Licytacja komornicza działki: prudnicki, gm. Prudnik, Rudziczka
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
36 666,67 zł
26,19 zł/m²
1 400 m²
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-05-05
NIERUCHOMOŚĆ
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Prudniku Piotr Pełka
Kancelaria Komornicza nr III w Prudniku
ul. Kościuszki 12
48-200 Prudnik
Sygnatury: Kmp 96/94, Kmp 96/94
## OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Prudniku Piotr Pełka Kancelaria Komornicza nr III w Prudniku podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 05.05.2026 r. o godz. 13:00 w Sądzie Rejonowym w Prudniku, pod adresem ul. Kościuszki 5, 48-200 PRUDNIK, poczta PRUDNIK, odbędzie się druga licytacja nieruchomości:
## NIERUCHOMOŚĆ
działka nr ***/*** (B - tereny mieszkaniowe) pow. 0,1400ha. Własność ******** ******** w udziale 1/1. Przedmiotowa działka zlokalizowana pomiędzy drogą krajową DK46 kierunek Nysa–Prudnik z którą graniczy od strony zachodniej, a drogą gminną nieurządzoną oznaczoną jako działka nr ***/*** graniczącą z wycenianą działką od strony wschodniej, w środkowej jej części. Działka w kształcie wydłużonego prostokąta ze spadkiem w kierunku północnym. Wg stanu na dzień oględzin działka była nieużytkowana. Na działce w odległości ok. 9,50 m od jej wschodniej granicy usytuowane są pozostałości dawnego obiektu szklarni (zajmujące ok. 80 m2 powierzchni działki), którego pozostała część posadowiona jest na działce przyległej oznaczonej nr ***/*** zabudowanej budynkiem mieszkalnym nr ***. Teren działki od strony wschodniej i zachodniej ogrodzona ogrodzeniem wykonanym z ram stalowych z wypełnieniem siatką ciągnionej na słupkach stalowych osadzonych w betonowym cokole. Przez teren działki w odległości ok. 4,0 m od jej wschodniej granicy przebiega sieć wodociągowa ? 110. Przebiega sieci nie wpływa na możliwości zagospodarowania działki. Działka nie posiada wykonanego wjazdu od strony drogi oznaczonej jako działka nr ***/***. Wjazd na teren działki od strony działki przyległej oznaczonej nr ***/***. W zachodniej części działki od strony drogi krajowej usytuowane są nasadzenia drzew i krzewów liściastych (wierzby). Teren, na którym zlokalizowana jest nieruchomość, posiada dostęp do istniejącej infrastruktury technicznej – sieci wodociągowej i energetycznej. położonej: 48-200 Rudziczka, Rudziczka ***,
**Adres nieruchomości**
Rudziczka ***, 48-200 Rudziczka, poczta Rudziczka
**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Tereny mieszkaniowe
**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Prudniku Wydział Ksiąg Wieczystych
**Dłużnik**
******** ********
**Cena wywołania***
36 666,67 zł
(2/3 ceny sumy oszacowania)
**Najniższe postąpienie**
367,00 zł
**Suma oszacowania**
55 000,00 zł (w tym VAT 23%)
**Wysokość rękojmi**
5 500,00 zł
*) cena wywołania zawiera podatek VAT
Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: BS W PRUDNIKU 26 8905 0000 2000 0000 5047 0001. Rękojmię należy złożyć w terminie do 04.05.2026 r. 23:59.
Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 09:00 do 14:00. Miejsce oględzin: w kancelarii komorniczej pod adresem ul. Kościuszki 12, 48-200 Prudnik, poczta Prudnik.
Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.