Licytacja komornicza działki: żuromiński, gm. Siemiątkowo, Łaszewo
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
736 050 zł
9,90 zł/m²
74 368 m²
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-05-20
GRUNTY
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Mławie Jacek Jędrzejczak
Kancelaria Komornicza nr III w Mławie
Mariacka 1
06-500 Mława
Sygnatury: Km 248/18, i inne
## OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Mławie Jacek Jędrzejczak Kancelaria Komornicza nr III w Mławie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 20.05.2026 r. o godz. 08:50 w Sądzie Rejonowym w Mławie, pod adresem ul. Reymonta 3, 06-500 MŁAWA, poczta MŁAWA, numer sali 1b, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:
## GRUNTY
nieruchomości gruntowych zabudowanych o charakterze rolnym położonych w obrębie miejscowości Łaszewo (gmina Siemiątkowo), stanowiących własność ******** *************** i ****** ***************, o łącznej powierzchni 7,4368 ha. Nieruchomość składa się z działek ewidencyjnych o nr. ***/**, ***/**, ***/**, **.
- działka ***/** - pow. 2,1904 ha - zabudowana budynkiem mieszkalnym, zespołem budynków gospodarczych oraz budynkiem inwentarskim.
Budynek mieszkalny to dom o pow. zabudowy 225 m.kw (w trakcie rozbudowy), wolnostojący, dwukondygnacyjny z poddaszem użytkowym. Budynek wyposażony w instalacje elektryczną, wodną, kanalizacyjną oraz c.o (własne ogrzewanie).
Zespół budynków gospodarczych o pow. łącznej użytkowej ok. 360 m. kw. Budynki tworzą jedną bryłę. Budynki wyposażone w energię elektryczną, wodną i wentylacyjną.
Budynek inwentarski (w trakcie budowy) o pow. zabudowy 840 m. kw. (użytkowa 794,88 m. kw.
- działka ***/** - pow. 2,2467 ha - niezabudowana, użytkowana w kierunku upraw rolnych, częściowo zadrzewiona na pow. ok. 0,50 ha.
- działka ** - pow. 0,79 ha - niezabudowana, stanowiąca grunt rolny oraz zadrzewiony na pow. ok. 0,32 ha.
- działka ***/** - pow. 2,2097 - działka rolna, użytkowana w kierunku rolnym.
Na działce nr ***/** widnieje służebność mieszkania polegająca na bezpłatnym i dożywotnim korzystaniu z całego piętra w domu mieszkalnym wraz z prawem korzystania ze wszystkich urządzeń i pomieszczeń przeznaczonych do wspólnego użytku wszystkim mieszkańcom domu (strychu i piwnicy) wraz z prawem swobodnego poruszania się po całym obejściu zgodnie z umową darowizny z dnia 07-01-2010 r.
Przedmiotowa nieruchomość posiada założoną księgę wieczystą w VII Zamiejscowym Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Mławie z siedzibą w Żurominie nr **************.
Nieruchomość oszacowana jest na kwotę (podział według działek):
- działka nr ***/** - 780 600,00 zł (ograniczone prawo rzeczowe w kwocie 38500 zł)
- działka nr ***/** 86 000,00 zł
- działka nr ***/** - 84 600,00 zł
- działka nr ** - 30 200,00 zł
(łącznie 981 400,00 zł)
(wartość nieruchomości z uwzględnieniem obciążeń 942 900,00 zł)
Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi trzy czwarte wartości oszacowania tj. kwotę:
- działka nr ***/** - 585 450,00 zł
- działka nr ***/** - 64 500,00 zl
- działka nr ***/** - 63 450,00 zł
- działka nr ** - 22 650,00 zł
(łącznie 736 050,00 zł)
Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% ceny oszacowania nieruchomości, tj. kwotę: 78060,00 zł (działka nr ***/**), 8600,00 zł (działka nr ***/**), 8460,00 zł (działka nr ***/**), 3020,00 zł (działka nr **); łącznie 98 140,00 zł, najpóźniej do dnia poprzedzającego licytację przelewem na konto komornika: Bank Pekao S.A. 92 1240 2034 1111 0010 4246 5277 z opisem "wadium KW ************** nr działki" w gotówce lub w postaci książeczki oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia Sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób. Po rozpoczęciu licytacji wadium nie będzie przyjmowane.
Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z komornikiem. Akta egzekucyjne można przeglądać w Sądzie w ciągu dwóch tygodni przed licytacją. Operat szacunkowy tej nieruchomości znajduje się do wglądu w kancelarii komornika. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
**Adres nieruchomości**
Łaszewo *, 09-135 Siemiątkowo, poczta Siemiątkowo
**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Grunty rolne zabudowane
**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze **************, Sąd Rejonowy w Mławie VII Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Żurominie
**Dłużnik**
******** ***************
**Cena wywołania**
736 050,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
**Najniższe postąpienie**
7 361,00 zł
**Suma oszacowania**
981 400,00 zł
**Wysokość rękojmi**
98 140,00 zł
Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: PEKAO XIII O. w Warszawie 92 1240 2034 1111 0010 4246 5277 Rękojmię należy złożyć w terminie do 19.05.2026 r. 23:59.
Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 08:00 do 16:00. Miejsce oględzin pod adresem: Łaszewo *, 09-135 Siemiątkowo, poczta Siemiątkowo.
Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.