Licytacja komornicza domu: oleśnicki, gm. Twardogóra, Sosnówka

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

687 300 zł

3 051 zł/m²
225 m² 6 pokoi
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-04-09

### Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Oleśnicy

Tomasz Chynek

Kancelaria Komornicza, Jana Matejki 26, Oleśnica, 56-400 Oleśnica

tel. 71 721-84-40 / fax. 71 721-84-41

Sygnatura: Km 791/23

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Oleśnicy Tomasz Chynek Kancelaria Komornicza nr I w Oleśnicy podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 791/23 rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) pierwsza licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości:

- nieruchomości położonej przy ul. Sosnówka ***, 56-416 Twardogóra, dla której Sąd Rejonowy w Oleśnicy V WKW (adres: ul. 3 Maja ***/56-400, Oleśnica, 56-400 Oleśnica) prowadzi księgę wieczystą o numerze WR1E/*********/5.

Opis nieruchomości:
nieruchomość gruntowa zabudowana o powierzchni 0,5184 ha, działka ewidencyjna o nr ***/3 położona w miejscowości Sosnówka gmina Twardogóra posiadająca założoną księgę wieczystą nr KW WR1E/*********/5 Nieruchomość położona w miejscowości Sosnówka, zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym z dobudowanym garażem oraz budynkiem użytkowym. Dojazd drogą publiczną powiatową D1470. Działka częściowo ogrodzona siatką, brak bramy wjazdowej, na terenie działki znajdują się nasadzenia roślin oraz drzew i krzewów, przeważająca część działki porośnięta trawą. Teren wyposażony w infrastrukturę techniczną – sieć wodociągowa zasilana z wiejskiej sieci wodociągowej, sieć energetyczną ze złącza kablowego w granicy działki, sieć kanalizacji sanitarnej z odprowadzeniem ścieków do lokalnej wiejskiej sieci kanalizacji sanitarnej. Wody opadowe odprowadzane po nieutwardzonym terenie działki. Opis budynków: dom mieszkalny jednorodzinny wolnostojący jednokondygnacyjny z poddaszem użytkowym bez podpiwniczenia usytuowanym w zachodniej części działki. Do budynku mieszkalnego przylega budynek garażowy, dwustanowiskowy, jednokondygnacyjny, bez podpiwniczenia. Tworzy wraz z budynkiem mieszkalnym połączoną funkcjonalnie jednolitą całość. Dane techniczne z proj.bud.: pow. zabudowy bud. mieszk.- 152,02 m2; pow. zab. bud. garażowego - 57,49 m2; pow. zab. bud. gosp. - 287,69 m2. Budynek mieszkalny: pow. użytkowa parteru - 126,68 m2; pow. użytkowa poddasza - 98,57 m2; pow. użytkowa całego budynku - 225,25 m2; kubatura budynku - 600 m3 Budynek garażowy: pow. użytkowa - 48,88 m2; kubatura - 132 m3 Budynek gospodarczy: pow. użytkowa - 254,98 m2; kubatura - 740 m3 Dom mieszkalny - na parterze budynku zlokalizowano pokój dzienny połączony z aneksem kuchennym, łazienkę, pomieszczenie gospodarcze, gabinet oraz garaż. Na poddaszu znajdują się cztery pokoje, dwie łazienki oraz przedpokój. Główne wejście do budynku znajduje się od strony drogi dojazdowej. Z lewej strony budynku znajduje się dobudowany budynek garażowy. Instalacje: wodociągową do przyłącza wodociągowego, kanalizacji sanitarnej, odprowadzenie wód opadowych powierzchniowo na teren działki, centralnego ogrzewania - głębinowa pompa ciepła wraz z całą instalacją, ogrzewanie podłogowe, w łazienkach na poddaszu grzejniki, elektryczną - w budynku zainstalowany został rekuperator oraz instalacja monitoringu. Budynek gospodarczy - obiekt o funkcji magazynowej i biurowej. Przeznaczenie w MPZP: teren, na którym położona jest nieruchomość posiada aktualny plan zagospodarowania przestrzennego oznaczony symbolem: A3.MN/U - teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, zabudowy usługowej. W dziale III KW wpisane są dwa ograniczone prawa rzeczowe; 1. ograniczone prawo rzeczowe związane z inną nieruchomością - nieodpłatna służebność przejazdu i przechodu przez działkę ***/3 oraz prowadzenia wszelkich mediów pasem o szerokości 4 metrów wzdłuż granicy z działką ***/8 na rzecz każdoczesnego właściciela działki nr ***/5 objętej księgą wieczystą WR1E/*********/1 2. ograniczone prawo rzeczowe - służebność osobista polegająca na prawie bezpłatnego i dożywotniego zamieszkiwania i korzystania ze wszystkich pomieszczeń budynku mieszkalnego posadowionego na nieruchomości oznaczonej jako działka nr ***/3 na rzecz ********** i **********. Wartość nieruchomości wynosi 1.965.000,00 zł, wartość ograniczonych praw rzeczowych: służebność gruntowa 8.600,00 zł, służebność osobista 1.040.000,00 zł Wartość oszacowania nieruchomości obciążonej ograniczonymi prawami rzeczowym 916.400,00 zł

Suma oszacowania wynosi 916 400,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 687 300,00 zł.

Nieruchomość można oglądać w następujących terminach:

DATA OGLĘDZIN
GODZINY OGLĘDZIN
26.03.2026 10:00 - 10:00

W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 91 640,00 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 32 9584 0008 2001 0013 1430 0001 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu.

Przetarg odbywa się w trybie sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej i rozpocznie się w dniu: 09.04.2026 o godzinie: 10.00 a zakończy się w dniu 16.04.2026 o godzinie: 10.00. Na podstawie art. 9867 § 31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.

_Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Uczestnictwo w przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem_ https://elicytacje.komornik.pl/ _ oraz przystąpienia do przetargu na dwa dni robocze przed jego rozpoczęciem. Licytant składa rękojmię najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, a jeżeli bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, to przedkłada dodatkowo swoje umocowanie. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.