Licytacja komornicza działki: Augustów

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

52 582,50 zł

17,41 zł/m²
3 020 m²
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-04-29

### Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Augustowie

Sylwia Sobolewska

Kancelaria Komornicza, Żabia 9, Augustów, 16-300 Augustów

tel. 875201810 / fax.

Sygnatura: GKM 20/24

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Augustowie Sylwia Sobolewska, Kancelaria Komornicza nr III w Augustowie na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie GKM 20/24 w dniu 29-04-2026 o godz. 09:45 w budynku Sądu Rejonowego w Augustowie z siedzibą przy ul. Młyńska ***/-, 16-300 Augustów, sala nr 1, odbędzie się pierwsza licytacja:

- lokalu użytkowego, którego właścicielem jest ***** *********** położonego przy, Kolnica, 16-300 Augustów, dla którego Sąd Rejonowy w Augustowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Młyńska ***, Augustów, 16-300 Augustów) prowadzi księgę wieczystą o numerze SU1A/*********/6.

Opis nieruchomości:
nieruchomość gruntowa zabudowana, położona w województwie podlaskim, powiecie augustowskim, gminie Augustów, miejscowości wiejskiej Kolnica, oznaczona działką ewidencyjną nr ***/8 o powierzchni 0,3020 ha z obrębu 0013 Kolnica. Nieruchomość zabudowana jest murowanym budynkiem niemieszkalnym o powierzchni zabudowy 28m² wybudowanym w 1970 roku. Na nieruchomości znajduje się również część budynku wybudowanego na działce przyległej oznaczonej nr ***/1 (ok. 7% powierzchni zabudowy budynku), który nie podlegał wycenie. Zgodnie z księgą wieczystą wyceniana nieruchomość posiada powierzchnię 0,3002 ha, natomiast zgodnie z katastrem nieruchomości (ewidencją gruntów i budynków) 0,3020 ha.

Suma oszacowania wynosi 70 110,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 52 582,50 zł. Sprzedaż towaru podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 23%. Wyżej zaprezentowana kwota stanowi kwotę brutto. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 7 011,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. Młyńska ***/-, Augustów, 16-300 Augustów można przeglądać protokół opisu i oszacowania wyżej wymienionej nieruchomości.

Nieruchomość można oglądać w następujących terminach:

DATA OGLĘDZIN
GODZINY OGLĘDZIN
15.04.2026 10:00 - 11:00

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: Alior Bank SA 57 2490 0005 0000 4600 2051 7131.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.