Przetarg na działkę: Kłodzko, Jaszkowa Dolna
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
1 169 000 zł
4,53 zł/m 2
257 942 m2
Organizator
przetargu:
Syndyk
Syndyk
Termin: 2024-10-08
Sygnatura akt VI GUp 8/22
OGŁOSZENIE O SPRZEDAŻY
Syndyk Masy Upadłości w postępowaniu upadłościowym osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej ogłasza przetarg na sprzedaż:
- prawa własności nieruchomości rolnej niezabudowanej w granicach działki o nr. ewidencyjnym 920/6 AM-1 i powierzchni 25,7942 ha, obręb Jaszkowa Dolna, gmina Kłodzko, powiat kłodzki. Stan prawny przedmiotowej nieruchomości uregulowany jest w księdze wieczystej nr ******************* prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Kłodzku, V Wydział Ksiąg Wieczystych – za cenę nie niższą niż 1 169 000,00 zł netto.
Warunki przetargu:
1. Cenę wywoławczą nieruchomości (*******************) stanowi cena oszacowania, tj. 1 169 000 zł netto (milion sto sześćdziesiąt dziewięć tysięcy złotych).
2. Przy sprzedaży, oferowana cena nabycia, powiększona zostanie o wysokość podatku VAT w należnej wysokości, jeżeli ma zastosowanie, na co składający ofertę oferent wyraża zgodę.
3. Termin na składanie ofert określa się na dzień 8 października 2024 r. do godziny 15.00, przy czym decyduje data wpływu oferty, nie zaś data nadania.
4. Oferta wraz z wymaganymi dokumentami winna być złożona osobiście lub za pośrednictwem operatora Poczty Polskiej za potwierdzeniem odbioru, w zamkniętej i zapieczętowanej kopercie z dopiskiem „NIE OTWIERAĆ”, na adres: Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, VI Wydział Gospodarczy, ul. Juliusza Słowackiego 10, 11, 11a 58-300 Wałbrzych, z podaniem sygnatury akt „VI GUp 8/22 – Oferta na zakup nieruchomości nr KW …”.
5. Ogłoszenie o składaniu ofert zostanie podane do wiadomości publicznej przez jego zamieszczenie w co najmniej trzech tematycznych portalach internetowych.
6. Cudzoziemcy mogą nabyć przedmiot przetargu, po spełnieniu warunków określonych w ustawie z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz. U. z 2016 r. poz. 1061 z późn. zm.). Cudzoziemiec jest zobowiązany do przedłożenia w tłumaczeniu przysięgłym na język polski dokumentów rejestrowych z kraju jego pochodzenia.
7. Oferentami nie mogą być podmioty, które nie mogą nabyć rzeczy ani praw pochodzących ze sprzedaży dokonanej w postępowaniu upadłościowym zgodnie z art. 157a ust. 2 i 3 Pr.up., a ponadto:
a) Sędzia komisarz i syndyk, ich małżonkowi, wstępni, zstępni, rodzeństwo, osoby pozostające z nimi w stosunku przysposobienia lub małżonek takiej osoby, jak również osoby pozostające z nim w faktycznym związku, wspólnie z nim zamieszkujące i gospodarujące, przy czym przeszkody te trwają mimo ustania małżeństwa lub przysposobienia;
b) Upadły.
8. Oferta pod rygorem odrzucenia powinna zawierać:
a) Dokładne oznaczenie oferenta: imię i nazwisko lub wskazanie firmy oferenta, adres/adres rejestrowy oferenta, forma prawna oferenta oraz numeru KRS, REGON oraz NIP (w zależności od formy prawnej oferenta), a w przypadku osoby fizycznej nr PESEL.
b) Aktualny (nie starszy niż 3 miesiące) wypis z KRS, CEIDG lub innych rejestrów (w zależności od formy prawnej oferenta), a w przypadku osoby fizycznej kopia aktualnego dowodu osobistego.
c) Oferowana cena nabycia netto winna być wyrażona kwotowo i słownie oraz nie może być niższa niż cena wywoławcza, przy czym przy rozbieżności cen, decyduje cena wyrażona słownie.
d) Dowód wpłaty wadium na wskazany rachunek bankowy.
e) Zobowiązanie nabywcy do pokrycia kosztów, podatków i opłat związanych z zawarciem umowy w formie aktu notarialnego.
f) Oświadczenie o przyjęciu warunków niniejszego regulaminu.
g) Oświadczenie, iż oferent zapoznał się ze stanem faktycznym i prawnym nieruchomości oraz jej opisem i oszacowaniem i nie wnosi z tego tytułu żadnych zastrzeżeń.
