Licytacja komornicza działki: mławski, gm. Radzanów, Bońkowo Kościelne

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

538 500 zł

6,50 zł/m²
82 800 m²
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-04-22

NIERUCHOMOŚĆ ROLNA

Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Mławie Mateusz Piechuta

Kancelaria Komornicza nr VI w Mławie
abpa Antoniego Nowowiejskiego ***/**
06-500 Mława

Sygnatura: Km 595/25

## OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Mławie Mateusz Piechuta Kancelaria Komornicza nr VI w Mławie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 22.04.2026 r. o godz. 09:40 w Sądzie Rejonowym w Mławie, pod adresem ul. Reymonta 3, 06-500 MŁAWA, poczta MŁAWA, numer sali 1B, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:

NIERUCHOMOŚĆ ROLNA

nieruchomość rolna składająca się z działek nr ***, *** o łącznej powierzchni 8,2800 HA. Działka nr ewidencyjny *** o powierzchni 7,5800 ha w części 0,39 ha zabudowana budynkiem mieszkalnym, budynkiem inwentarsko-garażowym oraz budynkiem składowo-inwentarskim. Nieruchomość uzbrojona w wodę z wodociągu, energię elektryczną, odprowadzenie ścieków do szamba. Nieruchomość ogrodzona, zagospodarowana. W pozostałej części działka użytkowana jako grunt rolny - grunty orne, użytki zielone i nieużytki oraz las.

suma oszacowania 693 000,00 zł, cena wywołania 519 750,00 zł, rękojmia 69 300,00 zł.

W dziele III KW wpisana jest służebność osobista mieszkania, polegająca na nieodpłatnym i dożywotnim korzystaniu przez uprawnionych: *** ***, *** *** wspólnie z wszystkich izb i pomieszczeń w budynku mieszkalnym posadowionym na działce gruntu nr *** wartość obciążenia nieruchomości - 204 000,00 zł

Działka nr ewidencyjny *** o powierzchni 0,70 ha - nieużytek oraz grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych. Obydwie działki posiadają bezpośredni dostęp do drogi publicznej.

suma oszacowania 25 000,00 zł, cena wywołania 18 750,00 zł, rękojmia 2 500,00 zł.

**Adres nieruchomości**
**, 06-540 Bońkowo Kościelne, poczta Bońkowo Kościelne

**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Grunty rolne zabudowane

**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Mławie IV Wydział Ksiąg Wieczystych

**Dłużnik**
*** ***

**Cena wywołania***
538 500,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

**Najniższe postąpienie**
5 385,00 zł

**Suma oszacowania**
718 000,00 zł (w tym VAT 0%)

**Wysokość rękojmi**
71 800,00 zł
*) cena wywołania zawiera podatek VAT

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: BNP PARIBS SA 33 1600 1462 1749 9470 7000 0005. Rękojmię należy złożyć w terminie do 21.04.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 08:00 do 15:00. Miejsce oględzin: pod adresem **, 06-540 Bońkowo Kościelne, poczta Bońkowo Kościelne.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.