyć zgody współmałżonków wspólników na złożenie oferty i zawarcie umowy  (jeżeli podmiot jest objęty wymogami ich uzyskania),

- oferta oraz wszystkie zobowiązania i oświadczenia muszą być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji oferenta uwidocznione w aktualnym odpisie z KRS – (albo innym właściwym rejestrze lub ewidencji),

2) wpłacenie wadium w wysokości 5% ceny wywoławczej tj. 36.000,00 zł, na konto Upadłej *****- Cecot w mBank S.A. nr 12 1140 2004 0000 3902 8463 3984 w terminie do dnia składania ofert, (decyduje data uznania ww. rachunku bankowego prowadzonego na potrzeby Masy upadłości)

- pisemny konkurs ofert nie dojdzie do skutku w razie niezłożenia oferty spełniającej warunków pisemnego konkursu ofert, natomiast spełniająca wymienione warunki oferta wiąże oferenta do zakończenia postępowania konkursowego,

- wadium wniesione przez oferenta, którego oferta została wybrana będzie zaliczone na poczet ceny nabycia, od wpłacanego wadium nie będą naliczane odsetki,

- wadium wniesione przez oferenta, którego oferta nie zostanie wybrana podlega zwrotowi w kwocie nominalnej na rachunek bankowy, z którego zostało wypłacone lub na inny rachunek wskazany przez oferenta w złożonej ofercie w ciągu 14 dni od daty otwarcia ofert przez Syndyka Masy Upadłości,

- jeżeli uczestnik pisemnego konkursu ofert, mimo wyboru jego oferty, uchyla się od zawarcia umowy sprzedaży lub warunkowej umowy sprzedaży, wpłacone przez niego wadium przepada na rzecz sprzedawcy i zasili fundusze masy upadłości.

- odmowa, nieprzystąpienie lub nieprzedstawienie wymaganych przez notariusza dokumentów przez uczestnika pisemnego konkursu ofert, który wygra, do zawarcia warunkowej umowy sprzedaży lub umowy sprzedaży skutkować będzie uratą wpłaconego przez niego wadium, wpłacone przez niego wadium będzie podlegało przepadkowi na rzecz sprzedawcy i zasili fundusze masy upadłości.

- jeżeli uczestnik pisemnego konkursu ofert, którego oferta wygra nie uiści pełnej ceny sprzedaży                 w terminie wyznaczonym w niniejszym pisemnym konkursie ofert to będzie to oznaczało trwałą przeszkodę do zawarcia umowy sprzedaży na skutek okoliczności leżących po stronie tego uczestnika, wpłacone przez niego wadium będzie podlegało przepadkowi na rzecz sprzedawcy i zasili fundusze masy upadłości.

7. W przypadkach nieuregulowanych niniejszymi warunkami, mają zastosowanie przepisy Prawa upadłościowego oraz Kodeksu Cywilnego.

8. Sprzedający Syndyk zastrzega prawo zmiany warunków pisemnego konkursu ofert, jak również jego odwołania  lub jego unieważnienia na każdym jego etapie, bez podania przyczyn i prawa do jakiegokolwiek odszkodowania. Odpowiedzialność odszkodowawcza Syndyka za wyrządzoną szkodę oferentowi jest wyłączona. Odpowiedzialność Syndyka z tytułu rękojmi za wady fizyczne przedmiotu sprzedaży jest wyłączona. Syndyk nie ponosi odpowiedzialności za szkody pośrednie oraz utracone przez oferenta korzyści, a w szczególności za utratę przychodów bądź zysków, utratę klientów, utratę możliwości rozwinięcia działalności bądź utratę spodziewanych korzyści.

9. Wyznacza się termin dwóch miesięcy na zawarcie umowy sprzedaży przedmiotu pisemnego konkursu ofert, liczony od dnia wyboru oferty.

10. Niedopuszczalne jest potrącenie wierzytelności przysługującej kupującemu (oferentowi) w stosunku do Upadłego z ceną nabycia.

11. Umowa sprzedaży zawarta zostanie w formie przewidzianej przepisami prawa tj. przed notariuszem wskazanym przez kupującego ( na terenie m. Mielca).