h) Oświadczenie, iż oferent przyjmuje do wiadomości wyłączenie rękojmi za wady fizyczne i prawne na zasadzie art. 558 § 1 k.c. oraz art. 313 ustawy z dnia 28 lutego 2003 roku Prawo upadłościowe (w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 stycznia 2016 roku).
i) Wszelkie zezwolenia i zgody, jeżeli są wymagane prawem ze względu na osobę lub firmę nabywcy.
j) W przypadku działania przez pełnomocnika, oryginał dokumentu udzielającego pełnomocnictwo w formie aktu notarialnego do reprezentacji oferenta w przetargu i aukcji.
k) Wskazanie numeru rachunku bankowego, na które ma zostać zwrócone wadium w przypadku niewybrania oferty.
l) Podpis osoby fizycznej będącej oferentem lub podpisy osób upoważnionych do reprezentacji oferenta niebędącego osobą fizyczną na ofercie oraz wszystkich oświadczeniach.
m) Oświadczenie, iż nie zachodzi podstawa do wyłączenia, o której mowa określona w pkt 8 niniejszego regulaminu.
n) Oświadczenie oferenta będącego osobą fizyczną, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeśli tak, to czy nabywa Przedmiot sprzedaży do majątku wspólnego małżonków czy do majątku osobistego. W przypadku nabycia Przedmiotu sprzedaży do majątku osobistego oferent winien złożyć wraz z ofertą stosowne oświadczenie. W przypadku nabycia Przedmiotu sprzedaży do majątku wspólnego małżonków ofertę może złożyć jeden z nich, jednakże zgodnie z art. 37 § 1 pkt. 3 ustawy z dnia 25 lutego 1964 Kodeks rodzinny i opiekuńczy wymagana jest zgoda drugiego małżonka. Zgoda drugiego małżonka na nabycie Przedmiotu sprzedaży do majątku wspólnego winna być wyrażona w formie aktu notarialnego i winna obejmować zgodę na nabycie Przedmiotu sprzedaży, złożenie oferty oraz udział w licytacji, w tym również możliwość postąpienia na warunkach określonych uznaniem współmałżonka biorącego udział w licytacji.
9. Warunkiem uczestnictwa w sprzedaży jest wpłacenie wadium w wysokości 3% ceny wywoławczej (cena oszacowania netto) zaokrąglonej do pełnych złotych w ten sposób, że zakończenia kwoty wynoszące mniej niż 50 groszy pomija się, a zakończenia wynoszące 50 groszy i więcej – podwyższa do pełnych złotych.
10. Wadium należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy masy upadłości prowadzony przez PKO Bank Polski S.A. o numerze: 65 1020 5242 0000 2402 0486 1029 – wadium [dot. KW nr ….] najpóźniej do dnia stanowiącego ostatni dzień terminu wyznaczonego do składania ofert, przy czym liczy się faktyczny termin uznania kwoty ww. wadium na ww. rachunek bankowy.
11. Otwarcie ofert nastąpi na posiedzeniu jawnym w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu, ul. Słowackiego 11 A w dniu 10 października 2024r. o godz. 12.00 w sali nr 11a_102 (wejście od ul. Barlickiego).
12. Syndyk informuje o wpłaconych wadiach.
13. Sędzia-komisarz przekazuje syndykowi koperty z ofertami, który przystępuje do ich otwarcia i sprawdzenia wymogów formalnych, którym winna odpowiadać przedmiotowa oferta. Na wniosek syndyka, celem dokładnego zapoznania się z ofertą, Sędzia-komisarz może zarządzić przerwę.
14. Syndyk odrzuca ofertę, która nie spełnia wymogów formalnych. Spośród spełniających wymogi formalne syndyk dokonuje wyboru najkorzystniejszej dla masy upadłości i przedstawia ja Sędziemu-komisarzowi lub zarządza przeprowadzenie aukcji (przetarg ustny).
