Przetarg na działkę: Częstochowa, Bohuna
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
88 000 zł
79,78 zł/m²
1 103 m²
Organizator
przetargu:
Urząd Miasta Częstochowa
Pozostałe przetargi tego organizatora
Urząd Miasta Częstochowa
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-03-05
PREZYDENT MIASTA CZĘSTOCHOWY
OGŁASZA
I. drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Miasto Częstochowa:
1. Adres nieruchomości oraz oznaczenie nieruchomości wg danych z ewidencji gruntów i księgi wieczystej: nieruchomości niezabudowane, położone
w Częstochowie przy ul. Bohuna, oznaczone w obrębie 358 jako działki nr nr 1/19, 1/20, o łącznej powierzchni 0,1103 ha.
2. Opis nieruchomości: położone w dzielnicy Stradom. Działka nr 1/19 niezagospodarowana, nieuzbrojona. Posiada dostęp do drogi publicznej
ul. Bohuna. Działka nr 1/20 niezagospodarowana, nie posiada dostępu do drogi publicznej, możliwy dostęp przez działkę nr 1/19. Przez działkę
przebiega sieć gazowa gs 500 (kierunek wschód-zachód), wzdłuż zachodniej granicy sieć gs 315. Gmina Miasto Częstochowa nie ponosi
odpowiedzialności za sieci mogące się znajdować na działkach, które nie zostały zidentyfikowane i ujawnione na mapach. Nabywca powinien dokonać
identyfikacji sieci we własnym zakresie, zaś ewentualne ograniczenia, utrudnienia lub koszty mogące wyniknąć dla nabywcy z istnienia tych sieci
obciążają jego ryzyko i nie stanowią wad nieruchomości.
3.Przeznaczenie nieruchomości: teren, na którym leży działka nr 1/19 nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego ani
przystąpieniem do jego sporządzenia. Według Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Częstochowy, działka leży
na terenie oznaczonym symbolem MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Działka nie jest objęta decyzją o warunkach zabudowy ani decyzją
o ustaleniu lokalizacji celu publicznego. Teren, na którym leży działka nr 1/20 jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
Zgodnie z uchwałą nr 612/XLIII/2005 Rady Miasta Częstochowy z dnia 18 kwietnia 2005 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania
przestrzennego dla realizacji gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Lubliniec-Częstochowa - odcinek I (Dz. Urz. Woj. Śląskiego nr 78, poz. 2139), działka
leży na terenie oznaczonym symbolem ZP – tereny zieleni urządzonej. Na terenie oznaczonym symbolem ZP ustala się przeznaczenie podstawowe –
teren zieleni urządzonej z funkcją dominującą: zieleń urządzona – nasadzenia zieleni niskiej oraz krzewów i drzew liściastych rodzimych gatunków
(gatunki preferowane – dąb, lipa, klon, jesion, wiąz), z zachowaniem odległości dotyczących strefy ochronnej. Dopuszcza się możliwość realizacji sieci
infrastruktury technicznej, dojść, dojazdów i parkingów z zachowaniem ograniczeń oraz przepisów szczególnych oraz remonty i przebudowę
istniejących sieci i urządzeń infrastruktury technicznej.
4. Forma zbycia nieruchomości: sprzedaż w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.
5. Cena wywoławcza: 88 000 zł. Transakcja zwolniona z VAT. W przypadku zaistnienia zdarzenia powodującego obowiązek jego naliczenia, do ceny
zostanie doliczony VAT w stawce obowiązującej w dniu transakcji.
6. Wadium należy wnieść w pieniądzu w wysokości: 17 600 zł.
Przetargi odbędą się w dniu 5 marca 2026 r. w siedzibie Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13 – Sala sesyjna
W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne, jeżeli wpłacą wadium w wysokości określonej w ogłoszeniu na konto Gminy Miasto Częstochowa:
nr 77 1030 1104 0000 0000 9325 1013 w Banku Handlowym w Warszawie SA. Za dzień wpłacenia wadium uważa się dzień wpływu na ww. rachunek.
Termin wpłacenia wadium upływa w dniu 2 marca 2026 r.
Kod publikacji Adradar: AWK16 784 450
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla
użytkowników
PLUS
przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar
Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz ponad 1000 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.
portali nieruchomości Adradar
Zobacz także: