Przetarg na działkę: Częstochowa, Oficerska
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
248 000 zł
250 zł/m²
992 m²
Organizator
przetargu:
Urząd Miasta Częstochowa
Pozostałe przetargi tego organizatora
Urząd Miasta Częstochowa
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-03-05
PREZYDENT MIASTA CZĘSTOCHOWY
OGŁASZA
III. piąty przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miasto Częstochowa:
1. Adres nieruchomości oraz oznaczenie nieruchomości wg danych z ewidencji gruntów i księgi wieczystej: nieruchomość niezabudowana, położona
w Częstochowie przy ul. Oficerskiej, oznaczona w obrębie 322 jako działka nr 77/2 o powierzchni 0,0992 ha.
2. Opis nieruchomości: położona w dzielnicy Stradom. Kształt zbliżony do prostokąta (szer. ok. 24 m, dł. ok. 44 m). Działka nieogrodzona, niezabudowana,
porośnięta zielenią, częściowo zadrzewiona. Posiada bezpośredni dostęp do dróg: ul. Oficerskiej i ul. Łączności. Wzdłuż zachodniej granicy działki przez
działkę przebiega sieć teleinformatyczna oraz część rowu odwadniającego. W ulicach sieci: wodociągowa, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, gazowa,
teletechniczna i energetyczna. Nabywca zobowiązany będzie do ustanowienia nieodpłatnej służebności polegającej na prawie dostępu do rowu, na
wypadek napraw, konserwacji i modernizacji. Gmina Miasto Częstochowa nie ponosi odpowiedzialności za sieci mogące się znajdować na działce, które
nie zostały zidentyfikowane i ujawnione na mapach. Nabywca powinien dokonać identyfikacji sieci we własnym zakresie, zaś ewentualne ograniczenia,
utrudnienia lub koszty mogące wyniknąć dla nabywcy z istnienia tych sieci obciążają jego ryzyko i nie stanowią wad nieruchomości.
3. Obciążenia i zobowiązania, których przedmiotem jest nieruchomość: nabywca będzie zobowiązany do ustanowienia nieodpłatnej służebności
polegającej na prawie dostępu do rowu na nieruchomości, na wypadek napraw, konserwacji i modernizacji.
4. Przeznaczenie nieruchomości: nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego ani przystąpieniem do jego sporządzenia.
Zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Częstochowy, działka w przeważającej części leży na terenie
oznaczonym symbolem MNU – obszary zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z usługami, w części na terenie oznaczonym symbolem MN –
zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Działka nie jest objęta decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu ani decyzją o lokalizacji
celu publicznego.
5. Forma zbycia nieruchomości: sprzedaż w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.
6. Cena wywoławcza: 248 000 zł. Transakcja zwolniona z VAT. W przypadku zaistnienia zdarzenia powodującego obowiązek jego naliczenia, do ceny
zostanie doliczony VAT w stawce obowiązującej w dniu transakcji.
7. Wadium należy wnieść w pieniądzu w wysokości: 49 600 zł
Przetargi odbędą się w dniu 5 marca 2026 r. w siedzibie Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13 – Sala sesyjna
W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne, jeżeli wpłacą wadium w wysokości określonej w ogłoszeniu na konto Gminy Miasto Częstochowa:
nr 77 1030 1104 0000 0000 9325 1013 w Banku Handlowym w Warszawie SA. Za dzień wpłacenia wadium uważa się dzień wpływu na ww. rachunek.
Termin wpłacenia wadium upływa w dniu 2 marca 2026 r.
Kod publikacji Adradar: AWK16 784 470
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla
użytkowników
PLUS
przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar
Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz ponad 1000 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.
portali nieruchomości Adradar
Zobacz także: