Licytacja komornicza domu: Siemianowice Śląskie, ul. Drozdów

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

961 133,33 zł

3 941 zł/m²
244 m² 5 pokoi
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-05-14

NIERUCHOMOŚĆ ZABUDOWANA BUDYNKIEM MIESZKALNYM

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Siemianowicach Śląskich Katarzyna Korzekwa-Jamroż

Kancelaria Komornicza nr IV w Siemianowicach Śląskich

Śmiłowskiego ***/**

41-100 Siemianowice Śląskie

Sygnatura: Km 76/25

## OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI
W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Siemianowicach Śląskich Katarzyna Korzekwa-Jamroż Kancelaria Komornicza nr IV w Siemianowicach Śląskich podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 14.05.2026 r. o godzinie 12:00, rozpocznie się druga licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:

NIERUCHOMOŚĆ ZABUDOWANA BUDYNKIEM MIESZKALNYM

Nieruchomość gruntowa zabudowana, położona w Siemianowicach Śląskich przy ul. Drozdów *, stanowiąca działkę ewidencyjną nr ***/** o powierzchni 525 m². Nieruchomość gruntowa posiada kształt foremny, prostokąta. Szerokość frontu działki od strony ul. Drozdów wynosi około 17,5 m, natomiast długość – około 30 m. Nieruchomość zabudowana jest budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym o powierzchni użytkowej 243,91 m² oraz budynkiem niemieszkalnym (garaż) o powierzchni zabudowy 17 m². Budynek mieszkalny stanowi obiekt jednorodzinny, dwukondygnacyjny (parter oraz piętro), niepodpiwniczony, wzniesiony w latach 70-tych w technologii tradycyjnej murowanej. Na parterze o łącznej powierzchni 132,18 m² znajdują się: hall ze schodami, pokój, pomieszczenie techniczne z pralnią i kotłownią, WC, pokój rekreacyjny z wydzieloną częścią pod prysznic i saunę, ogród zimowy z jacuzzi, kuchnia letnia, garderoba oraz garaż. Na pierwszym piętrze o łącznej powierzchni 111,73 m² zlokalizowano hall, trzy pokoje mieszkalne, salon połączony funkcjonalnie z jadalnią oraz kuchnią, a także łazienkę wyposażoną w wannę, prysznic, miskę ustępową, bidet oraz umywalki. Łączna powierzchnia użytkowa budynku mieszkalnego wynosi 243,91 m². Nieruchomość została poddana generalnemu remontowi w 2023 roku, w ramach którego wymieniono wszystkie instalacje: wodną, kanalizacyjną oraz gazową. Zainstalowano nowoczesny, dwufunkcyjny piec gazowy marki Vaillant z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej oraz pełną instalacją rozprowadzającą. Budynek wyposażono także w system alarmowy. Wszystkie pomieszczenia w budynku zostały wykończone w jednolitym, bardzo dobrym standardzie, z zastosowaniem materiałów wykończeniowych wysokiej jakości.

**Adres nieruchomości**
ul. Drozdów *, 41-100 Siemianowice Śląskie, poczta Siemianowice Śląskie

**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Tereny mieszkaniowe

**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskich IV Wydział Ksiąg Wieczystych

**Cena wywołania**
961 133,33 zł
(2/3 ceny sumy oszacowania)

**Najniższe postąpienie**
9 612,00 zł

**Suma oszacowania**
1 441 700,00 zł

**Wysokość rękojmi**
144 170,00 zł

**Złożenie rękojmi do**
12.05.2026 r. 23:59

**Termin licytacji**
14.05.2026 r. 12:00 - 21.05.2026 r. 12:00

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: ING Bank Śląski S.A. 72 1050 1360 1000 0090 3221 6443 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 12:00 do 15:00. Miejsce oględzin pod adresem: ul. Drozdów *, 41-100 Siemianowice Śląskie, poczta Siemianowice Śląskie.

W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem licytacje.komornik.pl oraz przystąpienie do przetargu na 2 dni robocze przed rozpoczęciem.

Rękojmię należy złożyć najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru pesel, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.