12. Wszelkie koszty, opłaty i podatki związane z zawarciem umowy sprzedaży, ponosi kupujący.

13. Przed zawarciem umowy sprzedaży oferent jest zobowiązany do zapłaty ceny nabycia przez co rozumie się zaksięgowanie środków na rachunku bankowym prowadzonym na rzecz masy upadłości przed podpisaniem aktu notarialnego, na co nabywca zobowiązany jest przedstawić dowód wpłaty, bez dokonywania jakichkolwiek potrąceń. Dopuszcza odstępstwo od w/w zasady jedynie w przypadku nabycia nieruchomości w drodze kredytowania przez bank, który dokona zapłaty po zawarciu aktu notarialnego.

14. Sprzedawca - Syndyk może wstrzymać się z podpisaniem umowy sprzedaży przedmiotu pisemnego konkursu ofert do czasu otrzymania z banku potwierdzenia wpływu ceny na rachunek bankowy.

15. Wydanie przedmiotu sprzedaży nastąpi po uregulowaniu całości kwoty przez wybranego oferenta i po podpisaniu stosownej umowy sprzedaży. Wydanie przedmiotu sprzedaży nastąpi w ciągu 7 dni od zawarcia umowy sprzedaży.

16. Otwarcie ofert i wybór oferenta nastąpi w Kancelarii Syndyka ul. Sienkiewicza 1, 39-300 Mielec w dniu 16 października 2024 r. o godzinie 15:00.

17. Zainteresowani udziałem w pisemnym konkursie ofert mają możliwość dokonania wizji lokalnej przedmiotu pisemnego konkursu po wcześniejszym ustaleniu terminu z Syndykiem.

18. Szczegółowe informacje dotyczące pisemnego konkursu ofert oraz stanu faktycznego i prawnego przedmiotu pisemnego konkursu ofert w tym operat szacunkowy są do wglądu w Kancelarii Syndyka Pawła Martyńskiego, ul. Sienkiewicza 1, 39-300 Mielec, tel. 66 997 86 30 lub 508 564 266 po uprzednim uzgodnieniu terminu, od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy, w godzinach od 8.00 do 16.00.

19. Sprzedaż przedmiotu pisemnego konkursu ofert nastąpi według prawa polskiego na zasadach określonych w ustawie z dnia 28 lutego 2003 roku – Prawo upadłościowe przy uwzględnieniu innych przepisów powszechnie obowiązujących, w szczególności:

- ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług,

- ustawy z dnia 9 września 2000 roku o podatku od czynności cywilnoprawnych,

- ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku – Kodeks cywilny,

- ustawy z dnia 24 marca 1920 roku o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców.

20. Niniejszy Regulamin wiąże Syndyka od dnia ukazania się ogłoszenia na stronach internetowych wskazanych w ust. 5. Oferenci związani są postanowieniami Regulaminu od daty złożenia ofert Syndykowi.

21. Wszelkie uprawnienia nabywcy z tytułu rękojmi za wady fizyczne i prawne przedmiotu sprzedaży zostają wyłączone.

22. Zgodnie z art. 313 ustawy z dn. 28 lutego 2003 roku Prawo upadłościowe sprzedaż dokonana w postępowaniu upadłościowym ma skutki sprzedaży egzekucyjnej. Nabywca składników masy upadłości nie odpowiada za zobowiązania podatkowe upadłego, także powstałe po ogłoszeniu upadłości. Sprzedaż nieruchomości powoduje wygaśnięcie praw oraz praw i roszczeń osobistych ujawnionych przez wpis do księgi wieczystej albo nieujawnionych w ten sposób, lecz zgłoszonych syndykowi w terminie określonym w art. 51 ust. 1 pkt 5 Pr. upadł. W miejsce prawa, które wygasło, uprawniony nabywa prawo do zaspokojenia wartości wygasłego prawa z ceny uzyskanej ze sprzedaży obciążonej nieruchomości. Skutek ten powstaje z chwilą zawarcia umowy sprzedaży. Podstawą do wykreślenia praw, które wygasły na skutek sprzedaży, jest prawomocny plan podziału sumy uzyskanej ze sprzedaży nieruchomości obciążonej. Podstawą wykreślenia hipoteki jest umowa sprzedaży nieruchomości.

 

Operat szacunkowy nieruchomości będzie dostępny na stronie internetowej:

( zakładka Ogłoszenia) od dnia 20 sierpnia 2024 r.

 
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla użytkowników PRO przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar


Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz ponad 1000 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.


Przetarg to doskonała okazja do nabycia domu poniżej wartości rynkowej. Pamiętaj jednak, że inwestycja w taką nieruchomość może się wiązać ze zwiększonym ryzykiem.