Przetarg na działkę: Grabówka, gm. Lubomia, wodzisławski
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
54 500 zł
86,92 zł/m²
627 m²
Organizator
przetargu:
KOWR
KOWR
Termin: 2026-07-24
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Częstochowie, działając na podstawie ustawy z dnia 10 lutego 2017 r. o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa (Dz.U. z 2025 r. poz. 294), oraz na podstawie ustawy z dnia 10 lutego 2017 r. przepisy wprowadzające ustawę o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa (Dz.U. z 2017 r. poz. 624) oraz na podstawie art. 12 ust.3, art. 27 i 29 ustawy z dnia 19 października 1991 r. o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (tj. Dz. U. z 2025 poz. 826) w oparciu o Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 30 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego trybu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa i ich części składowych, warunków obniżenia ceny sprzedaży nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków oraz stawek szacunkowych gruntów (Dz. U. z 2021 poz. 2092) podaje do publicznej wiadomości, że:
OGŁASZA PIERWSZY PRZETARG USTNY (LICYTACJĘ) NIEOGRANICZONY NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI
*
Położenie nieruchomości: położona w obrębie Grabówka, gm. Lubomia, powiat wodzisławski, województwo śląskie.
*
Oznaczenie nieruchomości wg księgi wieczystej i katastru nieruchomości: działka nr 1445/30 z obrębu Grabówka. Dla nieruchomości Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śląskim prowadzi księgę wieczystą nr GL1W/00050589/8.
*
Powierzchnia nieruchomości: powierzchni ogólnej 0,0627 ha, w tym 0,0627 ha gruntów ornych.
*
Opis nieruchomości / W skład nieruchomości wchodzą:
*
Nieruchomość gruntowa niezabudowana, wchodząca w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, wymieniona w wykazie nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży z dnia 29.05.2026 r..
*
Grunty orne: 0,0627 ha (w tym kl: RIVa - 0,0627 ha).
*
W dziale III księgi wieczystej wpisano inny wpis: wszczęcie postępowania w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na realizację inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych dla inwestycji pn: "Zbiornik przeciwpowodziowy Racibórz Dolny na rzece Odrze w województwie śląskim (polder)" prowadzonego pod numerem sprawy IFXIII.7820.38.2012; dział IV księgi wieczystej wolny od wpisów.
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla
użytkowników
PLUS
przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar
Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz 5040 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.
portali nieruchomości Adradar
Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz 5040 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.
Zobacz także:
Podobne licytacje komornicze:
Podobne licytacje komornicze:
Przetarg
to doskonała okazja do nabycia
działki
poniżej wartości rynkowej. Pamiętaj jednak, że inwestycja w taką nieruchomość może się wiązać ze
zwiększonym
ryzykiem.