Licytacja komornicza działki: częstochowski, gm. Mstów, Krasice
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
2 672 957,59 zł
4,08 zł/m²
654 721 m²
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-04-15
DZIAŁKI EWIDENCYJNE *****/****, *****/****, *****/****, *****/****, *****/****, *****/****
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Częstochowie Jerzy Zając
Kancelaria Komornicza nr XXIII w Częstochowie
ul. Sowińskiego **
42-200 Częstochowa
Sygnatura: Km 2188/11
**OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI**
**W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ**
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Częstochowie Jerzy Zając Kancelaria Komornicza nr XXIII w Częstochowie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 15.04.2026 r. o godzinie 11:00, rozpocznie się pierwsza licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:
Nieruchomość stanowią działki gruntu o numerach ewid. *****/****, *****/****, *****/****, *****/****, *****/****, *****/****. Łączna powierzchnia nieruchomości wynosi 65,4721 ha.
- działka nr *****/**** - uprawiana rolniczo, posiada dostęp do dróg gruntowych, nie posiada dostępu do urządzeń infrastruktury technicznej;
- działka nr *****/**** - uprawiana rolniczo, posiada dostęp do dróg gruntowych, nie posiada dostępu do urządzeń infrastruktury technicznej; w stosunkowo bliskiej odległości biegnie sieć wodociągowa i energetyczna;
- działka nr *****/**** - uprawiana rolniczo, posiada dostęp do drogi gruntowej, w pobliżu droga o nawierzchni asfaltowej; działka nie jest wyposażona w urządzenia infrastruktury technicznej;
- działka nr *****/**** - przylega do drogi o nawierzchni asfaltowej, znajduje się w zasięgu uzbrojenia (sieć gazowa, energetyczna, wodociągowa, telekomunikacyjna). W rejestrze gruntów działki sklasyfikowane są jako grunty orne (klasy IVb, V i VI), częściowo nieużytki i pastwiska trwałe.
Nieruchomość jest przedmiotem dzierżawy.
**Adres nieruchomości**
Krasice (gmina Mstów), 42-244 Krasice, poczta Mstów
**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Grunty orne
**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Częstochowie IX Wydział Ksiąg Wieczystych
**Cena wywołania***
2 672 957,59 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
**Najniższe postąpienie**
26 730,00 zł
**Suma oszacowania**
3 563 943,45 zł (w tym VAT 23%)
**Wysokość rękojmi**
356 394,35 zł
**Złożenie rękojmi do**
13.04.2026 r. 23:59
**Termin licytacji**
15.04.2026 r. 11:00 - 22.04.2026 r. 11:00
*) cena wywołania zawiera podatek VAT
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: PKO Oddział 2 w Częstochowie 35 1020 1664 0000 3402 0133 2410 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.
Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przed licytacją, w godzinach od 08:00 do 14:00. Miejsce oględzin: pod adresem Krasice (gmina Mstów), 42-244 Krasice, poczta Mstów.
W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.
Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem licytacje.komornik.pl oraz przystąpienie do przetargu na 2 dni robocze przed rozpoczęciem.
Rękojmię należy złożyć najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru pesel, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.