Licytacja komornicza domu: Strzegom, ul. Rybna
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
510 862,50 zł
1 468 zł/m²
348 m²
8 pokoi
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-05-08
DOM JEDNORODZINNY O POW. 348,00 MKW STRZEGOM
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Świdnicy Martin Bożkow
Kancelaria Komornicza nr I w Świdnicy
ul. Komunardów */*
58-100 Świdnica
Sygnatura: Km 1987/20
## OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świdnicy Martin Bożkow Kancelaria Komornicza nr I w Świdnicy podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 08.05.2026 r. o godz. 11:00 w Sądzie Rejonowym w Świdnicy, pod adresem ul. Okulickiego 2-4, 58-100 ŚWIDNICA, poczta ŚWIDNICA, numer sali 320, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:
DOM JEDNORODZINNY O POW. 348,00 MKW STRZEGOM
Działka nr **** o pow. 0,0683 ha zabudowana domem jednorodzinnym o pow. użytkow. 348,00 mkw oraz działka nr **** o powierzchni 0,0913 ha. Nieruchomość położona jest pod adresem: 58-150 Strzegom, ul. Rybna **, dla której Sąd Rejonowy w Świdnicy V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW ************.
**Adres nieruchomości**
ul. Rybna **, 58-150 Strzegom, poczta Strzegom
**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Tereny mieszkaniowe
**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze ************, Sąd Rejonowy w Świdnicy V Wydział Ksiąg Wieczystych
**Dłużnik**
******** ********
**Cena wywołania**
510 862,50 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
**Najniższe postąpienie**
5 109,00 zł
**Suma oszacowania**
681 150,00 zł
**Wysokość rękojmi**
68 115,00 zł
Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: PKO BP SA ŚWIDNICA 77 1020 5138 0000 9202 0077 2954. Rękojmię należy złożyć w terminie do 07.05.2026 r. 23:59.
Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 16:00 do 19:00. Miejsce oględzin: pod adresem ul. Rybna **, 58-150 Strzegom, poczta Strzegom.
Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.