15. Jeśli została złożona więcej niż jedna oferta na zakup danej Nieruchomości spełniająca warunki regulaminu, syndyk może zarządzić przeprowadzenie aukcji (przetarg ustny) wśród wszystkich obecnych oferentów, których oferty nie zostały odrzucone na następujących warunkach:
a) cenę wywoławczą będzie stanowić najwyższa cena zaoferowana za Przedmiot sprzedaży – daną Nieruchomość, zaproponowana przez oferentów dopuszczonych do licytacji,
b) oferta złożona w toku aukcji przestaje wiązać, gdy inny uczestnik aukcji (licytant) złożył wyższą ofertę,
c) licytacja odbywa się w ten sposób, iż prowadzący ją syndyk rozpoczyna od ceny wywoławczej, a uczestnicy licytacji oferują ceny wyższe, z tym, że podwyższenie ceny nie może być niższe niż wynosi ustalona w regulaminie kwota postąpienia,
d) postąpienie w licytacji ustala się na 3% ceny wywoławczej zaokrąglonej do pełnych złotych w ten sposób, że zakończenia kwoty wynoszące mniej niż 50 groszy pomija się, a zakończenia wynoszące 50 groszy i więcej – podwyższa do pełnych złotych,
e) po ustaniu przystąpień, Syndyk uprzedzając obecnych po trzecim ogłoszeniu zamyka licytację i udziela przybicia oferentowi, który zaoferował najwyższą cenę na zakup danej Nieruchomości.
16. Sędzia-komisarz zastrzega prawo zmiany warunków przetargu.
17. Wyboru oferty dokonuje syndyk, przy czym wybór ten jest prawnie skuteczny jedynie po zatwierdzeniu go przez Sędziego-komisarza (art. 320 ust. 1 pkt. 5 p.u.).
18. Sędzia-komisarz dokonuje zatwierdzenia wyboru oferty na posiedzeniu, na którym dokonano wyboru, bądź odracza wydanie postanowienia o tydzień.
19. W przypadku braku zatwierdzenia przez Sędziego-komisarza wyboru oferty traktuje się ofertę tak, jakby nie została wybrana.
20. Syndyk może nie wybrać żadnej oferty.
21. Stosowna umowa sprzedaży zostanie podpisana w terminie nie dłuższym niż 4 miesiące od dnia wyboru oferty, chyba że Sędzia-komisarz wyrazi zgodę na inny termin zawarcia umowy sprzedaży. Treść umowy sprzedaży nie podlega negocjacjom.
22. Wadium wpłacone przez oferenta, którego ofertę wybrano, podlega zarachowaniu na poczet ceny nabycia.
23. Oferent zobowiązany jest uiścić brakującą kwotę przed podpisaniem umowy sprzedaży w formie przelewu na rachunek bankowy masy upadłości, najpóźniej do końca dnia poprzedzającego dzień zawarcia umowy, przy czym liczy się faktyczny termin uznania kwoty ww. wadium na ww. rachunek bankowy.
24. Przeniesienie własności Przedmiotu sprzedaży – danej Nieruchomości zostanie dokonane przez syndyka po uiszczeniu przez nabywcę całej oferowanej ceny.
25. W przypadku gdy wybrany oferent, będzie uchylał się od podpisania umowy sprzedaży i nie podpisze umowy w terminie określonym w pkt. 10 wadium wpłacone przez oferenta ulega przepadkowi na rzecz masy upadłości.
26. Nabywcę obciążają wszelkie koszty, podatki i opłaty związane z zawarciem umowy w formie aktu notarialnego. Syndyk zastrzega wybór notariusza.
27. Potrącenie wierzytelności przysługujących kupującemu w stosunku do upadłego z ceną nabycia jest niedopuszczalne.
28. Wszelkie zarzuty co do przebiegu przetargu lub/i licytacji winny być zgłoszone Sędziemu-komisarzowi na posiedzeniu, na którym odbywa się przetarg lub/i licytacja, pod rygorem utraty powoływania ich w dalszym toku postępowania.
29. W sprawach nieuregulowanych w warunkach sprzedaży stosuje się przepisy kodeksu cywilnego oraz Prawa upadłościowego.
30. Zastrzega się prawo odwołania i unieważnienia przetargu lub/i licytacji bez podania przyczyny.
31. Opis i oszacowanie przedmiotu sprzedaży dostępne są w Kancelarii i w Sądzie Rejonowym, VI Wydział Gospodarczy, ul. J. Słowackiego 10a w Wałbrzychu (czytelnia akt). Wszelkich dodatkowych informacji udziela syndyk pod nr. tel. 6 0 6 1 0 3 0 3 5 oraz pod adresem
s p r z e d a z @ a n n a l a s k a w i e c . p l
Kontakt:
Biuro syndyka
tel: 606103035
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla
użytkowników
PRO
przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar
Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz ponad 1000 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.
portali nieruchomości Adradar
Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz ponad 1000 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.
Zobacz także:
Podobne licytacje komornicze:
Podobne licytacje komornicze:
Przetarg
to doskonała okazja do nabycia
działki
poniżej wartości rynkowej. Pamiętaj jednak, że inwestycja w taką nieruchomość może się wiązać ze zwiększonym
ryzykiem.