Przetarg na działkę: Świebodzin
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
1 200 000 zł
57,18 zł/m²
20 986 m²
Organizator
przetargu:
Urząd Miejski w Świebodzinie
Pozostałe przetargi tego organizatora
Urząd Miejski w Świebodzinie
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-04-03
BURMISTRZ ŚWIEBODZINA
ogłasza
XII pisemny przetarg nieograniczony na sprzedaż gminnej
nieruchomości gruntowej położonej w 1 obrębie Świebodzina
1. Przedmiotem sprzedaży w drodze pisemnego przetargu nieograniczonego jest nieruchomość gruntowa,
oznaczona ewidencyjnie działką nr 5/10 o pow. 2,0986 ha, położona w jednostce ewidencyjnej: Świebodzin -
miasto, obręb ewidencyjny: 1, dla której Sąd Rejonowy w Świebodzinie prowadzi księgę wieczystą Nr
ZG1S/00043665/1 bez jakichkolwiek obciążeń i zadłużeń. W ewidencji gruntów i budynków Starostwa Powiatowego w Świebodzinie nieruchomość sklasyfikowana jest jako lasy (Ls).
Nieruchomość położona jest w sąsiedztwie i w pobliżu nieruchomości przemysłowych. Nieruchomość otoczona jest terenami upraw polnych i drzew ozdobnych oraz nieurządzoną drogą dojazdową dawnej bocznicy kolejowej. Przedmiotowa nieruchomość położona jest na peryferiach miasta Świebodzin w niedalekim oddaleniu od drogi
krajowej DK 92, a także w niewielkiej odległości od ulicy wylotowej z miasta w kierunku granicy zachodniej
państwa, jaką jest ulica Zachodnia. Przebiegająca w pobliżu linia kolejowa jest bardzo ważną magistralą kolejową relacji Berlin-Warszawa-Moskwa.
Nieruchomość ma kształt w miarę regularny zbliżony do trapezu, a ukształtowanie terenu jest pagórkowate
z pozostałościami po kopalinach żwiru i piasku oraz pozostałościami powojennymi jak transzeje i okopy. Teren