Przetarg na działkę: żagański, gm. Niegosławice, Mycielin
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
84 000 zł
7,29 zł/m²
11 525 m²
Organizator
przetargu:
Urząd Gminy Niegosławice
Pozostałe przetargi tego organizatora
Urząd Gminy Niegosławice
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-04-10
Wójt Gminy Niegosławice
ogłasza
I (pierwszy) ustny przetarg nieograniczony
na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości nr 346 położonej
w obrębie ewidencyjnym Mycielin.
Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość położona w obrębie ewidencyjnym Mycielin, oznaczona numerem ewidencyjnym jako działka 346.
Powierzchnia nieruchomości wynosi 1,1525 ha, którą stanowią użytki oznaczone jako Bz (tereny rekreacyjno-wypoczynkowe).
Sąd Rejonowy w Żaganiu prowadzi dla w/w nieruchomości księgę wieczystą
KW nr ZG1G/00051866/8.
Nieruchomość nie jest obciążona prawem osób trzecich i nie jest przedmiotem żadnych zobowiązań.
Przedmiotowa nieruchomość znajduje się na terenie, dla którego Gmina Niegosławice posiada uchwalony obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, zgodnie z Uchwałą nr XL.257.2022 Rady Gminy Niegosławice z dnia 30 maja 2022r. Działka nr 346 obręb Mycielin 0004 została określona w powyższym miejscowym planie częściowo jako M.2.US-teren dla obiektów i urządzeń sportu, z nieprzekraczalną linią zabudowy, częściowo jako M.3.ZPR teren dla parków wiejskich, częściowo jako M.15.R teren dla użytkowania rolniczego.
W obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Niegosławice przyjętym Uchwałą Nr L.327.2023. Rady Gminy Niegosławice z dnia 30.06.2023r. działka nr 346 została określona częściowo jako teren z przewaga usług sportu i rekreacji wraz z obiektami i urządzeniami towarzyszącymi, częściowo jako teren z przewagą parków i innych zespołów zieleni, częściowo jako teren z przewagą użytkowania rolniczego.