Licytacja komornicza działki: czarnkowsko-trzcianecki, gm. Trzcianka, Runowo

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

11 925 zł

3,44 zł/m²
3 470 m²
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-05-11

NIERUCHOMOŚĆ

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Trzciance Tadeusz Czarnecki

Kancelaria Komornicza nr II w Trzciance

Chopina **

64-980 Trzcianka

Sygnatura: GKm 30/24

**OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI**

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Trzciance Tadeusz Czarnecki Kancelaria Komornicza nr II w Trzciance podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 11.05.2026 r. o godz. 11:00 w Sądzie Rejonowym w Trzciance, pod adresem ul. Staszica **, 64-980 TRZCIANKA, poczta TRZCIANKA, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:

**NIERUCHOMOŚĆ**

nieruchomość grutowa niezabudowana zapisana w Kw Nr ************ Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Trzciance, należąca do ************ działka gruntowa nr ***/** o obszarze 0,3470ha jako grunt rolny niezabudowany, położona w Runowie gmina Trzcianka. Działka posiada dostęp do drogi publicznej stanowiącej drogę asfaltową. Położenie : bardzo korzystne. Bonitacja gruntów rolnych : słaba. Grunty uprawiane rolniczo.

**Adres nieruchomości**
64-980 Runowo, poczta Trzcianka

**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Grunty orne

**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze ************, Sąd Rejonowy w Trzciance V Wydział Ksiąg Wieczystych

**Dłużnik**
************

**Cena wywołania**
11 925,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

**Najniższe postąpienie**
120,00 zł

**Suma oszacowania**
15 900,00 zł

**Wysokość rękojmi**
1 590,00 zł

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: Bank Spółdzielczy w Czarnkowie Centrala 88 8951 0009 5501 0836 2000 0010 Rękojmię należy złożyć w terminie do 08.05.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 09:00 do 14:00. Miejsce oględzin pod adresem: 64-980 Runowo, poczta Trzcianka.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.